Tartu testimispunkt: Lõunakeskuse kiirkliinik

Tartus on Lõunakeskuse kiirkliinikus võimalik teha koroonaviiruse teste ja vaktsineerimist. Lõunakeskuse kiirkliiniku teenuste hulka kuuluvad: Vaktsineerimine, SARS koroonaviiruse PCR test ninaneelust, SARS koroonaviiruse antigeeni test, SARS koroonaviiruse antikehade kiirtest (IgG ja IgM), SARS koroonaviiruse antikehade analüüs veeniverest (IgG) ja tõendi väljastamine COVID-19 haiguse läbipõdemisest (Fit to Fly).

Testimine toimub nakatumisohu vähendamise eesmärgil.

Kus asub Tartu koroonaviiruse testimispunkt?

Ringtee 75, 50501 Tartu. Kiirkliinik asub keskuse I korrusel. Shu kingakaupluse kõrval.

Lõunakeskuses asub lisaks kiirkliinikule ka eraldi testimispunkt, mis asub otse kliiniku kõrval.

Avamisajad

E–P 10 – 21

Transport

Keskuse parklas on tasuta parkimine.

Lõunakeskuse lähikonnas asub kolm bussipeatust: Teaduspark ja Riia Ring ning kõige lähemal Lõunakeskus (sissekäigu nr 5 juures). Kindasti vaadake ka TASUTA Lõunakeskuse ekspressbussi sõidugraafikut.

Keskuse lisainfo

www.astri.ee/lounakeskus/.

Testimispunkti tagasiside

Confido soovib alati oma teenuseid hoida kõrgel tasemel. Seetõttu on igasugunne tagasiside alati teretulnud. Tagasiside palume edastada siin: www.confido.ee/info-ja-kontaktid/tagasiside/

Koroonatesti aja broneerimine

Aja saate broneerida meile helistades lühinumbril 1330, kirjutades info@confido.ee või kasutades meie online broneeringusüsteemi.

SARS koroonaviiruse vastane vaktsineerimine

Kuidas toimub vaktsineerimine?

Ootame vaktsineerima kõiki Eesti elanikke alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks palume kaasa võtta isikut tõendava dokumendi!

  • Ole kohal TÄPSELT määratud vaktsineerimise ajaks. Kui hilinete, siis on sellest mõjutatud ka järgmised patsiendid.
  • Vaktsineerimisele tulles tuleb kanda maski. Juhul kui tunnete end haigena, palume sellest meile märku anda lühinumbril 1330
  • Vaktsiinisüst tehakse õlavarrelihasesse. Sujuva vaktsineerimise tagamiseks soovitame riietuda nii, et õlavart oleks kerge paljastada.
  • Enne vaktsiinidoosi saamist toimub registreerimine: kontrollitakse dokumente, nõustatakse ja antakse lugemiseks vaktsiini infoleht. Soovi korral võite infolehe koju kaasa võtta.
  • Vaktsiinidoosi saamiseks palume allkirjastada nõusoleku vormi.
  • Seejärel teostab väljaõppinud õde vaktsineerimise.
  • Arvestage, et pärast vaktsineerimist pead veel 15 minutit kohapeal tervishoiutöötaja jälgimise all olema juhuks, kui pärast vaktsineerimist peaks enesetunne halvenema.
  • Juhime tähelepanu, et COVID-19 vaktsiinide ja teiste vaktsiinide manustamise vahe on soovituslikult vähemalt 14 päeva.

Palume arvestada, et vaktsineerimise järgselt võivad mõned inimesed kogeda kõrvalnähte. Seega ärge planeerige vaktsineerimise päevaks füüsilist koormust.

Confido poolt kasutatavad vaktsiinid

Confido kasutab vaid Ravimiameti poolt heaks kiidetud vaktsiine. Manustatavate vaktsiinide valik sõltub vaktsiinide tarnetest ning kättesaadavusest. Confidos on seni kasutatud järgmiseid vaktsiine: Pfizer-BioNTech Comirnaty, Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna), COVID-19 Vaccine Janssen.

Tõhustusdoosid saadaval

Tõhustusdoose manustatakse kõigile täisealistele inimestele. Tõhustusdoosi saamiseks peab vaktsineerimiskuurist olema möödas vähemalt 6 kuud. Palun veenduge, et Teie vaktsineerimiskuurist oleks möödas 6 kuud enne, kui tulete tõhustusdoosi saama. Tõhustusdoosiks kasutatakse Pfizer-BioNTech (COMIRNATY) vaktsiini. Seda isegi juhul, kui eelnevalt on vaktsineeritud muu vaktsiiniga.

Broneeri aeg

SARS koroonaviiruse antigeeni test

Kuidas toimib?

SARS koroonaviiruse antigeeni test määrab koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis – kui test on positiivne, viitab see, et olete koroonaviirusega nakatunud. Test on kõige tundlikum perioodil, mil viiruse hulk organismis on kõige suurem – reeglina mõni päev enne kuni umbes viis päeva pärast haiguse sümptomite teket.

Mida näitab?

Positiivne tulemus viitab, et olete värskelt koroonaviirusesse haigestunud ja potentsiaalselt teistele nakkusohtlik. Positiivne antigeenitesti tulemus tuleb üle kinnitada PCR-testiga.

Miks teha?

Reisimise või ürituse külastamise eesmärgil, et tõestada enda nakkusohutust. Confido ei võta testima inimesi, kellel on põhjust kahtlustada ägedat COVID-19 haigust (mh sümptomaatilised või lähikontaktsed). Ägeda nakkuse kahtluse ja samuti positiivse testi tulemuse korral on kohustuslik püsida koduses isolatsioonis ning võtta ühendust 1220 või oma arstiga.

Kuidas proov võetakse?

Ninaneelust spetsiaalse vatitampooniga.

Kui kiirelt saab vastuse?

30 minuti jooksul.

Kas sobib reisimiseks?

Jah, riikidesse, kus aktsepteeritakse antigeenitesti tulemust. Sobib ka ürituste külastamiseks. Vastav sertifikaat on hinna sees. Reisimise jaoks soovitame kontrollida siht-ja lähteriikide reisipiiranguid IATA Timatic rakenduse abil.

Perepakett on soodsam

Minnes perega reisile, on võimalus valida perepakett. Saate testida kuni 4 inimest soodushinnaga. Antigeeni testi perepaketti teostatakse vaid Confido testimispunktides (va. Kiirkliinikud ning Peamaja). Testi tuleb tegema minna üheskoos ning tulemused edastatakse ühele kontaktisikule.

Asukohad ja broneerimine - testimispunktid

Testi saab teha kõikides Confido testimispunktides üle Eesti. Broneeri aeg alloleval nupul.

Broneeri aeg

Asukohad ja broneerimine - kiirkliinikud ja Tartu

Kiirkliinikud asuvad: Tallinnas Rocca al Mare, Nautica ja Lasnamäe Centrumi keskustes. Tartu kiirkliiniku leiate Lõunakeskusest. Testi saab teha ka Confido Tartu Raatuse kliinikus. Aja broneerimiseks palume kasutada all viidatud broneeringusüsteemi:

Broneeri aeg

SARS koroonaviiruse PCR-test ninaneelust

Kuidas toimib?

SARS koroonaviiruse PCR-test on viiruse RNA-d tuvastav test, mille positiivne tulemus kinnitab, et olete koroonaviirusega nakatunud.

Mida näitab?

Kas oled koroonaviirusega nakatunud ja potentsiaalselt teistele nakkusohtlik.

Miks teha?

Reisimise või ürituse külastamise eesmärgil, et tõestada enda nakkusohutust. Confido ei võta testima inimesi, kellel on põhjust kahtlustada ägedat COVID-19 haigust (mh sümptomaatilised või lähikontaktsed). Ägeda nakkuse kahtluse ja samuti positiivse testi tulemuse korral on kohustuslik püsida koduses isolatsioonis ning võtta ühendust 1220 või oma arstiga.

Kuidas proov võetakse?

Ninaneelust spetsiaalse vatitampooniga.

Kui kiirelt saab vastuse?

Vastus saabub Digiloosse 48 tunni jooksul pärast testimist. Sertifikaadi tellinutele saadame vastuse lingina e-postiga.

Kas sobib reisimiseks?

Jah, sobib reisitõendina või ürituse külastuseks, aga vaid juhul, kui testiga koos on tellitud vastav sertifikaat (lisatasu eest).

Kus saab teha?

Kõigis Confido kliinikutes. Testima saab tulla ainult aega ette broneerides.

SARS koroonaviiruse antikehade kiirtest (IgG ja IgM)

Kuidas toimib?

SARS-CoV-2 antikehade kiirtestiga saab hinnata, kas patsient on tõenäoliselt olnud mingil hetkel nakatunud uue koroonaviirusega. Positiivse vastuse korral (eelkõige IgG antikehade leidumisel) on patsient suure tõenäosusega olnud mingil hetkel nakatunud uue koroonaviirusega, kuid ei ole enam haige ega nakkusohtlik.

NB! Kiirtestiga hinnatakse ainult IgM ja IgG tüüpi antikehade olemasolu, aga mitte nende arvu. Kui on vaja sertifikaati antikehade leidumise kohta, siis soovitame kvantitatiivset antikehade analüüsi veeniverest (hind 24 €). Kiirtesti eeliseks on madalam hind ja kiiremini saabuv vastus, kuid antikehade leidumise korral ei saa anda lubadusi haigusevastase immuunsuse kestuse kohta.

Mida näitab?

Positiivne tulemus viitab COVID-19-haiguse läbipõdemisele, hilises staadiumis haigusele või vaktsineerimisest tekkinud antikehade olemasolule.

Miks teha?

Kui soovid teada, kas oled kokku puutunud SARS-CoV-2 koroonaviirusega. Antikehade kiirtesti soovitame teha, kui ei ole viimase 2 nädala jooksul olnud haiguse sümptomeid ega kokkupuudet COVID-19 haigega.

Kuidas proov võetakse?

Proov võetakse näpuverest. Antikehade kiirtest on antikehade tuvastamisel vähem tundlik kui veeniverest võetav test.

Kui kiirelt saab vastuse?

10–15 minuti jooksul.

Kas sobib reisimiseks?

Ei.

Kus saab teha?

Kõigis Confido kliinikutes.

SARS koroonaviiruse antikehade analüüs veeniverest (IgG)

Kuidas toimib?

SARS-CoV-2 koroonaviiruse läbipõdemisel tekivad verre viirusevastased IgG-tüüpi antikehad; sarnaselt tekivad need vaktsineerimise järel. Antikehad tekkivad 2.-3. haigusnädalal või pärast vaktsineerimist ning jäävad püsima vähemalt pooleks aastaks. See analüüs tuvastab antikehade olemasolu ning erinevalt kiirtestist näitab lisaks ka nende numbrilist taset prooviandmise hetkel.

Mida näitab?

Positiivne tulemus viitab COVID-19-haiguse läbipõdemisele, hilises staadiumis haigusele või vaktsineerimisest tekkinud antikehade olemasolule.

Miks teha?

Kui soovid teada, kas oled kokku puutunud SARS-CoV-2 koroonaviirusega. Kvantitatiivset testi soovitame teha mitte varem kui kaks-kolm nädalat pärast haigussümptomite avaldumist, positiivset PCR-testi või vaktsineerimist.

NB! IgG antikehade analüüs ei sobi koroonaviiruse olemasolu esmaseks diagnoosimiseks! Haiguse kahtluse korral tuleb teha PCR-test.

Kuidas proov võetakse?

Proov võetakse veeniverest ning selle andmiseks ei pea olema söömata-joomata.

Kui kiirelt saab vastuse?

Järgmisel tööpäeval. Tulemuse leiad Digilugu.ee keskkonnast, vajadusel saad ka paberkandjal vastuse ja sertifikaadi.

Kas sobib reisimiseks?

Ei.

Kus saab teha?

Kõigis Confido kliinikutes.

Tõend COVID-19 haiguse läbipõdemisest(Fit to Fly)

Mida näitab ja kuidas toimib?

Arsti konsultatsioonil väljastatakse tõend, mis kinnitab, et olete läbi põdenud COVID-19 haiguse. Tõendi väljastamiseks tutvub Confido arst patsiendi haigusloo ja analüüsidega ning kui vajalikud kriteeriumid on täidetud, väljastab tõendi.

NB! Tõendit on kõige varem võimalik väljastada 11. päeval pärast esmast positiivset koroonaviiruse PCR-testi tulemust. Tõendi väljastamise aluseks on kas varasemalt kinnitatud COVID-19 haigus või positiivne PCR-test.

Miks teha?

Kui on vaja arsti ametlikku kinnitust haiguse läbipõdemise kohta.

Kuidas toimub tõendi väljastamine?

Tõendi väljastamiseks vajaliku vastuvõtu saab teha kliinikus kohapeal. Arst lisab tõendile pitsati ning dokument antakse teile paberkandjal või saadetakse e-mailile.

Kui kiirelt saab vastuse?

Fit-to-Fly tõendi väljastab arst paberkandjal konsultatsiooni käigus või edastatakse dokument teile e-mailile.

Kas sobib reisimiseks?

Jah, aga ainult riikidesse, mis aktsepteerivad riiki sisenemiseks tõendit COVID-19 haiguse läbipõdemisest viimase 6 kuu jooksul.

Kus saab teha?

Kõigis Confido kliinikutes.

Tähelepanu!

Confido Meditsiinikeskus ei vastuta tingimuste eest, mis välisriigid on seadnud riiki sisenemiseks, ega garanteeri, et kõik välisriigid aktsepteerivad riiki sisenemiseks tõendit COVID-19 haiguse läbipõdemisest! Info riikidest, mis nõuavad riiki sisenemisel koroonaviiruse sertifikaati ja aktsepteerivad antigeenide kiirtesti tulemusi, leiab Reisi Targalt veebileheküljelt.

Broneeri aeg