Unemeditsiin

Unearst ehk somnoloog tegeleb une-ärkveloleku häirete ja unehäirete ennetamise, diagnostika ja raviga. Peamised põhjused ja probleemid, miks unearsti poole pöördudakse: unetus ehk insomnia, uneaegsed hingamishäired, hüpersomnia, une tsirkadiaanrütmi häired, parasomniad ja rahutute jalgade sündroom.

Unenõustaja tegeleb laste, noorukite ja vastsündinute une ja uneharjumustega. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse unenõustaja vastuvõtule: rahutu uni, uneprobleemid, unetrenn, pidev ärkamine öösiti.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Unenõustaja vastuvõtt

  Unenõustamine on protsess, mille eesmärk on aidata lapsevanematel luua oma lapsele hea kvaliteetne uni, suunates beebit või väikelast õigete meetoditega. Siia kuuluvad mitmed valdkonnad: vastsündinute hea une rituaalid, beebide unekooli meetodite rakendamine, väikelaste ja eelkooliealiste uneprobleemid. Unenõustamine võib olla väga kasulik ka hüperaktiivsete laste ja autistlike lastega peredele.

  Unenõustaja poole võiks pöörduda, kui laps ärkab järjepidevalt igal ööl mitu korda ning see mõjutab nii teie kui ka lapse igapäevast elukvaliteeti. Lähtutakse põhimõttest, et iga laps on erinev ning iga pere vajadused samuti väga individuaalsed. Konsultatsiooni käigus selgitatakse koostöös perega välja lapse uneprobleemide põhjused ning antakse lapsevanematele praktilised oskused ja teadmised, et kogu pere saaks kvaliteetselt puhata.

  Unenõustaja poole võib pöörduda juba vastsündinud beebiga. Esimesed 0-3 kuud on lapse uni ebaregulaarne ja mõistlik on lasta beebil ise omas tempos maailmaga tutvuda. Kõige mõistlikum on unetrenniga alustada umbes 6-kuuselt. Kui olete aga lapse kehva unega kimpus hiljem, tasub igal juhul unenõustamisele tulla ka siis. Katrin töötab lastega kuni 10 eluaastani, kuigi tervisliku une põhimõtete rakendamine tuleb kasuks igas vanuses.

  Enne konsultatsiooni palume täita uneküsimustik, mis saadetakse teile broneeringu kinnituskirjaga.

  NB! Üksikkonsultatsiooni käigus ei kirjutata lapsele uneplaani.

  Broneeri aeg

  Unenõustaja vastuvõtt
  80 €
  60 min
  Unenõustaja vastuvõtt (videokonsultatsioon)
  80 €
  60 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn