Päevakirurgia

Päevakirurgia asub kaheksandal korrusel ja moodustab ühtse terviku päevaravi osakonnaga. Pakume oma klientidele turvalist valutustamist kirurgilistel operatsioonidel ja protseduuridel ning kaasaegsetele standarditele vastavat võimalikult ohutut operatsiooniteenust.

Meie meeskonda kuuluvad lisaks anestesioloogile ja kirurgile ka operatsiooniõed, anesteesiaõed, tehnikud, abilised, assistendid ja registraator. Tugiteenusena pakub teenust kesksterilisatsiooniosakond.

Päevakirurgias on loodud nüüdisaegne keskkond, kus asuvad:

  • patsientide registratuur ja ooteala
  • 4 operatsioonituba, kus teostatakse operatsioone nii lokaalanesteesias kui üldanesteesias
  • 8 voodikohta ärkamistoas ja 7 mugavustooli koos kaasaegse sisustusega, kus on tagatud patsientide meditsiiniline järelvalve ja mugav operatsioonijärgne taastumine
  • 11 päevaravi palatit, kus klient saab vajadusel ja soovi korral enne ja pärast operatsiooni privaatselt kosuda

Päevakirurgia struktuurüksuses teeme järgnevaid plaanilisi päevakirurgilisi operatsioone:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

Ninakarbikuite kõrvetamise infoleht patsiendile

PROTSEDUURI VAJADUS

Krooniline ninakinnisus võib tekkida erinevatest põhjustest, millest üks on ninakarbikute suurenemine ehk hüpertroofia. Raadiosagedusliku ablatsiooni (RFTA) abil on võimalik ravida suurenenud ninakarbikuid ning seeläbi vähendada ninakinnisuse sümptomeid. Protseduur teostatakse ambulatoorse vastuvõtu käigus. Protseduuri võib teile soovitada Confido Meditsiinikeskuse või ka mujal tegutsev nina-, kõrva- kurguarst.

PROTSEDUURIKS VALMISTUMINE

Ninakarbikute ablatsioon ei vaja erilist eelnevat patsiendipoolset valmistumist. Protseduur teostatakse ambulatoorse vastuvõtu käigus selleks eelnevalt kokkulepitud ajal. Protseduuri päeval võite süüa ja juua. Protseduuri järgselt jälgitakse teid kliinikus vajadusel 1-2 tunni jooksul.

PROTSEDUURI KULG

Nina limaskestad tuimestatakse esmalt paikse tuimestava ravimiga ning seejärel süstitakse tuimestavat ravimit ka nina limaskesta alla. Ninakarbikut töödeldakse spetsiaalse RF-elektroodi abil, mis kuumutab kudesid. Protseduuri järgselt ei jäeta ninna tampoone või muid võõrkehi.

Esimestel nädalatel protseduuri järgselt ninakinnisus reeglina halveneb tingituna kudede tursest. Võib esineda kerget nina veritsust, valulikkust ning limaskestadele tuleb koorikuid. Nina võib loputada füsioloogilise lahusega. Valu vastu võib vajadusel võtta käsimüügist saadavaid valuvaigistavaid preparaate. Esimese 2 päeva jooksul pärast protseduuri tuleb vältida suurt füüsilist koormust, saunas käimist ja muid tegevusi, mis võivad põhjustada kehatemperatuuri tõusu. Kasutage nina niisutavaid õlipreparaate vähemalt 2 nädala jooksul pärast protseduuri.

Turse alanedes hakkavad ninakinnisuse sümptomid leevenema ja protseduuri lõplik kasu on reeglina tunda paar kuud pärast selle sooritamist. Vajadusel kutsub nina-, kõrva-, kurguarst teid järelkontrolli.

VÕIMALIKUD KOMPLIKATSIOONID

Tõsiseid komplikatsioone esineb ninakarbikute koblatsiooni puhul harva.

Viivitamatult tuleb pöörduda Confido Meditsiinikeskuse või mõne muu erakorralist abi võimaldava tervishoiuasutuse poole järgnevatel juhtudel:

  • Palavik üle 38 kraadi
  • Ninaverejooks, mis ei lõppe koduste vahendite abil 10-15 minuti jooksul
  • Ninast tuleb mädast eritist