Muud teenused

Confido Meditsiinikeskuse kirurgid, günekoloogid ja laserravi arstid valivad maksimaalse tulemuse saavutamiseks optimaalse laser- ja kirurgiliste meetodite kombinatsiooni. Lasertehnoloogia aitab taastada intiimset tervist või vabaneda kuiva silma sündroomist.

Vaata rohkem teenuseid SIIT »

  Nabasonga eemaldamine

  Nabasong on siseorganite väljasopistumine naba kaudu. Nabasonga tekkimisel on palju põhjusi: näiteks rasedus, sagedane kõhukinnisus, suur füüsiline koormus, pärilikkus, rasvumine ja veel mitu muud põhjust.

  Kuidas see toimib?

  Operatsiooni käigus eemaldab kirurg naha sisselõigete kaudu songakoti. Seejärel sisestab kirurg nahaava kaudu võrkproteesi, mis minimeerib songa kordumise riski.

  Näidustused

  Nabasonga võib kahtlustada järgmiste tunnuste põhjal: köhimise või aevastamise ajal valu naba piirkonnas, sage kõhukinnisus, naba suuruse muutumine. Algstaadiumis saab nabasonga lamavas asendis ise kõhuõõnde tagasi lükata, kuid see ei kaitse songa kordumise eest, seetõttu on väga tähtis hoolikalt jälgida oma tundeid ja pöörduda aegsasti arsti poole. Song võib igal ajal pitsuda, seetõttu on soovitatav selle avastamisel nabasong eemaldada.

  Vastunäidustused

  • Südamehaigus
  • Krooniline neeruhaigus
  • Rasedus
  • Maksatsirroosi kaugelearenenud staadium
  • Lõpliku otsuse operatsiooni otstarbekuse kohta teeb Confido kliiniku arst

  Broneeri aeg

  Protseduurist

  Enne protseduuri on vajalik tulla meie kliiniku arsti juurde läbivaatusele ja konsultatsioonile. Arst diagnoosib ja määrab songa eemaldamise meetodi sondeerimise, koputamise ja kuulamise abil. Lisaks võib vajaduse korral välja kirjutada röntgenograafia, ultraheli või kompuutertomograafia. Enne operatsiooni tuleb süüa kergemat toitu. Viimane söögikord peaks olema eelmisel õhtul, operatsiooni hommikul ei tohi juua ega süüa. Raseerige karvad kõhu piirkonnas.

  Protseduuri sammsammuline kirjeldus

  Laparoskoopilise operatsiooni ajal on võimalik kasutada kohalikku või üldanesteesiat. Sobiva võimaluse valivad patsient ja raviarst. Confido kliiniku kogenud kirurg teeb kõhu eesseina kolm väikest sisselõiget. Arst eemaldab songakoti ja tugevdab seejärel kõhuseina võrguga, mis kaitseb songa kordumise eest. Songavõrk – alloprotees – kinnitatakse lihastele ja sidemetele, kahjustamata seejuures patsiendi kudede terviklikkust ning funktsioone. Võrk leevendab lihaste ja liigeste pingeid.

  Mõjud

  Laparoskoopia võimaldab patsiendil kiiresti taastuda ja naasta senise elustiili juurde (7–14 päeva pärast). Protseduur traumeerib nahka minimaalselt. Kubeme piirkonnas olev koormus jaotub võrgule ühtlaselt, mis välistab probleemi kordumise ohu.

  Enne protseduuri

  Enne protseduuri on vajalik tulla meie kliiniku arsti juurde läbivaatusele ja konsultatsioonile. Arst diagnoosib ja määrab songa eemaldamise meetodi sondeerimise, koputamise ja kuulamise abil. Lisaks võib vajaduse korral välja kirjutada röntgenograafia, ultraheli või kompuutertomograafia. Enne operatsiooni tuleb süüa kergemat toitu. Viimane söögikord peaks olema eelmisel õhtul, operatsiooni hommikul ei tohi juua ega süüa. Raseerige karvad kõhu ja kubeme piirkonnas.

  Pärast protseduuri

  Pärast operatsiooni võib järgmise 24 tunni jooksul olla vajalik jääda statsionaarsele jälgimisele. Juba päev pärast operatsiooni saate teha kergeid jalutuskäike. Esimesed 14 päeva vältige raskuste (üle 15 kg) tõstmist, ärge tõstke midagi äkki. Haava kohas võib esineda valu, esimese 14 päeva jooksul on see normaalne.

  Korduma kippuvad küsimused

  • Kas väikelastel võib nabasonga eemaldada?
   Kuni 5-aastaseks saamiseni pole soovitatav nabasonga eemaldada nabanurka, sest see võib ise taanduda. Soovitatav on pidada nõu Confido kliiniku arstiga.
  • Kas pärast songa eemaldamist tohib jätkata sportimist?
   Intensiivsest spordist on soovitatav alatiseks loobuda, keelatud on raskuste tõstmine. Hästi sobib sörkimine, kepikõnd ja jalutamine.
  • Kas on võimalik songa mitte eemaldada?
   Kui songa ei eemaldata õigel ajal, on võimalik pitsumine ja turse. Seejärel võib areneda kiire infektsioon ja koe kärbumine.
  • Miks tasub nabasong eemaldada just Confido kliinikus?
   Mitteprofessionaalide poole pöördudes on oht saada halva kvaliteediga töö. Meie kliinikus töötavad vaid kõrgema meditsiinilise meditsiinivarustust.

  Hind

  40 €

  Kestus

  20 minutit

  Broneeri aeg

  Inga Hatšaturjan

  Dr Inga Hatšaturjan

  Kirurg

  Doktorist lähemalt
  Dmitrii Fedorov

  Dr Dmitrii Fedorov,

  Kirurg-proktoloog

  Doktorist lähemalt
  Broneeri aeg