Raviprogrammid

Sõltuvusest vabanemisel mängib olulist rolli kogemuste ja emotsioonide jagamine nii sõltuvusnõustajaga kui ka teiste inimestega, kellel on sarnane kogemus. Raviprogrammidega liitunu osaleb grupiteraapias, loengutel ja treeningutel, kus õpetatakse iseennast avama, teisi toetama ja ise toetust vastu võtma.

Treenerid ja õpetajad on oma alade tipud, kes on pühendunud sellele, et toetada inimeste vaimset tervist. Treeningrühmad on personaalsed, maksimaalselt saab osaleda kuni 12 inimest, et oleks võimalik kõiki juhendada.

  Tagasilanguse ennetuse programm

  Tagasilanguse ennetuse programmi on oodatud inimesed, kes on läbinud põhiprogrammi või muu sõltuvusravi ja soovivad kainet eluviisi säilitada.

  Enamik võõrutusel käinutest lõpetab raviprogrammi lootuses, et ei tarbi enam kunagi alkoholi. Uuringud näitavad siiski, et üle 50 protsendi raviprogrammi läbinutest kasutab aasta jooksul meelemürki uuesti. Seda tehes tuntakse suurt häbi, süütunnet ja läbikukkumist.

  Tagasilanguse ennetuse programmi kandev eesmärk on tugivõrgustiku loomine ja arendamine. Oluline roll on grupitööl, kus osalemine toetab tervenemist, aitab hoida ja mõista 12 sammu põhimõtete rakendamist igapäevases elus.

  Selles programmis õpitakse, kuidas tagasilangust ennetada ja kuidas muuta tagasilangusest väljumine (kui sellesse siiski satutakse) positiivseks kogemuseks, millest õppida.

  Programm kestab 3-4 kuud ja grupi kohtumised toimuvad 2-3x kuus.

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn