Valud ja närvisüsteem

Konsultatsioonid

Confidos töötavad oma eriala tipptegijad – suurte kogemustega peremeditsiini eriarstid, neuroloog dr Toomas Toomsoo ja neurokirurg dr Andres Asser. Neuroloogi vastuvõtule soovitame pöörduda erinevate üldneuroloogiliste probleemide, sh krooniliste peavaludega. Neurokirurg tegeleb peaaju, lülisamba ja perifeerse närvisüsteemi haiguste diagnoosimise, diferentsiaaldiagnostikaga, kirurgilise ravi vajalikkuse selgitamise ja raviga.

Peavalud või pidevad valud mujal kehas, tuim käsi või jalg ning koordinatsioonihäired võivad viidata neuroloogilistele terviseprobleemidele. Soovitame kõigepealt pöörduda perearsti poole, kes teeb esmase läbivaatuse ja vajalikud uuringud ning vajadusel suunab edasi neuroloogi, neurokirurgi või mõne muu terapeudi vastuvõtule.

Oluline teada

 • Valusid ei pea kannatama, neid saab ravida ja elustiiliga leevendada.
 • Konsultatsioonile tulles mõtle hoolikalt läbi kõik oma kaebused – millal nad algasid ja kuidas on ajas muutunud.
 • Mõtle hoolikalt läbi, milliseid ravimeid oled tarvitanud, kuidas need mõjutasid Sinu enesetunnet ja tervislikke näitajaid ning milliseid ravijuhiseid oled järginud.

Seljavalude leevendamine

Seljavalud võivad olla tingitud halvast lihastoonusest, ülekaalust, raskest füüsilisest tööst, elustiilist, sundasenditest, traumast või spetsiifilisest haigusest. Seljavalu võivad tekitada ka siseorganite haigused, näiteks neeruhaigused. Kõigepealt on vaja valu põhjus välja selgitada, alles seejärel on võimalik anda kõige õigemaid ravisoovitusi, vajadusel suunata täiendavatele uuringutele, spetsialisti või eriarsti vastuvõtule. Seljavalu leevendamiseks või raviks vajame põhjalikku ülevaadet valust ja sellega kaasnevatest asjaoludest, sündmustest ja terviseprobleemidest.

Mida on vaja teha?

 • Mõtle hoolikalt läbi, millal valud algasid ja kuidas nad on ajas muutunud.
 • Meenuta, kas valudele eelnes mõni terviseprobleem, trauma või muu esmapilgul tähtsusetu tervisega seotud sündmus.
 • Mõtle läbi, milliseid ravisoovitusi oled saanud ning ravimeid tarvitanud. Hinda, kuidas on need Sinu enesetunnet mõjutanud.
 • Võta kaasa uuringutulemused, mis on vaid Sinu käes. Terviseloo digitaalsete andmetega saavad tutvuvad meie arstid ise.

Kelle poole pöörduda?

Confidos aitavad seljavalu probleemide korral erinevad arstid ja spetsialistid:


Täida valuküsimustik soovituse saamiseks

Kui Sul on seljavalud ja Sa ei tea täpselt, kelle poole oma seljavaluga pöörduma peaks, soovitame täita elektrooniline valuküsimustik, salvestada tulemus PDF-i ja saata see soovituse saamiseks info@confido.ee. E-kirja pane lühidalt kirja ka senine haiguse- ja ravikäik. Meie keskuse arstid-spetsialistid tutvuvad Su valuküsimustiku tulemustega, et seejärel Sinuga ühendust võtta ja soovitada õige arsti või spetsialisti konsultatsiooni.

Täida valuküsimustik »

Back

Toomas Toomsoo

Dr Toomas Toomsoo

Neuroloog
Doktorist lähemalt »

Neuroloogi konsultatsioon

Närviarsti ehk neuroloogi konsultatsioonile soovitame pöörduda närvisüsteemihaiguste, sh pea ja teiste piirkondade valude diagnoosimiseks ja raviks, eksperthinnangu saamiseks diagnoosile, raviplaanile või kui riiklikus ravijärjekorras tuleks liiga pikalt oodata. Olulisemad haigused, mille diagnoosimise ja ravimisega neuroloog veel tegeleb, on insult, epilepsia, Parkinsoni tõbi, lihaste kontrollimatute kokkutõmmete tõttu tekkivad valeasendid ja liigutused (düstoonia), skleroos (Sclerosis multiplex), rahutute jalgade sündroom, närvisüsteemi nakkushaigused (meningiit, entsefaliit, borrelioos) jm.

Meie neuroloog annab nõu ka neuroloogilisest haigusest taastumisel või kroonilise haigusega toimetulekul. Konsultatsiooni hind on 100 eurot.

Aega broneerima
Minu eesmärk on haigus üles leida või aidata inimesel aru saada, et neuroloogilist haigust ei ole. Kui haigus on olemas, leian ravimeetodi ja vaevuseid leevendavad soovitused igapäevaeluks.

Neurokirurgi konsultatsioon

Neurokirurg tegeleb pea- ja seljaaju ning lülisamba vigastuste, närvisüsteemi kasvajaliste haiguste, ajuveresoonte ja teiste haigustega. Pöördumise põhjuseks on sageli nimme- ja kaelaradikuliit, lülivaheketta väljasopistus, lülisambakanali kitsenemine jm. Neurokirurg on spetsialiseerunud just kirurgiliselt ravitavate haiguste ja vigastuste diagnoosimisele ja lahenduste leidmisele.

Neurokirurgi vastuvõtule on oodatud lapsed ja täiskasvanud, kes on vastuvõtule suunatud teiste arstide poolt või kellele on teostatud diagnostilisi uuringuid, mis viitavad närvisüsteemi kahjustusele, mistõttu võib vajalik olla kirurgiline ravi või neurokirurgi hinnang olukorrale. Vajadusel määrab neurokirurg täiendavad uuringud ja teostab närviblokaade. Teatud kahjustuste iseparanemine on kahjuks ebatõenäoline ja vajalikuks osutub kirurgiline ravi. Konsultatsiooni hind on 150 eurot. Esmakonsultatsioonil kokkulepitud korduva uuringutulemuste konsultatsiooni hind on 75 eurot.

Aega broneerima
Igapäevase tööna lahendan eeskätt selja-jala valuga seotud probleeme, millest radikuliit on kõige sagedasem.

Dr Andres Asser

Dr Andres Asser

Neurokirurg
Doktorist lähemalt »

Toomas Toomsoo

Dr Toomas Toomsoo

Närviarst, neuroloog
Doktorist lähemalt »

Peavalude konsultatsioon

Peavalu on kogenud paljud täiskasvanud, tänapäeval kurdavad peavalu üle isegi lapsed. Paljud inimesed kannatavad peavalude käes lausa igapäevaselt, harvem esineb peavalusid, mis on tingitud mõnest teisest haigusest. Kõige sagedasemad peavalud on pingepeavalu, kobarpeavalu ja migreen. Haruldasemad on külmapeavalu, lennupeavalu, pearinglusega migreen ja seksuaalse aktiivsusega kaasnev peavalu. Üha rohkem esineb ravimite liigtarvitamisest tingitud peavalusid.

Kui pea valutab enam kui pooltel päevadel kuus, on peavalu krooniline. Arvatakse, et kroonilisest peavalust ei olegi võimalik lõplikult vabaneda, ent tegelikult on peavalu tüübi täpse määratlemise, õige diagnoosi, eluviisi ning õigetes annustes ravimitega võimalik seda vältida.

Kui perearsti soovitustele vaatamata peavalud kestavad või Sind on suunatud neuroloogi juurde, pöördu dr Toomas Toomsoo konsultatsioonile, kelle erihuvi on peavalu tüüpide eristamine (diferentsiaaldiagnostika) ja parima raviskeemi leidmine koos soovituste andmisega igapäevaeluks. Konsultatsiooni hind on 100 eurot.

Aega broneerima

Füsioterapeudi konsultatsioon

Füsioterapeudi abi saamiseks on vaja kõigepealt pöörduda esmakonsultatsioonile, mille käigus tehakse põhjalik üldise terviseseisundi hindamine ning testimine, et leida kõige tõhusamad ravimeetodid, anda personaalseid soovitusi võttes arvesse Sinu isiklikud soovid ja eesmärgid. Ühtlasi lepitakse füsioterapeudiga kokk sobivaim raviplaan ja selle tulemusliku elluviimise kava.

Füsioterapeudi esmakonsultatsiooni ja teraapia hind on 45 eurot, kestvus 50-60 minutit. Korduva teraapia hind on 30 eurot, kestvus 50 minutit.

Millal soovitame tulla konsultatsioonile?

 • Lihaspingete ja liigesvalude korral
 • Kaela- ja õlavöötme probleemidega
 • Peavalude- ja ringlusega, tasakaaluhäiretega
 • Rühiprobleemide korral
 • Alaseljavalude korral
 • Kiirguvad valud kätte ja jalga
 • Sporditraumade ennetamiseks ja nendest taastumiseks
 • Ülekoormussündroomidega
 • Operatsiooni/trauma-järgseks taastumiseks
 • Sundasenditest tingitud lihasskeletiprobleemidega
 • Arsti või treeneri soovitusel

Enne esmakonsultatsiooni täida küsimustik, mille vastused annavad füsioterapeudile parema ülevaate Sinu tervisest ja on abiks probleemi hindamisel ning ravidiagnoosi kinnitamisel. Salvesta küsimustik arvutisse, täida ta arvutis või prindi välja. Saada küsimustik meile e-postile info@confido.ee või võta konsultatsioonile kaasa.

Füsioterapeudi ankeet »

Maris Perendi

Maris Perendi

Füsioterapeut Spetsialistist lähemalt »

Margus Laurik

Margus Laurik

Kliiniline psühholoog
Psühholoogist lähemalt »

Kliinilise psühholoogi konsultatsioon

Valu, eriti just krooniline, võib esineda koos mitmete psüühika- ja käitumishäiretega, samuti olla erinevate krooniliste haiguste härivaks lisasümptomiks. Valuravi mõjutavad tihti stressiga toimetulek, hirm valu ees ja käitumuslikud reaktsioonid valule.

Kroonilise valu korral osutub sageli oluliseks psühholoogiline nõustamine nii valu käes kannatajale kui ka tema lähedastele. Tulemuslikuks on osutunud käitumise muutmine ja uute valuga toimetuleku oskuste ning lõdvestumise õppimine. Psühholoogi peamine eesmärk on parandada elukvaliteeti, vähendada vältimist ja hirmu valu ees ning õpetada paremaid toimetulekustrateegiaid. Tihti soovitatakse psühholoogi õpetustesse kaasata kogu perekond, sest ka lähedased vajavad abi, et tulla toime kroonilise valu käes kannatava perekonnaliikme toetamisega. Esmase konsultatsiooni hind on 70 eurot, korduva teraapia hind 50 eurot.

Aega broneerima
Kroonilise valu korral osutub sageli oluliseks psühholoogiline nõustamine nii valu käes kannatajale kui ka tema lähedastele.