Tallinna testimispunkt: Lasnamäe Kiirkliinik

Tallinnas on Lasnamäe kiirkliinikus võimalik teha koroonaviiruse teste ja vaktsineerimist. Lasnamäe kiirkliiniku teenuste hulka kuuluvad: Vaktsineerimine, SARS koroonaviiruse PCR test ninaneelust, SARS koroonaviiruse antigeeni test, SARS koroonaviiruse antikehade kiirtest (IgG ja IgM), SARS koroonaviiruse antikehade analüüs veeniverest (IgG) ja tõendi väljastamine COVID-19 haiguse läbipõdemisest (Fit to Fly).

Testimine toimub nakatumisohu vähendamise eesmärgil.

SARS koroonaviiruse vastane vaktsineerimine

Kuidas toimub vaktsineerimine?

Ootame vaktsineerima kõiki Eesti elanikke alates 5. eluaastast. Vaktsineerimiseks palume kaasa võtta isikut tõendava dokumendi! Lisaks vaktsineeritakse Ukrainast pärit sõjapõgenikke - seda teostatakse AINULT aadressil Töökoja 1, Tallinn.

 • Ole kohal TÄPSELT määratud vaktsineerimise ajaks. Kui hilinete, siis on sellest mõjutatud ka järgmised patsiendid.
 • Vaktsineerimisele tulles tuleb kanda maski. Juhul kui tunnete end haigena, palume sellest meile märku anda lühinumbril 1330
 • Vaktsiinisüst tehakse õlavarrelihasesse. Sujuva vaktsineerimise tagamiseks soovitame riietuda nii, et õlavart oleks kerge paljastada.
 • Enne vaktsiinidoosi saamist toimub registreerimine: kontrollitakse dokumente, nõustatakse ja antakse lugemiseks vaktsiini infoleht. Soovi korral võite infolehe koju kaasa võtta.
 • Vaktsiinidoosi saamiseks palume allkirjastada nõusoleku vormi.
 • Seejärel teostab väljaõppinud õde vaktsineerimise.
 • Arvestage, et pärast vaktsineerimist pead veel 15 minutit kohapeal tervishoiutöötaja jälgimise all olema juhuks, kui pärast vaktsineerimist peaks enesetunne halvenema.
 • Juhime tähelepanu, et COVID-19 vaktsiinide ja teiste vaktsiinide manustamise vahe on soovituslikult vähemalt 14 päeva.

Palume arvestada, et vaktsineerimise järgselt võivad mõned inimesed kogeda kõrvalnähte. Seega ärge planeerige vaktsineerimise päevaks füüsilist koormust.

Confido poolt kasutatavad vaktsiinid

Confido kasutab vaid Ravimiameti poolt heaks kiidetud vaktsiine. Manustatavate vaktsiinide valik sõltub vaktsiinide tarnetest ning kättesaadavusest. Confidos on seni kasutatud järgmiseid vaktsiine: Pfizer-BioNTech Comirnaty, Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna), COVID-19 Vaccine Janssen, Novavax.

Esimene ja teine tõhustusdoos

Tõhustusdoose manustatakse kõigile täisealistele inimestele. Tõhustusdoosi tehakse Pfizer/BioNTech, Novavax ja Moderna vaktsiiniga.

Esimene tõhustusdoos:

 • Pfizer/BioNTech vaktsiin Comirnaty – esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud;
 • Moderna vaktsiin Spikevax – esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud;
 • AstraZeneca vaktsiin Vaxzevria – esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud;
 • Jannseni vaktsiin – esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 2 kuud;

Teine tõhustusdoos:

 • Pfizer/BioNTech vaktsiin Comirnaty – viimasest vaktsineerimisest on möödas 6 kuud;
 • Moderna vaktsiin Spikevax – viimasest vaktsineerimisest on möödas 6 kuud;
 • Nuvaxovid (Novavax) – viimasest vaktsineerimisest on möödas 6 kuud;

SARS koroonaviiruse antigeeni test

Kuidas toimib?

SARS koroonaviiruse antigeeni test määrab koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis – kui test on positiivne, viitab see, et olete koroonaviirusega nakatunud. Test on kõige tundlikum perioodil, mil viiruse hulk organismis on kõige suurem – reeglina mõni päev enne kuni umbes viis päeva pärast haiguse sümptomite teket.

Mida näitab?

Positiivne tulemus viitab, et olete värskelt koroonaviirusesse haigestunud ja potentsiaalselt teistele nakkusohtlik.

Miks teha?

Reisimise või ürituse külastamise eesmärgil, et tõestada enda nakkusohutust.

Kuidas proov võetakse?

Ninaneelust spetsiaalse vatitampooniga.

Kui kiirelt saab vastuse?

30 minuti jooksul.

Kas sobib reisimiseks?

Jah, riikidesse, kus aktsepteeritakse antigeenitesti tulemust. Sobib ka ürituste külastamiseks. Vastav sertifikaat on hinna sees.

Perepakett on soodsam

Minnes perega reisile, on võimalus valida perepakett (kuni 4 inimest soodushinnaga). Testi tuleb tegema minna üheskoos ning tulemused edastatakse ühele kontaktisikule.

Tähelepanu!

Testima tulles on kohustuslik kanda maski!

Broneeri aeg »

SARS koroonaviiruse PCR-test ninaneelust

Kuidas toimib SARS koroonaviiruse PCR-test ninaneelust?

SARS koroonaviiruse PCR-test ninaneelust on viiruse RNA-d tuvastav test, mille positiivne tulemus kinnitab, et olete koroonaviirusega nakatunud.

Mida näitab?

Kas oled koroonaviirusega nakatunud ja potentsiaalselt teistele nakkusohtlik.

Miks teha?

Reisimise või ürituse külastamise eesmärgil, et tõestada enda nakkusohutust.

Kuidas proov võetakse?

Ninaneelust spetsiaalse vatitampooniga.

Kui kiirelt saab vastuse?

Vastus saabub digiloosse hiljemalt 48 tunni jooksul pärast testimist. Sertifikaadi tellinutele saadame vastuse lingina e-postiga.

Kas sobib reisimiseks?

Jah, sobib reisitõendina või ürituse külastuseks, aga vaid juhul, kui testiga koos on tellitud vastav sertifikaat (lisatasu eest).

Kus saab teha?

Kõigis Confido kliinikutes. Testima saab tulla ainult aega ette broneerides.

Tähelepanu!

 • Testima tulles on kohustuslik kanda maski!
 • Venemaale reisijad peavad testimiseks kaasa võtma passi. Loe lisa siit!

SARS koroonaviiruse antikehade kiirtest (IgG ja IgM)

Kuidas toimib?

SARS-CoV-2 antikehade kiirtestiga saab hinnata, kas patsient on tõenäoliselt olnud mingil hetkel nakatunud uue koroonaviirusega. Positiivse vastuse korral (eelkõige IgG antikehade leidumisel) on patsient suure tõenäosusega olnud mingil hetkel nakatunud uue koroonaviirusega, kuid ei ole enam haige ega nakkusohtlik.

NB! Kiirtestiga hinnatakse ainult IgM ja IgG tüüpi antikehade olemasolu, aga mitte nende arvu. Kui on vaja sertifikaati antikehade leidumise kohta, siis soovitame kvantitatiivset antikehade analüüsi veeniverest (hind 24 €). Kiirtesti eeliseks on madalam hind ja kiiremini saabuv vastus, kuid antikehade leidumise korral ei saa anda lubadusi haigusevastase immuunsuse kestuse kohta.

Mida näitab?

Positiivne tulemus viitab COVID-19-haiguse läbipõdemisele, hilises staadiumis haigusele või vaktsineerimisest tekkinud antikehade olemasolule.

Miks teha?

Kui soovid teada, kas oled kokku puutunud SARS-CoV-2 koroonaviirusega. Antikehade kiirtesti soovitame teha, kui ei ole viimase 2 nädala jooksul olnud haiguse sümptomeid ega kokkupuudet COVID-19 haigega.

Kuidas proov võetakse?

Proov võetakse näpuverest. Antikehade kiirtest on antikehade tuvastamisel vähem tundlik kui veeniverest võetav test.

Kui kiirelt saab vastuse?

10–15 minuti jooksul.

Kas sobib reisimiseks?

Ei.

Kus saab teha?

Kõigis Confido kliinikutes.

Tähelepanu!

Testima tulles on kohustuslik kanda maski!

SARS koroonaviiruse antikehade analüüs veeniverest (IgG)

Kuidas toimib?

SARS-CoV-2 koroonaviiruse läbipõdemisel tekivad verre viirusevastased IgG-tüüpi antikehad; sarnaselt tekivad need vaktsineerimise järel. Antikehad tekkivad 2.-3. haigusnädalal või pärast vaktsineerimist ning jäävad püsima vähemalt pooleks aastaks. See analüüs tuvastab antikehade olemasolu ning erinevalt kiirtestist näitab lisaks ka nende numbrilist taset prooviandmise hetkel.

Mida näitab?

Positiivne tulemus viitab COVID-19-haiguse läbipõdemisele, hilises staadiumis haigusele või vaktsineerimisest tekkinud antikehade olemasolule.

Miks teha?

Kui soovid teada, kas oled kokku puutunud SARS-CoV-2 koroonaviirusega. Kvantitatiivset testi soovitame teha mitte varem kui kaks-kolm nädalat pärast haigussümptomite avaldumist, positiivset PCR-testi või vaktsineerimist.

NB! IgG antikehade analüüs ei sobi koroonaviiruse olemasolu esmaseks diagnoosimiseks! Haiguse kahtluse korral tuleb teha PCR-test.

Kuidas proov võetakse?

Proov võetakse veeniverest ning selle andmiseks ei pea olema söömata-joomata.

Kui kiirelt saab vastuse?

Järgmisel tööpäeval. Tulemuse leiad Digilugu.ee keskkonnast, vajadusel saad ka paberkandjal vastuse ja sertifikaadi.

Kas sobib reisimiseks?

Ei.

Kus saab teha?

Kõigis Confido kliinikutes.

Tähelepanu!

Testima tulles on kohustuslik kanda maski!

Tõend COVID-19 haiguse läbipõdemisest (Fit to Fly)

Mida näitab ja kuidas toimib?

Arsti konsultatsioonil väljastatakse tõend, mis kinnitab, et olete läbi põdenud COVID-19 haiguse. Tõendi väljastamiseks tutvub Confido arst patsiendi haigusloo ja analüüsidega ning kui vajalikud kriteeriumid on täidetud, väljastab tõendi.

NB! Tõendit on kõige varem võimalik väljastada 11. päeval pärast esmast positiivset koroonaviiruse PCR-testi tulemust. Tõendi väljastamise aluseks on kas varasemalt kinnitatud COVID-19 haigus või positiivne PCR-test.

Miks teha?

Kui on vaja arsti ametlikku kinnitust haiguse läbipõdemise kohta.

Kuidas toimub tõendi väljastamine?

Tõendi väljastamiseks vajaliku vastuvõtu saab teha kliinikus kohapeal. Arst lisab tõendile pitsati ning dokument antakse teile paberkandjal või saadetakse e-mailile.

Kui kiirelt saab vastuse?

Fit-to-Fly tõendi väljastab arst paberkandjal konsultatsiooni käigus või edastatakse dokument teile e-mailile.

Kas sobib reisimiseks?

Jah, aga ainult riikidesse, mis aktsepteerivad riiki sisenemiseks tõendit COVID-19 haiguse läbipõdemisest viimase 6 kuu jooksul.

Kus saab teha?

Kõigis Confido kliinikutes.

Tähelepanu!

Confido Meditsiinikeskus ei vastuta tingimuste eest, mis välisriigid on seadnud riiki sisenemiseks, ega garanteeri, et kõik välisriigid aktsepteerivad riiki sisenemiseks tõendit COVID-19 haiguse läbipõdemisest! Info riikidest, mis nõuavad riiki sisenemisel koroonaviiruse sertifikaati ja aktsepteerivad antigeenide kiirtesti tulemusi, leiab Reisi Targalt veebileheküljelt.

Broneeri aeg