MRT ehk magnetresonantsuuring

Magnetresonantstomograafia ehk MRT on uurimismeetod, mis võimaldab tugeva magnetvälja abil saada keha erinevatest piirkondadest ja elunditest nii kahe- kui kolmemõõtmelisi kujutisi. MRT uuringul ei kasutata röntgenkiirgust.

Tähelepanu!

 • Magnetresonantsuuringuid teostame vaid arsti saatekirja alusel.

  Magnetresonantsuuring (MRT-uuring)

  Magnetuuringul (MRT) saadakse inimkehast täpseid anatoomilisi kujutuisi magnetvälja abil. Uuringuks ei kasutata ioniseerivat ehk röntgenkiirgust. Uuring on valutu ja võimaldab diagnoosida mitmeid haigusi.

  Uuring teostatakse tunnelilaadses seadmes, mis on mõlemast otsast avatud, ventileeritud ja valgustatud ruum. Uuringu tegemise ajal jälgitakse teid akna kaudu ja kaamera vahendusel ning ebamugavustunde korral saate radioloogiatehnikule märku anda turvanupu abil. Uuringu õnnestumine eeldab teie liikumatult püsimist uuringu vältel. Selleks üritatakse saada teie asend võimalikult mugavaks. Uuringu ajal kuuldub seadmest tugevat häält, seetõttu teile antakse kõrvakaitsmed. Vajadusel võidakse teile anda hingamisjuhiseid. Hingepidamised kestavad umbes 10-20 sekundit korraga.

  Vajadusel süstitakse uuringul veeni magnetkontrastainet, mis ei sisalda joodi. Kontrastaine eritub organismist neerude kaudu. Kontrastainet ei tohi kasutada raseduse ajal, välja arvatud kui kliiniline seisund seda eriliselt nõuab. Imetamine magnetkontrastainega uuringu järgselt on turvaline, sest emapiima erituvad kogused on väga väikesed. Aine eritumine emapiima lõpeb täielikult 24 h jooksul.

  MRT uuring võib kesta veerand tunnist tunnini. Uuringule on vajalik eelnev aja broneerimine. Peamiselt teostatakse magnetuuringuid peaajust, liigestest, kõhust, vaagnast ja lülisambast.

  Magnetresonantsuuringuid teostame vaid arsti saatekirjaga. Ise uuringut soovides tuleb esmalt broneerida arsti konsultatsiooni. Arst täpsustab probleemi olemuse ja uuringu piirkonna ning pärast tulemuste selgumist määrab ka ravi. Uuringu tulemusi hindab radioloog, misjärel edastatakse vastus uuringule suunanud arstile. Soovi korral saame uuringu pildimaterjali koos vastava tarkvaraga anda kaasa ka USB-andmekandjal (25 € lisatasu eest).

  NB! Meil ei teostata uuringuid järgmistest piirkondadest: peenis, rinnanäärmed, rektum, sõrmed, süda. Samuti ei teostata defekograafiat. Uuringuid ei tehta ka südamestimulaatoriga patsientidele. Lapsi võtame vastu alates 15. eluaastast.

  Juhul kui MRT uuring katkestatakse kliendi poolsetel põhjustel, siis võtame selle eest tasu 100 €. Näiteks klaustorofoobia või muud põhjused, kui ei suudeta seadmes olla. Ka värsked tätoveeringud ja operatsioonid, kui sellest ei ole eelnevalt radioloogia osakonda teavitatud.

  Enne uuringut palun tutvu:

  NB! MRT-uuringut teostatakse ainult saatekirja alusel. Uuringuks on vaja broneerida aeg.

  Broneeri aeg

  MRT TOF veresoonteuuring Ajuarterid, ajuveenid, kaelaarterid
  100 €
  Liigesesisese kontrastainega MRT Liigesed ((teenusele lisandub kontrastaine süstimise hind ultraheli kontrolli all (100 €))
  400 €
  Magnetuuring (MRT) üks piirkond ilma kontrastaineta Liigesed, lülisammas, peaaju
  250 €
  Magnetuuring (MRT) üks piirkond veenisisese kontrastainega Kõhu- ja vaagna piirkonna uuringud, peaaju (sisaldab nii kontrastaineta kui ka kontrastainega uuringut)
  400 €
  Uuringu salvestamine andmekandjale
  25 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn