vaimne tervis psühholoog psühhiaater vaimse tervise õde ärevus depressioon stress vaimne pinge psüühika käitumishäired ADHD dementsus rahustid neuropsühholoog suhtekriis kurnatus halb meeleolu

Psühhiaatria ja kliiniline psühholoogia (vaimne tervis)

Kliiniline psühholoog tegeleb psüühika- ja psüühikahäirete seaduspärasuste ning häiret säilitavate tegurit uurimise, hindamise ja raviga, kasutades erinevaid testimis- ja psühhoteraapia meetodeid.

Psühhiaater tegeleb inimeste vaimse tervise probleemidega keskendudes psüühika- ja käitumishäirete diagnoosimisele, hindamisele, ravimisele ja ennetamisele.

Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse kliinilise psühholoogi või psühhiaatri vastuvõtule: meeleoluhäire, ärevushäire, unehäire, isiksusehäire, keskendumisraskused, mäluhäire. Kui ei tea, kelle juurest alustada, soovitame vaimse tervise õe konsultatsiooni, et saada esmane hinnang ning soovitused selle kohta, kelle juures jätkata.

Lisaks on Confido Vaimse Tervise Keskuses vaimse tervise õde, neuropsühholoog, vaimse tervise coach ning tegevusterapeut.

Vaimse tervise spetsialisti vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Neuropsühholoogi vastuvõtt (Covid-19 järgsed probleemid)

  Näita vabasid aegasid

  Covid-19 on haigus, mis mõjutab inimese erinevaid organeid, sealhulgas ka meie närvisüsteemi ja peaaju. Haiguse tagajärjel esineb sageli erinevaid kognitiivseid probleeme: uimasus, keskendumisraskused, sõnaleidmisraskused ja mäluprobleemid. Samuti võib olla raske oma tegevusi planeerida ja ellu viia. 

  Sellised probleemid avaldavad negatiivset mõju inimese erinevatele eluvaldkondadele. Langeda võib töövõime, kannatavad suhted teistega ning võivad tekkida meeleolu- või ärevushäired.

  Esmasel kohtumisel aitab neuropsühholoog hinnata esinevate kaebuste üldist olemust. Koostöös patsiendiga pannakse paika plaan edasiseks tegevuseks. Vajadusel kaasatakse ka teisi spetsialiste (nt. neuroloog, psühhiaater, psühhoterapeut).

  Kuigi Covid-19 on võrdlemisi uus haigus ning spetsiifilised teaduspõhised soovitused kognitiivsete kaebuste rehabilitatsiooni kohta veel puuduvad, on probleemide leevendamiseks võimalik rakendada üldiseid neuropsühholoogilise taastusravi põhimõtteid. Koostöös neuropsühholoogiga leitakse individuaalsed lahendused probleemide vähendamiseks või nendega paremaks toimetulekuks.

  Kognitiivsete probleemide täpsema iseloomu ja ulatuse teadasaamiseks on soovitatav läbi viia kognitiivsete funktsioonide uuring.

  Neuropsühholoogi konsultatsioon (Covid-19 järgsed probleemid)
  110 €
  kuni 60 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Neuropsühholoogi vastuvõtt (Covid-19 järgsed probleemid)

  Otsi vabasid aegasid