Tervisekontroll

Confidos usume väga sellesse, et kõige efektiivsem viis oma tervist hoida on haigusi ennetada. Meie tervisekontrolli paketid pakuvad võimaluse saada põhjalik ülevaade oma tervislikust seisundist. Vastavalt sellele, mida ise tähtsaks peate või mille üle muret tunnete, võite valida just sellised paketid, nagu soovite. Pakettide käigus hinnatakse teie individuaalseid terviseriske ja -näitajaid ning leidude põhjal antakse soovitusi, kuidas oma tervist veel paremini hoida või juba olemasolevatele probleemidele leevendust saada. Vajadusel suunatakse teid edasi lisauuringutele ja meie kogenud arstide või spetsialistide vastuvõttudele, kui selleks tervisepaketi käigus põhjus leidub.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Meestekuu pakett: kolesterooli ja vererõhu mõõtmine

  Näita vabasid aegasid

  Kolesterooli ja vererõhu taseme tõus mõjutab enim südame- ja veresoonkonda ning seetõttu on oluline mõlemaid näitajad regulaarselt kontrollida ka kaebuste puudumisel. Pakett Kolesterooli ja vererõhu mõõtmine annab esmase ülevaate südame- ja veresoonkonna hetkeseisundist.

  Vererõhk on üks olulistest näitajatest, mille kaudu saab inimese tervisele tervikuna anda esmase hinnangu. Olulised riskitegurid vererõhu kõrgenemisel on töö- ja puhkerežiimi eiramine ja ebatervislikud toitumisharjumused. Haiguse riski suurendavad suitsetamine, alkoholi ja soolaga liialdamine, vähene kehaline aktiivsus ja stress. Olulised on ka pärilikkus ja vanus, kõrgvererõhktõve tekkeoht on suurem eakatel. 

  Halva kolesterooli ehk LDL-kolesterooli kõrge tase veres põhjustab veresoonte lupjumist ja suurendab südame-veresoonkonnahaiguste riski. Riski vähendab aga hea kolesterooli ehk HDL-kolesterooli piisav sisaldus veres. 

  Pakett Kolesterooli ja vererõhu mõõtmine sisaldab:

  • Vererõhu mõõtmine
  • Vereanalüüs:
   • Kolesterool (sh LDL-kolesterool ja HDL-kolesterool) – suurenenud kolesteroolisisaldus veres on üks peamiseid südame- ja veresoonkonna haiguste põhjustajaid ja kõrges kontsentratsioonis on kolesterool riskifaktoriks ateroskleroosi tekkes.
    • LDL-kolesterool soodustab atroskleroosi teket ja suurenenud väärtused on üheks südamehaiguste riskifaktoriks (halb kolesterool).
    • Mida kõrgem on HDL-kolesterooli tase, seda väiksem on risk südame isheemiatõve tekkeks (hea kolesterool).
   • Triglütseriidid – kõrgenenud tase on oluline riskitegur, kontsentratsioon veres võib olla tõusnud diabeedi, kilpnäärne alatalitluse, alkoholismi, pankreatiidi, krooniliste maksa-või neeruhaiguste korral.

  Enne tervisekontrolli tulekut palume olla 2–3 h söömata/joomata, samuti on soovituslik vältida eelneval õhtul rasvase toidu söömist.  

  Kolesterooli ja vererõhu mõõtmine
  30 €
  20 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Viru Keskuse kliinik
  Viru Väljak 4, Tallinn
  Rocca Al Mare kiirkliinik
  Paldiski maantee 102, Tallinn
  Lasnamäe kiirkliinik
  Mustakivi 13, Tallinn
  Nautica kiirkliinik
  Ahtri 9, Tallinn
  Lõunakeskuse kiirkliinik
  Ringtee 75, Tartu
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu
  Näita rohkem

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Meestekuu pakett: kolesterooli ja vererõhu mõõtmine

  Otsi vabasid aegasid