Naha ravi

Confido Meditsiinikeskuse dermatoloogid ja laserarstid pakuvad üle 150 teenuse igasuguste nahahaiguste diagnoosimiseks ja raviks. Teostame kõiki protseduure maailmatasemel Lumenis ™ lasersüsteemidega ja oleme Balti riikides lasermeditsiini valdkonnas tunnustatud eksperdid.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Sünnimärkide eemaldamine laseriga

  Näita vabasid aegasid

  Sünnimärkide eemaldamine laseriga on ohutu protseduur, mis võimaldab teil esteetilistel põhjustel soovimatust või pidevalt vigastada saavast sünnimärgist vabaneda. Riietega hõõrdumise, raseerimise, ultraviolettkiirguse või teiste pidevate vigastuste korral on oht, et sünnimärgi koest areneb ohtlik kasvaja melanoom.

  Laseriga sünnimärgi eemaldamine on alternatiiv kirurgilisele eemaldamisele, mis enamikel juhtudel ei jäta peaaegu jälgi või need on vähemärgatavad. Confido naha- ja laserravi kliinikus eemaldavad laseriga sünnimärke vaid sertifitseeritud laserraviarstid pärast kohustuslikku nahaarsti vastuvõttu ning tema suunamisel. Kõik eemaldatavad sünnimärgid peavad läbima uuringu, otsuse eemaldamise meetodi üle teeb nahaarst.

  Kuidas toimub sünnimärgi eemaldamine laseriga?

  Sünnimärgi eemaldamine toimub vaid nahaarsti suunamisel. Enne eemaldamist võetakse vajadusel biopsia. Laserprotseduuri eel tehakse mikronõelaga tuimestav süst piirkonda, kust moodustist eemaldama hakatakse. Laserraviarst suunab laserkiire sünnimärgile, mis aurustab selle ümbritsevat nahka kahjustamata. Verejooksu ei teki, sest protseduuri ajal suletakse veresooned laserkiirega. Kokkupuute sügavust on võimalik täpselt kontrollida ja eemaldada ainult sünnimärgi kude. Eemalduse järgselt tekib nahale koorik, mis aja jooksul ise kaob. Pärast protseduuri töödeldakse eemalduskoht uuesti antiseptiliselt ja paigaldatakse plaaster. 

  Lasereemalduse järgne paranemine on tavaliselt kiirem ja mugavam ning armid on vähem märgatavad. Tuleb silmas pidada, et iga taastumine on individuaalne. Laseriga eemaldamise tehnikat on maailmas kasutatud juba mitu aastakümmet ning see on tõestanud oma ohutust ja tõhusust.

  Vastunäidustused

  Sünnimärgi laseriga eemaldamise vastunäidustused määrab dermatoloog protseduuri-eelse vastuvõtu käigus. Teavitage arsti, kui teil esineb verehüübimisega probleeme, epilepsia, vähkkasvajaid, keloidsete armide teke jne.

  Sünnimärkide eemaldamine laseriga

  Millega arvestada enne ja pärast protseduuri?

  • Enne sünnimärgi eemaldamist on vajalik dermatoloogi vastuvõtt, mille käigus hinnatakse naha ja pigmendi seisundit. Kõik sünnimärgid on erinevad. Confidos eemaldame sünnimärke nii laseriga kui kirurgiliselt, eemaldamise meetodi üle otsustab nahaarst konsultatsioonil. 
  • Ärge unustage teavitada arsti oma võimalikest allergiatest. 
  • 2 nädalat enne protseduuri vältige päevitamist (ka solaariumis käimist).
  • Pärast sünnimärgi laseriga eemaldamise protseduuri tekib nahale koorik. Järgige Confido spetsialisti soovitatud abinõusid. Koorikud tulevad loomulikult lahti järgmise 7–10 päeva jooksul, ärge neid ise eemaldage. Vältige ka naha niisutamist ning aurutamist.
  • 2 nädala jooksul peale protseduuri vältige saunas ja spaas käimist.
  • Vältige päevamist ning solaariumis käimist.

  Kuidas veel on võimalik sünnimärke eemaldada?

  Confido kliinikus eemaldatakse sünnimärke ka skalpelliga. Konsultatsiooni käigus teeb Confido dermatoloog läbivaatuse naha ja pigmendi seisundi hindamiseks, dermatoskoopia, vajadusel siaskoopia ning määrab kõige sobivama eemaldusviisi lähtudes teie individuaalsetest eripäradest.

  Korduma kippuvad küsimused

  • Kui kaua püsib koorik nahal?
   7–14 päeva, laske sellel loomulikul viisil eemalduda.
  • Kas pärast sünnimärgi laseriga eemaldamist jääb arm?
   Tavaliselt armi ei jää, laik sünnimärgi piirkonnas kaob aja jooksul. Harvadel juhtudel jääb jälg siiski märgatavaks, seda saab eemaldada laserlihvimise abil.
  • Mis on sünnimärkide laseriga eemaldamise eelised Confido kliinikus?
   Tegeleme sünnimärkide lasereemaldamisega alates 2002. aastast. Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus. Confidos teostavad sünnimärkide laseriga eemaldamise protseduure vaid sertifitseeritud arstid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda maksimaalseid ja ohutuid tulemusi minimaalse ebamugavusega.

  Nahaarsti poolt kontrollitud sünnimärgi eemaldamiseks broneeri aeg telefoni teel 1330, +372 6299 277 või emaili info@confido.ee.

  Nahaarsti konsultatsioon (eelneb eemaldamisele)
  80-110 €
  kuni 30 minutit
  Sünnimärkide eemaldamine laseriga (1 tk)
  100 €
  kuni 30 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Sünnimärkide eemaldamine laseriga

  Otsi vabasid aegasid