Confido Lastekeskus - logopeed, kunstiteraapia

Logopeed, terapeudid

Logopeed tegeleb suulise ja kirjaliku kõne loomisel ja mõistmisel tekkinud probleemide väljaselgitamise, kõrvaldamise või leevendamisega. Logopeedi abi võib vaja minna alles kõnelema hakkaval või juba koolis käival lapsel. Meie logopeedi juurde saate tulla ka perearsti suunamisega. Sel juhul kompenseerib tasumise osaliselt haigekassa, teie tasute omaosalustasu.

  Logopeedi konsultatsioon ja teraapia lastele

  Logopeed on kõne- ja neelamishäirete spetsialist, kelle poole võivad pöörduda abivajajad igas vanuses. Laste puhul tegeleb logopeed ennekõike suulise ja kirjaliku kõne mõistmisel ja loomisel esinevate probleemide väljaselgitamise, teraapia läbiviimise ja lapsevanemate nõustamisega. Logopeed hindab ka erinevaid kõne omadusi (hääl, hääldus, kõne sujuvus jm), kõnega seotud lihaste tööd ja vajadusel ka neelamisfunktsiooni.

  Lapse kõne areng on seotud tema taju, tähelepanu, mälu ja mõtlemise arenguga. Kõne arengu mahajäämus mõjutab seega nii suhtlemisoskusi kui ka õppimisvõimet – seetõttu on oluline võimalikult vara kõneprobleeme märgata ja vajadusel sekkuda. Logopeedi abi võib vajada alles kõnelema hakkav laps, aga ka juba koolis käiv nooruk. Mida varem abivajaja logopeedi juurde jõuab, seda kiiremini paraneb tema kõne ning seeläbi ka igapäevaelu, sotsiaalse suhtluse ja õppimisega toimetulek.

  Milliste probleemide korral pöörduda logopeedi vastuvõtule?

  • Kõne-eelse kommunikatsiooni probleemid imiku- või väikelapseeas (vähene emotsionaalne suhtlus lapsevanemaga, lalina puudumine või selle vähesus jm)
  • Kõne arengu mahajäämus
  • Kakskeelsusega seotud kõneprobleemid
  • Hääldushäired
  • Kogelus ja muud kõne sujuvuse häired
  • Häälehäired
  • Lugemis- ja kirjutamisoskusega seotud probleemid
  • Näonärvihalvatus
  • Neelamishäired

  Lapse kõne- või neelamishäire kahtluse korral konsulteeri meie logopeedidega. Murega spetsialisti poole pöördumiseks ei saa kunagi olla liiga vara ega ka liiga hilja! Tõsisemate probleemide korral on vajalik spetsialisti abistav sekkumine, järjepidev teraapia ja koostöö kõikide osapoolte vahel.

  Ainult inimesele on antud võime rääkida, kasutada keelt mõtete ja tunnete väljendamiseks, saada keele kaudu tagasisidet ümbritsevast.

  Broneeri aeg

  Logopeedi konsultatsioon ja teraapia lastele
  70 €
  kuni 50 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn