Operatsioonid Confido Meditsiinikeskuses

Päevakirurgia

Päevakirurgia asub kaheksandal korrusel ja moodustab ühtse terviku päevaravi osakonnaga. Pakume oma klientidele turvalist valutustamist kirurgilistel operatsioonidel ja protseduuridel ning kaasaegsetele standarditele vastavat võimalikult ohutut operatsiooniteenust.

Meie meeskonda kuuluvad lisaks anestesioloogile ja kirurgile ka operatsiooniõed, anesteesiaõed, tehnikud, abilised, assistendid ja registraator. Tugiteenusena pakub teenust kesksterilisatsiooniosakond.

Päevakirurgias on loodud nüüdisaegne keskkond, kus asuvad:

 • patsientide registratuur ja ooteala
 • 4 operatsioonituba, kus teostatakse operatsioone nii lokaalanesteesias kui üldanesteesias
 • 8 voodikohta ärkamistoas ja 7 mugavustooli koos kaasaegse sisustusega, kus on tagatud patsientide meditsiiniline järelvalve ja mugav operatsioonijärgne taastumine
 • 11 päevaravi palatit, kus klient saab vajadusel ja soovi korral enne ja pärast operatsiooni privaatselt kosuda

Päevakirurgia struktuurüksuses teeme järgnevaid plaanilisi päevakirurgilisi operatsioone:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

Neerukivide eemaldamine (ureeterorenoskoopia operatsioon)

Näita vabasid aegasid

Neerukivide eemaldamiseks palume esmalt broneerida aeg uroloogi juurde, kes hindab olukorda, teostab vajalikud analüüsid ning paneb paika raviplaani.

Neerud sõeluvad verest jääkaineid ja toodavad uriini. Mõnikord kleepuvad uriinis sisalduvad soolad ja mineraalid kokku ning tekivad neerukivid. Väiksem kivipuru võib läbida kuseteed märkamatult, suuremad kivid aga põhjustada tugevat valu seljas, kõhus või kubemes, vajadust sagedamini tualetis käia, valu urineerimisel, verd uriinis, iiveldust või oksendamist.

Väiksemad kui 5 mm läbimõõduga kivid tulevad tõenäoliselt ise välja. Suurtest kividest vabanemiseks on vaja meditsiinilist sekkumist. Kõige levinum viis neerukivide eemaldamiseks on ureeterorenoskoopia, mille käigus viiakse kitsas toru läbi kuseteede neerukivini. Arst purustab laseriga kivi ja eemaldab tükid toru kaudu, väiksemad killud väljuvad kehast loomulikult. Populaarsuselt teine viis neerukivide eemaldamiseks on neerukivide kehaväline purustamine lööklainega.  

Ureeteroskoopia operatsiooni pakume ka Haigekassa poolt hüvitatava teenusena.

Neerukivide eemaldamine ehk ureeteroskoopia operatsioon
2700 €
Uroloogi vastuvõtt
120 €

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Broneeri aeg online’is

Teenus: Neerukivide eemaldamine (ureeterorenoskoopia operatsioon)

Otsi vabasid aegasid

Operatsioonile tulija meelespea:

 • Üldnarkoosis toimuva operatsiooni korral ei tohi enne operatsiooni 6 tunni jooksul süüa, juua, närida närimiskummi ega suitsetada. Kui olete enne operatsiooni söönud või joonud, tuleb Teie tervise huvides operatsioon edasi lükata või ära jätta.
 • Enne operatsioonile tulemist on vajalik Teie üldseisundi hindamine. Teile antakse täitmiseks küsitlusleht, kuhu märkige täpselt andmed oma tervisliku seisundi kohta, varem põetud ja praegused haigused, igapäevaselt tarvitatavad ravimid, ülitundlikkus ravimite suhtes, varasemad operatsioonid ning harjumused (suitsetamine, alkoholi tarvitamine jm).
 • Teavitage oma raviarsti kindlasti sellest, kui tarbite verd vedeldavaid ravimeid (nt aspiriin, Marevan, Eliquis, Xarelto, Pradaxa, Lixiana), et planeerida nende õigeaegset ära jätmist enne operatsiooni.
 • Regulaarselt tarvitatavad ravimid peab operatsioonipäeva hommikul vähese veega alla neelama (väljaarvatud verdvedeldavad preparaadid, mille tarvitamise osas tuleb arstiga nõu pidada juba operatsiooni planeerides). Patsiendil palume kliinikusse kaasa võtta nii igapäevaselt tarvitatavad ravimid (nt. suhkruhaiged insuliini ja astmat põdevad patsiendid inhalaatori) kui ka raviminimekirja, mis sisaldab ravimiannuseid.
 • Operatsioonieelsel nädalal ja operatsioonipäeval ei tohi patsient olla ägedasti haigestunud (nohu, köha, palavik), menstruatsiooni ega ägedaid nahapõletikke.
 • Päevakirurgilisele operatsioonile tulles palume Teil kokkulepitud ajal tulla aadressile Veerenni 51. Päevakirurgia osakond asub 8. korrusel, liftist väljudes paremat kätt. Teid võtab vastu klienditeenindaja, kes registreerib Teid Päevakirurgiaosakonda ja suunab edasi operatsioonile.
 • Võtke haiglasse kaasa: isikut tõendav dokument (pass, ID-kaart või juhiluba), täidetud anesteesia infoleht, kui see on Teie arstivastuvõtul antud. Ravimid, mida pidevalt tarvitate ja vajadusel abivahendid.
 • NB! Häiritud reaktsioonivõime tõttu ei tohi Te 24 tundi pärast anesteesiat (ka lühiajalist) juhtida autot ega töötada seadmetega. Turvaliselt koju jõudmiseks kutsuge saatja vastu või vajadusel organiseerige ka transport.
 • Kui Teil ei ole võimalik kokkulepitud ajal haiglasse tulla, palume sellest kindlasti teatada telefoninumbril 1330.