Grete Vahter

Grete Vahter

Treening-ja heolukeskuse koordinaator, treener

Olen olnud füüsiliselt aktiivne juba lasteaiast, mil ema mind tantsukooli suunas. Laine Mägi Tantsukoolis õppisin 12 aastat ning tänu koolile omandasin distsipliini ning õppisin kasutama enda tahtejõudu. Olen esinenud arvukatel üritustel nii Eestis kui ka välismaal, mis andsid mulle tohutult kogemust ja julgust. Just viimane viis mind treeneriametini. Tallinna Ülikoolis tervisejuhiks õppides panin suurt rõhku ainetele, mis õpetasid kehalisi funktsioone. Olen käinud mitmetel täiendavatel toitumis- ja treeningalastel koolitustel, mida on juhtinud oma ala spetsialistid nagu nt Kristjan Port, Tagli Pitsi, Annely Soots jpt. Pean füüsilise keha eest hoolitsemist ning liikumist oluliseks, sest kogu meie elu on pidevas liikumises.

Inimese füüsiline keha, mõtted ja emotsioonid moodustavad terviku. Mind on alati huvitanud, kuidas saavutada nende vahel harmoonia. Treenides saame liikuma oma kehas oleva energia, mille tulemusena vallanduvad erinevad õnnehormoonid, ja mõtted on fokuseeritud sooritusele. Teadlik treening on suurepärane viis leida kontakt oma kehaga.

Töökeeled

  • Eesti
  • Inglise

Haridus

2014–2017
Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž, tervisejuht

Töökogemus

2021–...
Confido Meditsiinikeskus, rühmatreener
2020–2021
Siris Gym, LesMills BodyPump ja BodyBalance rühmatreener

Täiendkoolitused

2022
Tallinna Ülikool, EKR3 spordi üldained
2021
Juunika Koolitus OÜ 16-tunnine esmaabiandja väljaõpe
2018–2019
Rahvusvaheliselt litsentseeritud LesMills BodyBalance ja LesMills BodyPump instruktor
2018
LTC0226 - Vitamiinidest ja mineraalidest treenimise vaatenurgast
2018
LTC0239 - Kuidas geenid mõjutavad sporti ja sport geene?

Iseendast

Olen õppinud Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis tervisejuhi erialal, toitumisspetsialisti suunal. Haridus andis mulle head teoreetilised lähtekohad ja praktilised oskused keha toimemehhanismide alal. Olen lõpetanud Laine Mägi Tantsukooli, kus õppisin 12 aastat. Lisaks esindasin Mediterraneo Dance Festival’il Itaalias esmakordselt Eestit. Vabal ajal uurin veedasid, teen sõpradega metsakümblust e forest-bathing‘ut ja kuulan terviseteemalisi podcast‘e.