Vaimne tervis

Vaimne tervis on heaoluseisund, milles inimene realiseerib oma võimeid, tuleb toime igapäevaelu pingetega ning töötab tulemuslikult. Tervel inimesel on oskus kohaneda erinevate muudatustega ja leida parim lahendus situatsioonidele, kuhu ta on sattunud.

Kuivõrd tänapäeval on elu väga kiireks muutunud, on paljudel inimestel selles raske toime tulla. Kõige õigem on murede ja probleemidega mitte üksi jääda, vaid otsida vajadusel abi psühhiaatrilt, psühholoogilt, neuropsühholoogilt, psühhoterapeudilt või coachilt. Hea vaimse tervise võti on aktiivne tegelemine ettetulevate kriiside, stressi ja raskustega.

Vaimse Tervise Keskuse terapeudid ja psühholoogid võtavad vastu nii kohapeal kui ka videosilla vahendusel.

Visiidi broneerimiseks võtke meiega ühendust telefonil 1330 või info@confido.ee

„Kõik inimesed satuvad elus keerulistesse situatsioonidesse. Ka need, keda ühiskondliku mõõdupuu järgi edukateks peetakse. Järjest rohkem on inimesi, kes peavad koostööd psühholoogiga normaalseks,“ ütleb kliiniline-psühholoog Margus Laurik.
1

Konsultatsioonid

Confidos aitavad ärevus-, meeleolu-, sõltuvus-, mäluhäireid jt vaimse tervise probleeme lahendada psühhiaater, kliiniline psühholoog, neuropsühholoog, psühhoterapeudid, psühholoog ja sõltuvusnõustajad. Tule julgelt konsultatsioonile, kasvõi probleemile spetsialisti hinnangu ja edasiste soovituste saamiseks.

Konsultatsioonidest lähemalt »
2

Teraapiad

Tekkinud häireid ei pea ravima üksnes medikamentidega – oluline on tuvastada varjatud põhjused ja leida ressursid olukorra lahendamiseks. Raskemate seisundite korral on otstarbekas ravi kombineerida ehk kasutada lisaks ravimitele ka nõustamist või psühholoogilist teraapiat.

Teraapiatest lähemalt »
3

Uuringud

Meie keskuses viiakse läbi neuropsühholoogilist hindamist ning isiksuse uuringut.

Enamasti annab uuringule pöördumise soovituse psühhiaater või neuroloog, ent võid tulla ka omal soovil.

Uuringutest lähemalt »

Kognitiiv-käitumisteraapia on üheaegselt nii plaanipärane kui paindlik

Selle teraapiavormi sisuline eesmärk on leida üles toimetulekut mittetoetavad uskumused ja käitumismustrid ning asendada need sellistega, mis aitavad inimesel paremini erinevate olukordadega kohaneda.

Lühidalt öeldes: see, kuidas me erinevaid asju tõlgendame, määrab viisi, kuidas me reageerime ja käitume. Sellest omakorda tekitab tagasiside, mille alusel meie algsed tõlgendused kinnitatakse või ümber lükatakse ning käitumine jätkub.

KKT on aktiivse, praktilise, olevikule keskenduva ja kindla ülesehitusega teraapia. Kõik see muudab protsessi arusaadavaks ja juhitavaks ka teraapias osaleva inimese jaoks.

Loen lähemalt »

Margus Laurik

Kliiniline psühholoog-psühhoterapeut