Valud ja närvisüsteem

Konsultatsioonid

Confidos töötavad oma eriala tipptegijad – suurte kogemustega peremeditsiini eriarstid, neuroloog prof Toomas Toomsoo ja neurokirurg dr Andres Asser. Neuroloogi vastuvõtule soovitame pöörduda erinevate üldneuroloogiliste probleemide, sh krooniliste peavaludega. Neurokirurg tegeleb peaaju, lülisamba ja perifeerse närvisüsteemi haiguste diagnoosimise, diferentsiaaldiagnostikaga, kirurgilise ravi vajalikkuse selgitamise ja raviga.

Peavalud või pidevad valud mujal kehas, tuim käsi või jalg ning koordinatsioonihäired võivad viidata neuroloogilistele terviseprobleemidele. Soovitame kõigepealt pöörduda perearsti poole, kes teeb esmase läbivaatuse ja vajalikud uuringud ning vajadusel suunab edasi neuroloogi, neurokirurgi või mõne muu terapeudi vastuvõtule.

Oluline teada

 • Valusid ei pea kannatama, neid saab ravida ja elustiiliga leevendada.
 • Konsultatsioonile tulles mõtle hoolikalt läbi kõik oma kaebused – millal nad algasid ja kuidas on ajas muutunud.
 • Mõtle hoolikalt läbi, milliseid ravimeid oled tarvitanud, kuidas need mõjutasid Sinu enesetunnet ja tervislikke näitajaid ning milliseid ravijuhiseid oled järginud.

Peavalude konsultatsioon

Peavalu on kogenud paljud täiskasvanud, tänapäeval kurdavad peavalu üle isegi lapsed. Paljud inimesed kannatavad peavalude käes lausa igapäevaselt, harvem esineb peavalusid, mis on tingitud mõnest teisest haigusest.

Kroonilisest peavalust on võimalik vabaneda.

Kui pea valutab enam kui pooltel päevadel kuus, on peavalu krooniline. Arvatakse, et kroonilisest peavalust ei olegi võimalik lõplikult vabaneda, ent tegelikult on peavalu tüübi täpse määratlemise, õige diagnoosi, eluviisi ning õigetes annustes ravimitega võimalik ka kroonilisi peavalusid vältida.

Kui perearsti soovitustele vaatamata peavalud kestavad või Sind on suunatud neuroloogi juurde, pöördu prof Toomas Toomsoo konsultatsioonile, kelle erihuvi on peavalu tüüpide eristamine (diferentsiaaldiagnostika) ja parima raviskeemi leidmine koos soovituste andmisega igapäevaeluks. Konsultatsiooni hind on 100 eurot.

Aega broneerima

Prof Toomas Toomsoo

Prof Toomas Toomsoo

Närviarst, neuroloog
Professorist lähemalt »

Back

Seljavalude leevendamine

Selg valutab ja Sa ei ole seni leidnud abi siiani proovitud lahendustest? Sa ei tea täpselt, kelle poole selja probleemidega pöörduda? Kõigepealt on vaja valu põhjus välja selgitada, alles seejärel on võimalik anda kõige õigemaid ravisoovitusi, vajadusel suunata täiendavatele uuringutele, spetsialisti või eriarsti vastuvõtule.

Täida seljavalude küsimustik

Täida seljavalude küsimustik ja saada see e-posti aadressile info@confido.ee. Kirja sisus palun kirjelda lühidalt ka haiguse- ja ravikäiku, sest kõige õigemaks edasiseks soovituseks vajame põhjalikku ülevaadet valust ja sellega kaasnevatest asjaoludest ning terviseprobleemidest.


Seljavalu probleemide korral on Sulle meie keskuses abiks:


Hea teada enne vastuvõtule tulekut

 • Mõtle hoolikalt läbi, millal valud algasid ja kuidas nad on ajas muutunud.
 • Meenuta, kas valudele eelnes mõni terviseprobleem, trauma või muu esmapilgul tähtsusetu tervisega seotud sündmus.
 • Mõtle läbi, milliseid ravisoovitusi oled saanud ning ravimeid tarvitanud. Hinda, kuidas on need Sinu enesetunnet mõjutanud.
 • Võta kaasa uuringutulemused, mis on vaid Sinu käes. Terviseloo digitaalsete andmetega saavad tutvuvad meie arstid ise.

Neuroloogi konsultatsioon

Närviarsti ehk neuroloogi konsultatsioonile soovitame pöörduda närvisüsteemihaiguste, sh pea ja teiste piirkondade valude diagnoosimiseks ja raviks, eksperthinnangu saamiseks diagnoosile, raviplaanile või kui riiklikus ravijärjekorras tuleks liiga pikalt oodata. Olulisemad haigused, mille diagnoosimise ja ravimisega neuroloog veel tegeleb, on insult, epilepsia, Parkinsoni tõbi, lihaste kontrollimatute kokkutõmmete tõttu tekkivad valeasendid ja liigutused (düstoonia), skleroos (Sclerosis multiplex), rahutute jalgade sündroom, närvisüsteemi nakkushaigused (meningiit, entsefaliit, borrelioos) jm.

Meie neuroloog annab nõu ka neuroloogilisest haigusest taastumisel või kroonilise haigusega toimetulekul. Konsultatsiooni hind on 100 eurot.

Aega broneerima
Minu eesmärk on haigus üles leida või aidata inimesel aru saada, et neuroloogilist haigust ei ole. Kui haigus on olemas, leian ravimeetodi ja vaevuseid leevendavad soovitused igapäevaeluks.
 • Prof Toomas ToomsooProf Toomas Toomsoo
 • Dr Katrin PõldDr Katrin Põld

Prof Toomas Toomsoo

Neuroloog Professorist lähemalt »

Dr Katrin Põld

Neuroloog Doktorist lähemalt »

Dr Andres Asser

Dr Andres Asser

Neurokirurg
Doktorist lähemalt »

Neurokirurgi konsultatsioon

Neurokirurg tegeleb pea- ja seljaaju ning lülisamba vigastuste, närvisüsteemi kasvajaliste haiguste, ajuveresoonte ja teiste haigustega. Pöördumise põhjuseks on sageli nimme- ja kaelaradikuliit, lülivaheketta väljasopistus, lülisambakanali kitsenemine jm. Neurokirurg on spetsialiseerunud just kirurgiliselt ravitavate haiguste ja vigastuste diagnoosimisele ja lahenduste leidmisele.

Neurokirurgi vastuvõtule on oodatud lapsed ja täiskasvanud, kes on vastuvõtule suunatud teiste arstide poolt või kellele on teostatud diagnostilisi uuringuid, mis viitavad närvisüsteemi kahjustusele, mistõttu võib vajalik olla kirurgiline ravi või neurokirurgi hinnang olukorrale. Vajadusel määrab neurokirurg täiendavad uuringud ja teostab närviblokaade. Teatud kahjustuste iseparanemine on kahjuks ebatõenäoline ja vajalikuks osutub kirurgiline ravi. Konsultatsiooni hind on 150 eurot. Esmakonsultatsioonil kokkulepitud korduva uuringutulemuste konsultatsiooni hind on 75 eurot.

Aega broneerima
Igapäevase tööna lahendan eeskätt selja-jala valuga seotud probleeme, millest radikuliit on kõige sagedasem.

Reumatoloogi konsultatsioon

Reumatoloog tegeleb peamiselt põletikuliste liiges- ja lihashaigustega ning süsteemsidekoe haiguste ravi ja diagnostikaga. Reumatoloogi konsultatsioonile tasub pöörduda ka siis, kui esinevad liigeste tursed ning valud (sh väikesed liigesed), ebaselged nahalööbed, psoriaas, ebaselged palavikud ja ka noortel, kel on pikemat aega kestnud alaseljavalud (üle 3 kuu).

Reumatoloogi konsultatsioonile tasub pöörduda ka ekspertarvamuse saamiseks olemasolevale diagnoosile või raviplaanile, täiendavate nõuannete saamiseks haigusega toimetulekul, krooniliste haiguste jälgimiseks ja regulaarseks järelkontrolliks.

Vajadusel määrab arst täiendavaid analüüse ja uuringuid ning teeb koostööd meie keskuse teiste spetsialistidega. Teostame kohapeal ka liigesesiseseid süstimisi. Konsultatsiooni hind on 100 eurot.

Aega broneerima
Dr Kati Otsa

Dr Kati Otsa

Reumatoloog Doktorist lähemalt »
Toomas Proovel

Toomas Proovel

Manuaalterapeut Spetsialistist lähemalt »

Manuaalterapeudi konsultatsioon ja teraapia

Manuaalne teraapia on kombinatsioon probleemi ja selle tekkepõhjuse peendiagnostikast ning väga täpselt konkreetse probleemi lahendamisele suunatud manuaalsetest tehnikatest. Sihipärased ja õigesti doseeritud manuaalsed võtted aitavad taastada liigeste ja lihaste ning neid ümbritsevate struktuuride normaalset tööd ning tasakaalu.

Esimesel vastuvõtul kaardistab manuaalterapeut tervise üldseisundi, hindab probleemi olemuse läbi spetsiifilise vaatluse ning manuaalsete testide, määrab kindlaks tugi- ja liikumissüsteemi hetkeseisundi ning viib läbi teraapiaseansi. Vajadusel soovitab lisaks rühiuuringut ja ultraheliuuringut lihaste testimiseks.

Manuaalteraapia on tulemuslik üksnes koostöös kogenud ja professionaalsete teadmistega terapeudiga, kuna hõlmab väga täpset lihaste ja liigeste kätega manipuleerimist. Meie keskuses teeb manuaalteraapiat ja uuringuid suurte kogemustega terapeut Toomas Proovel.

Teraapiasse on oodatud ka lapsed alates 7.eluaastast. Võta teraapiasse kaasa varasemate uuringute (nt röntgen) tulemused, kui need on sinu käes. Teraapia hind on 60 eurot, kestvus 50 minutit.

Millal soovitame tulla manuaalteraapiasse?

 • Kaela- ja õlavöötme probleemidega
 • Seljavaludega
 • Liigesvaludega (õla, põlve, puusa ja hüppeliiges)
 • Rühiprobleemidega
 • Spordivigastustega ja nendest taastumiseks
 • Traumajärgseks taastumiseks
 • Operatsioonist taastumiseks (nt selja-, põlve-, õlaoperatsiooni järel)
 • Ülekoormusest sundasenditest või valest koormusest tingitud vaevuste ning valude korral

Meie keskuses teostatakse lisaks:

 • Manuaalterapeudi konsultatsioon ja rühiuuring (50 min, 80 €)
 • Manuaalterapeudi konsultatsioon (30 min, 40 €)
 • Rühiuuring seadmega spinal-mouse (30 min, 40 €)
Aega broneerima

Füsioterapeudi konsultatsioon

Füsioterapeudi abi saamiseks on vaja kõigepealt pöörduda esmakonsultatsioonile, mille käigus tehakse põhjalik üldise terviseseisundi hindamine ning testimine, et leida kõige tõhusamad ravimeetodid, anda personaalseid soovitusi võttes arvesse Sinu isiklikud soovid ja eesmärgid. Ühtlasi lepitakse füsioterapeudiga kokku sobivaim raviplaan ja selle tulemusliku elluviimise kava.

Füsioterapeudi esmakonsultatsiooni ja teraapia hind on 45 eurot, kestvus 50-60 minutit. Korduva teraapia hind on 30 eurot, kestvus 50 minutit.

Füsioterapeudi vastuvõtule pöördu ka siis, kui perearst on andnud suunamise ja tasumise kompenseerib osaliselt sind suunanud perearst haigekassa kaudu. Sina ise tasud teenuse eest omaosalustasu. Perearsti suunamisega on esmakonsultatsiooni omaosalus 35 eurot, korduv teraapia omaosalus 25 eurot.

Millal soovitame tulla konsultatsioonile?

 • Lihaspingete ja liigesvalude korral
 • Kaela- ja õlavöötme probleemidega
 • Peavalude- ja ringlusega, tasakaaluhäiretega
 • Rühiprobleemide korral
 • Alaseljavalude korral
 • Kiirguvad valud kätte ja jalga
 • Sporditraumade ennetamiseks ja nendest taastumiseks
 • Ülekoormussündroomidega
 • Operatsiooni/trauma-järgseks taastumiseks
 • Sundasenditest tingitud lihasskeletiprobleemidega
 • Arsti või treeneri soovitusel

Enne esmakonsultatsiooni täida küsimustik, mille vastused annavad füsioterapeudile parema ülevaate Sinu tervisest ja on abiks probleemi hindamisel ning ravidiagnoosi kinnitamisel. Salvesta küsimustik arvutisse, täida ta arvutis või prindi välja. Saada küsimustik meile e-postile info@confido.ee või võta konsultatsioonile kaasa.

Füsioterapeudi ankeet »

Maris Perendi

Maris Perendi

Füsioterapeut Spetsialistist lähemalt »
Gerly Truuväärt

Gerly Truuväärt

Kiropraktik Spetsialistist lähemalt »

Kiropraktiku konsultatsioon ja raviseanss

Kiropraktika on ravimivaba mittekirurgiline meetod selja-, kaela- ja peavalude ning jäsemete liigesteprobleemide ennetamiseks ja raviks.

Kiropraktilik on abiks kõikidele inimestele, kel esinevad pea-, kaela- ja seljavalud, kaela kangus, peapööritus, õlavöötme valu, karpaaltunnelile viitavad käte suremised või valud ning tasakaaluprobleemid.

Kiropraktiku hinnangu saamiseks on vaja esmalt pöörduda esmakonsultatsioonile, mille raames teostatakse põhjalik tervise diagnostika, hinnatakse probleemi ja määratakse ravi.

Kiropraktiku esmane konsultatsioon ja raviseanss maksab 90 eurot, korduv raviseanss 60 eurot.

Hea teada

 • Tule kohale 5 minutit varem.
 • Tule konsultatsioonile puhanuna, seljas mugavad riided (vajadusel saab kohapeal vahetada) ja soovituslikult madalates jalanõudes.
 • Võta kaasa röntgen- ja MRT-uuringute tulemused, kui need on Sinu käes. Vajadusel saab röntgenuuringud teha meie keskuses.
 • Vähemalt 4 tundi enne esimest visiiti on soovitav mitte võtta valuvaigisteid ja 1 tund enne on hea hoiduda kohvi joomisest.