Teadvelolekul põhinev depressiooni tagasilangusi ennetav grupiteraapia

advelolek (ing mindfulness) on üha enam populaarsust koguv viis, kuidas leida endas tasakaal ja meelerahu. Teadusuuringud näitavad ka selle positiivset mõju psüühikahäiretest paranemisel ning tagasilanguste ennetamisel.

Grupiteraapia on suunatud depressiooni põdenutele, kes on saanud ravi, kuid tunnevad, et vajavad veel lisatuge ja ressurssi uute episoodide ärahoidmiseks ning tagasilanguse vältimiseks.

Grupis viime läbi erinevaid teadveloleku harjutusi ja jagame oma kogemusi selle uue viisi rakendamisel. Grupiteraapia õpetab negatiivsete tunnete ja mõtetega toime tulema. Uute oskuste kinnistumiseks on vajalik pühendumine ning valmisolek teha harjutusi ka kohtumiste vahel kodus. Grupiteraapia ja kodused ülesanded õpetavad, kuidas olla igal eluhetkel rohkem teadlik ja hetkes kohal ning kuidas seista silmitsi ka raske ja ebameeldivaga.

Hea teada:

  • Aja broneerimiseks on vajalik suunamine Confido kliinilise psühholoogi/ psühhiaatri poolt või kutsume teid esmasele kohtumisele gruppi läbiviiva terapeudiga, et hinnata gruppi sobivust.
  • Grupiteraapia toimub 1 kord nädalas, kokku 8 korda. Seanss kestab 2 tundi. Meie grupid on personaalsed, osaleb maksimaalselt 16 inimest.
  • Pärast grupiteraapia lõppu toimub 2 kuu jooksul jätkukohtumine, et toetada teadveloleku praktiseerimist ja arutada tekkinud raskusi.
  • Kodused harjutused võtavad kuni 1 tunni päevas, 6 päeval nädalas (lindistatud meditatsioonijuhendite kuulamine, lühikeste harjutuste tegemine jms).

Aja broneerimiseks on vajalik suunamine Confido kliinilise psühholoogi või psühhiaatri poolt või kutsume teid esmasele kohtumisele gruppi läbiviiva terapeudiga, et hinnata gruppi sobivust.

Grupiteraapia toimumisajad

Teadvelolekul põhinev depressiooni tagasilangusi ennetav grupiteraapia toimub kell 17 järgmistel kuupäevadel: 26. oktoober; 2. november; 9. november; 16. november; 23. november; 30. november; 7. detsember ja 14. detsember.

Hinnainfo

Grupiteraapia hind on 400 €. Kursuse-eelne individuaalne kohtumine ilma suunamiseta maksab 40 € ning toimub kokkuleppel vahemikus 1.–24. september.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

BRONEERIMINE

Broneeri läbi broneerimisvormi

Broneeri aeg läbi broneerimisvormi EST