Biotagasiside teraapia (biofeedback)

Otsi vabasid aegasid

Biofeedback therapy ehk biotagasiside teraapia on mõeldud migreeniga ja/või pingepeavaludega patsientidele. Teraapia eesmärk on õpetada, kuidas mõjutada keha füsioloogilisi protsesse, et parandada tervislikku seisundit.

Kuidas biofeedback teraapiat tehakse?

Esimesel visiidil hindame, milline on kehaliste funktsioonide (hingamine, südametöö, nahatemperatuur, lihastoonus, higinäärmete aktiivsus) reaktsioon stress-olukorrale ja taastumisvõime peale seda. Kehaliste funktsioonide mõõtmiseks asetatakse kehale andurid, mis kuvavad reaalajas muutusi.

Lähtuvalt saadud andmetest treenime järgnevates teraapiates probleemsemaid funktsioone biotagasiside abil. Biotagasiside teraapia eesmärk on parandada reaktsiooni stress-olukorrale ja sellest taastumist, et ei tekiks pikaajalisi muutusi keha toimimises. Biofeedback teraapiaga õpetatakse, kuidas kontrollida ja muuta autonoomse närvisüsteemi funktsioone.

Esialgu õnnestub närvisüsteemi funktsioone kontrollida vaid teraapia käigus, kuid korduvate seansside ning koduste harjutuste tulemusena on hiljem võimalik neid muutusi saavutada ka ilma biotagaside seadmeta.

Patsiendi autonoomset närvisüsteemi mõjutatakse teraapia käigus sel moel, et reaktsioon stress-situatsioonidele ei põhjustaks vaevuseid-peavalusid.

Tulemuste saavutamiseks on soovituslik läbida 5 korra kuur, käies teraapias kaks korda nädalas.

Teraapia ei sobi ärevushäiretega patsientidele.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Füsioterapeudi vastuvõtt (biofeedback)
85 €
60 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses