Ninakarbikute kõrvetamine

Ninakarbikute kõrvetamine

Krooniline ninakinnisus ja nina limaskestade turse võib tekkida erinevatest põhjustest. Üks võimalikest põhjustest on ninakarbikute suurenemine ehk hüpertroofia. Raadiosagedusliku kõrvetamise abil on võimalik ravida suurenenud ninakarbikuid ning seeläbi vähendada ninakinnisuse sümptomeid.

Protseduur teostatakse ambulatoorse visiidi käigus. Protseduuri võib teile soovitada nina-, kõrva- kurguarst.

Kuidas seda tehakse?

  • Nina limaskest tuimestatakse paikse ravimiga ning seejärel töödeldakse alumist ninakarbikut spetsiaalse RF-elektroodi abil, mis kuumutab kudesid ja mille lõpptulemusena ninakarbiku suurus väheneb
  • Protseduuri järgselt jälgitakse teid kliinikus paari tunni jooksul.

Oluline teada

Esimestel päevadel protseduuri järgselt ninakinnisus reeglina halveneb tingituna kudede tursest. Peale protseduuri paar päeva tuleb vältida tuleb suurt füüsilist pingutust ning saunas käimist. Sõltuvalt tööst võib olla vajalik viibida mõned päevad töövõimetuslehel. Patsiendil soovitatakse kasutada nina niisutavaid preparaate. Turse alanedes hakkavad ninakinnisuse sümptomid leevenema ja protseduuri lõplik kasu on reeglina tunda mõni kuu pärast selle sooritamist. Vajadusel kutsub nina, kõrva-, kurguarst pt järelkontrolli. Tõsiseid komplikatsioone esineb ninakarbikute koblatsiooni korral harva.

Ninakarbikute kõrvetamine hind 280 €

Aega broneerima

Kõrva-nina-kurguarsti konsultatsioon

Kõrva-nina-kurguarst ehk otorinolarüngoloog tegeleb kõrva-nina-kurguhaiguste diagnostika ja raviga nii täiskasvanutel kui ka lastel.

Soovitame tulla konsulteerima, kui Sul on kaebusi või kahtlustad mõnd ägedat või kroonilist kõrva-nina-kurguhaigust, kui Sul on probleeme ninahingamisega või esinevad sagedased ninaverejooksud, samuti siis, kui vajad ekspertarvamust kurgmandlite või adenoidide eemaldamise osas või kui Su hingamine on magades häiritud.

Konsultatsioonil teeb arst kõrva-nina-kurgualase läbivaatuse, hindab kaebuseid ja otsustab täiendavate uuringute vajalikkuse üle. Vajadusel suunab arst audiomeetria uuringule kuulmisteravuse mõõtmiseks.  Konsultatsiooni hind on 70 eurot.

Aega broneerima