Puugihooaeg on alanud, viimane aeg vaktsineerida!

Puugid hakkavad liikuma, kui nädala keskmine temperatuur päeval on seitse kuni kaheksa kraadi – ja see aeg on nüüd käes! Kaitsesüstimisega puukentsefaliidi vastu tuleks alustada hiljemalt aprillis, sest siis jõuab immuunsus puugiohtlikuks ajaks välja kujuneda.

Eesti puugid levitavad kaht ohtlikku haigust: puukentsefaliiti ehk ajupõletikku ja puukborrelioosi. Kui puukborrelioosi saab antibiootikumidega edukalt ravida, siis entsefalliidi vastu ravimit ei ole – tegu on väga tõsise haigusega (loe puugihaigustest lähemalt siit). Õnneks aga saab entsefaliiti vaktsineerimisega tõhusalt ennetada.

Sel aastal on avame lisaks Confido kliinikutele vaktsineerimispunktid ka Tartus Anne Südameapteegis ja Võru Südameapteegis. Tartu ja Võru vaktsineerimispunkt on avatud 20.04.–20.06.2021 iga nädala T ja N kell 16-19 ning L kl 12–15.

Vaktsineerimise hind on 39 €
Palume eelnevalt broneerida aeg!

Broneeri aeg Tallinnas Veerenni 51

Broneeri aeg Tartu Anne Südameapteegis

Broneeri aeg Võru Kagukeskuse Südameapteegis

Puukentsefaliidi vastu vaktsineeritakse sõltumata hooajast nii täiskasvanuid kui ka lapsi alates 1. eluaastast. Vaktsineerimiskuur koosneb kolmest süstist. Kaks esimest tehakse ühekuulise vaheajaga, kolmas aasta pärast. Sealt edasi on vaja esimene kordussüst teha kolme aasta möödudes, järgmised viieaastaste intervallidega. Confidos teostatud vaktsineerimiste kohta teeme märke vaktsineerimispassi ning tuletame ka ise meelde, millal on aeg järgmisele vaktsineerimisele tulla.