Intiimtervis

Ennetamine

Iga naine ja mees peaks oma intiimtervist regulaarselt kontrollima, isegi siis, kui otsesed kaebused puuduvad. Nutikas on probleeme ennetada ja juba varakult oma tervise kaitseks vajalikke samme astuda. Olgu selleks siis naistel eale ja elustiilile vastav rasestumisvastaste vahendite valik, regulaarse menstruaaltsükli tagamine, tsütoloogilised uuringud kasvajaliste muutuste varajaseks avastamiseks, üleminekuea vaevuste leevendamine ja palju muud.

Mehed peavad tervisemurede vältimiseks ja südamerahu saamiseks käima meestearsti juures kontrollis. Eesnäärmevähk on Eesti meestel enim diagnoositud kasvaja.

Oluline teada

 • Mehe tervise uuring on mõeldud igas eas meestele.
 • Naise intiimtervise regulaarne kontroll on vajalik igas eas naistele.
 • Intiimtervise kontrollimiseks pöördu meie perearsti, naistearsti või uroloogi konsultatsioonile.
 • Uuringute ja analüüside tasu ei sisaldu konsultatsiooni hinnas.

Nahaaluse rasestumisvastase implantaadi paigaldamine

Õlavarre naha alla paigaldatav implantaat on üha populaarsem rasestumisvastane vahend, kuid implantaati tohib paigaldada ja eemaldada ainult spetsiaalse koolituse läbinud arst. Nahaaluse implantaadi korral on vahendi toimeaine paigutatud väikesesse pehmesse painduvasse plastikvardasse, millest see aja jooksul kindlates kogustes vereringesse imendub.

Implantaat sobib igas vanuses naistele, nii sünnitanud kui ka mittesünnitanud, samuti rinnaga toitvatele naistele, kes vajavad tõhusat rasestumisvastast vahendit. Ühtlasi sobib implantaat neile, kellele naissuguhormooni östrogeeni sisaldavad vahendid, nagu näiteks pillid, tuperõngas ja plaaster on vastunäidustatud. Implantaati võivad kasutada ka naised, kelle kehamassiindeks on enam kui 30.

Arst paigaldab implantaadi spetsiaalse nõela abil naha alla õlavarre siseküljele, kuhu see võib jääda kuni kolmeks aastaks. Paigaldamine pole valulik, sest eelnevalt nahk tuimastatakse. Paigaldamine günekoloogi vastuvõtul maksab 100 eurot.

Aega broneerima
 • Dr Ailen AluriDr Ailen Aluri
 • Dr Urve PappaDr Urve Pappa

Dr Ailen Aluri

Naistearst, günekoloog Doktorist lähemalt »

Dr Urve Pappa

Naistearst, günekoloog
Doktorist lähemalt »
 • Dr Toomas TammDr Toomas Tamm
 • Dr Aare Mehik Dr Aare Mehik

Dr Toomas Tamm

Uroloog
Doktorist lähemalt »

Dr Aare Mehik

Uroloog
Doktorist lähemalt »

Mehe tervise uuring

Kõik mehed peaksid regulaarselt meestearsti juures kontrollis käima, et võimalikult vara avastada sagedasemate eesnäärmehaiguste riske, põieprobleeme ning sugutrakti toimimist- ja seksuaalelu mõjutavaid tõsisemaid terviseprobleeme.

Väga levinud on ka eesnäärmega seotud terviseprobleemid. Seetõttu peaksid igas eas mehed, kuid eriti keskealised mehed kontrollima regulaarselt eesnäärme seisundit, et võimalikult vara tõsisemad terviseriskid tuvastada. Oluline on pöörduda arsti juurde, kui tajutakse ise muutust munandi ehituses, sest munandivähk on väga kiiresti arenev haigus. Julgelt tuleb arsti poole pöörduda ka siis, kui on sugulisel teel leviva haiguse kahtlus.

Confidos teostavad mehe tervise uuringut tuntud uroloog dr Toomas Tamm ja rahvusvahelise kogemusega dr Aare Mehik. Kahtluste või probleemide korral soovitame kohe pidada arstiga nõu, kes aitab otsustada, milliseid täpsemaid uuringuid ja analüüse vaja on. Uroloogi konsultatsiooni tasule lisandub analüüside tasu.

Tutvu ka teiste uuringutega:
Eesnäärme uuring »
Seksuaalsel teel levivate haiguste tuvastamise pakett »

Aega broneerima
Arstid saavad patsiendi jaoks oluliselt rohkem ära teha, kui ta probleemide ilmnedes jõuab arsti juurde võimalikult vara.

Emakakaelavähivastane (HPV) vaktsineerimine

Emakakaelavähk on noorte naiste (15–44aastaste) seas surma põhjustavate pahaloomuliste kasvajate hulgas nii Eestis kui ka kogu Euroopas teisel kohal. Emakakaelavähi tekkepõhjus on nakatumine inimese papilloomiviiruse ehk HPVga, mis levib sugulisel teel. Papilloomiviiruseid on üle saja tüübi, vähki tekitab neist vaid osa.

Emakakaelavähist hoidumiseks on võimalik end vaktsineerida. Vaktsineerimine ei välista emakakaela vähki haigestumise võimalust, kuid vähendab seda oluliselt. Sõltuvalt vanusest koosneb vaktsineerimine 2–3 süstist, mis tehakse 12 kuu jooksul.

Emakakaelavähi ehk HPV-nakkuse vastast vaktsineerimist soovitame eelkõige neidudele, ent ka ülejäänud naistele tagab vaktsineerimine kaitse enamlevinud emakakaelavähki põhjustavate viiruste vastu. Loen lähemalt »

girl

Hea teada

 • Protseduur on enamasti valutu. Seda teostatakse kohaliku tuimestusega.
 • Paar päeva pärast protseduuri on soovitatav vältida kehalist pingutust ja hoiduda seksuaalelust.
 • Rasestamist ärahoidev toime ei saabu kohe protseduuri järel. Vähemalt kolme operatsioonile järgneva kuu jooksul soovitatakse kasutada alternatiivseid rasestumisvastaseid meetodeid. Enne nendest loobumist on vaja teha seemneanalüüs veendumaks, et protseduur on andnud täieliku kaitse. Organism võib ise rekanaliseerida seemnejuhad u 2% juhtudest.
 • Vasektoomia ei mõjuta seksuaalfunktsiooni ega tõsta terviseriske.

Mehe steriliseerimine (vasektoomia)

Mehe steriliseerimine (vasektoomia ehk seemnejuha katkestamine) on mehepoolne rasestumise vältimise meetod, mille raames suletakse naha väikeste sisselõike/lõigete kaudu mõlemast munandist väljuvad seemnejuhad. Sellega blokeeritakse spermatosoidide jõudmine spermasse ja kogunemine seemnepõiekestesse. Lihtne pisioperatsioon annab ligi 100% kaitse rasestumise vastu. Oluline on teadvustada, et steriliseerimine on põhimõtteliselt tagasipöördumatu meetod.

Steriliseerimist võib Eesti Vabariigi seaduse järgi teha vähemalt 35-aastasele mehele või mehele, kel on vähemalt kolm last või muu meditsiiniline näidustus. Vasektoomiat teostavad uroloogid dr Aare Mehik ja dr Toomas Tamm. Steriliseerimise teostamiseks pöörduge uroloogi konsultatsioonile.

Protseduur kestab 20-30 minutit, patsienti jälgitakse pärast 40 minutit.

Protseduuri maksumus 450 €
Protseduuri kestus 20-30 minutit

Noorte seksuaaltervisealane nõustamine

Ootame seksuaaltervisealasele nõustamisele noori vanuses kuni 27 eluaastat. Oodatud on soost sõltumata kõik noored.

Ämmaemanda vastuvõtule tulles saate Te professionaalset nõustamist puberteedieas tekkinud muutuste ja küsimuste osas ning kiired vastused muret tekitavatele seksuaaltervisealastele küsimustele, näiteks:

 • mida pean teadma alustades esmakordselt seksuaalsuhet?
 • milline on sobivaim rasestumisvastane vahend minu jaoks, kuidas määratud ravimit korrektselt kasutada, kes väljastab retsepti rasestumisvastaseks vahendiks?
 • kuidas levivad haigused seksuaalsel teel, kuidas ennast ja oma partnerit kaitsta, millised on nakatumise sümptomid, kuidas testitakse erinevate suguhaiguste osas?

Lisaks on vastuvõtul kohene analüüside tegemise võimalus (sh HIV).

Ämmaemanda juures saate tuvastada rasedust ja saada nõustamist juhul, kui rasedus ei ole soovitud.

Oma ala spetsialistina on ämmaemand noortele toetavaks ja nõustavaks partneriks nii meditsiinilistes kui ka psühhosotsiaalsetes küsimustes, et seksuaaltervis oleks korras.

Nõustamise keelelisus: eesti, inglise

Konsultatsiooni maksumus 30 €
Konsultatsiooni kestus 30 minutit
 • Iti Mall KoplikIti Mall Koplik

Iti Mall Koplik

Ämmaemand