Confido_Meditsiinikeskuse_spetsialistid

Vali protseduur

  Vasektoomia (mehe steriliseerimine)

  Näita vabasid aegasid

  Mehe steriliseerimine (vasektoomia ehk seemnejuha katkestamine) on mehepoolne rasestumise vältimise meetod, mille raames suletakse naha väikeste sisselõike/lõigete kaudu mõlemast munandist väljuvad seemnejuhad. Sellega blokeeritakse spermatosoidide jõudmine spermasse ja kogunemine seemnepõiekestesse. Lihtne pisioperatsioon annab ligi 100% kaitse rasestumise vastu. Oluline on teadvustada, et steriliseerimine on põhimõtteliselt tagasipöördumatu meetod.

  Steriliseerimist võib Eesti Vabariigi seaduse järgi teha vähemalt 35-aastasele mehele või mehele, kel on vähemalt kolm last või muu meditsiiniline näidustus. Vasektoomiat teostavad uroloogid dr Aare Mehik ja dr Toomas Tamm. NB! Steriliseerimise teostamiseks tuleb esmalt broneerida uroloogi konsultatsioon..

  Protseduur kestab 20-30 minutit, patsienti jälgitakse pärast 40 minutit.

  Hea teada vasektoomia kohta

  • Protseduur on enamasti valutu. Seda teostatakse kohaliku tuimestusega.
  • Paar päeva pärast protseduuri on soovitatav vältida kehalist pingutust ja hoiduda seksuaalelust.
  • Rasestamist ärahoidev toime ei saabu kohe protseduuri järel. Vähemalt kolme operatsioonile järgneva kuu jooksul soovitatakse kasutada alternatiivseid rasestumisvastaseid meetodeid. Enne nendest loobumist on vaja teha seemneanalüüs veendumaks, et protseduur on andnud täieliku kaitse. Organism võib ise rekanaliseerida seemnejuhad u 2% juhtudest.
  • Vasektoomia ei mõjuta seksuaalfunktsiooni ega tõsta terviseriske.

  Hind

  450 €

  Kestvus

  20-30 minutit

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Vasektoomia (mehe steriliseerimine)

  Otsi vabasid aegasid