Uuringud

Confidos pääsete vajalikele uuringutele kiiresti, olgu selleks siis näiteks mõni radioloogiline, endoskoopiline, kopsude või südametervisega seotud uuring. Kasutame kõige kaasaegsemat aparatuuri ning meie spetsialistide uuringutulemuste kirjeldused on alati kõrgelt hinnatud.

Radioloogiliste uuringute kohta vaata lähemalt siit:

 

Vali uuring

  Koloskoopia

  Koloskoopia abil on võimalik saada ülevaade jämesoole seisundist ning viia vajadusel läbi erinevaid raviprotseduure selles piirkonnas. Näidustusteks võivad olla nt alakõhuvalu, veri väljaheites. Uuringut teostab selleks spetsiaalselt koolitatud arst. Enne uuringule tulemist antakse Teile täpsed juhised ravimite tarvitamise ja toitumise osas. Kindlasti tuleks raviarsti teavitada sellest, kui kasutate vere hüübivust mõjutavaid ravimeid. Koloskoopia edukaks läbiviimiseks on oluline, et jämesool oleks tühi ning seetõttu tohib uuringule eelneval päeval süüa vaid väga valitud toite ja kodus toimub soole tühjendamine spetsiaalse suu kaudu võetava lahusega. Koloskoopia viiakse läbi elastse kaameraga instrumendiga, mis viiakse päraku kaudu jämesoolde. Uuringu käigus viiakse soolde nähtavuse parandamiseks õhku või vett, mis põhjustab soole venitust ja võib põhjustada valulikkust. Vajadusel manustatakse Teile rahustavat või valu vaigistavat ravimit. Reeglina võib kohe pärast uuringut süüa ja juua. Lühiajaliselt võib esineda kerget kõhuvalu ja sooles gaase. Rahustite kasutamisel või narkoosis tehtud uuringu puhul ei ole samal päeval lubatud juhtida autot. Reeglina on koloskoopia hästi talutav uuring ning tõsiseid tüsistusi esineb harva.

  Confido Meditsiinikeskuses on koloskoopiat võimalik läbi viia ka üldnarkoosis. Sellisel juhul varuge uuringu jaoks terve päev, sest uuringujärgselt peate narkoosist toibumiseks olema kliinikus mõne tunni jälgimisel.

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn