Günekoloogiline kirurgia

Aitame naisi erinevate günekoloogiliste probleemide korral, näiteks pakume vaagnapõhja taastavaid ja vaagnaelundite operatsioone, kusepidamatuse operatsioone, emakaõõne abrasiooni ja endometrioosi ravi. Meie juures oled hoitud ning pakume sulle turvalist ja privaatset meditsiinilist abi.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Kusiti fikseerimine uriinipidamatuse puhul

  Näita vabasid aegasid

  Uriinipidamise häireid on mitmesuguseid, neist sagedamini esinevad pingutus- ja sunduriinipidamatus. 

  Pingutusuriinipidamatus on tahtmatu uriini leke pingutusel (hüppamisel, jooksmisel jne) tingituna madalast kusitisisesest rõhust, vaagna sidekoe ja lihaste nõrkusest. Kergemate vormide korral võib abi saada spetsiaalsetest võimlemisharjutustest või ravimitest.  

  Sunduriinipidamatuse puhul on viga kusepõie täitumise kontrollis. Põie ärritatavus on tõusnud ja urineerimisrefleksi tagasihoidmine on halvenenud. 

  Uriinipidamatuse kirurgiline ravi lingumeetodil on näidustatud juhul, kui on tegemist pingutus- või segatüüpi uriinipidamatusega. Viimase puhul esinevad korraga mõlemad haigusvormid. 

  Protseduuriks ettevalmistus 

  Narkoosiaegsete tüsistuste vältimiseks lõpetage 6 tundi enne operatsiooni tahke toidu ja jäägiga vedelike (piim, keefir, jogurt, viljalihaga mahl) tarbimine. 4 tund enne operatsiooni lõpetage selgete vedelike (vesi, viljalihata mahl, gaseerimata spordijoogid, must kohv, tee) tarbimine.               Operatsiooni päeval ei tohi suitsetada ega närida närimiskummi. 

  Operatsiooni saab teha ka kohaliku tuimestusega. Operatsiooni kestvus on umbes 15-30 minutit. 

  Protseduuri kulg 

  Uriinipidamatuse operatsiooni eesmärgiks on kusiti-põie ühenduse toestamine, et kusiti ei avaneks füüsilise pingutuse ajal. 

  Lingumeetodi puhul kasutatakse toestuseks spetsiaalsest materjalist lingu, mis asetatakse tupe kaudu kusiti alla. Lingu otsad tuuakse välja spetsiaalse nõelaga kubeme piirkonnas. Eelnevalt tehakse sinna kaks 0,5 cm pikkust nahalõiget, mis hiljem suletakse. Kui õmblemisel kasutatakse mitteresorbeeruvat (ei sulandu ise) õmblusmaterjali, siis on vajalik õmblused eemaldada. Teie arst annab Teile õmbluste eemaldamiseks ajalised ja logistilised juhised.  

  Protseduurijärgne periood 

  Olenevalt Teie tervislikust seisundist, lubatakse Teid koju samal või järgmisel päeval. 

  Võimalikud tüsistused ja ohud 

  Tüsistustena esineb põie vigastus üliharva, urineerimishäireid 2-3%, verejookse 0,5%, hilisemalt verevalumeid 1,5%, süvaveenide tromboosi 0,7%, haavinfektsiooni 0,1% juhtudest. 

  Lingumeetod on muudest operatsioonidest vähem traumeerivam. Meetodi efektiivsus on kõrge – kuni 90%-l patsientidest kaovad uriinipidamatuse kaebused. 

  Kodune enesehooldus 

  Ühe kuu jooksul pärast operatsiooni tuleb vältida raskuste tõstmist (üle 5 kg). Kui teete füüsiliselt kerget tööd, võite tööle minna järgmisel päeval pärast haiglast koju minekut. Vajadusel väljastatakse Teile töövõimetusleht. Günekoloogilist kontrolli teostatakse enamasti 1 kuu möödudes operatsioonist ning Teie arst lepib Teiega visiidi aja operatsioonile eelnevalt või vahetult selle järgselt kokku. 

  Kindlasti pöörduge arsti poole, kui operatsiooni järgselt tekib: 

  • temperatuuri tõus üle 38° C 
  • tugev valu kõhus 
  • verejooks tupest 
  • urineerimishäired. 

        Kui Te mingil põhjusel ei saa kokkulepitud ajal uuringule tulla, teatage sellest palun info@confido.ee või telefonil 1330

  NB! Kui pärast operatsiooni tekib tervisealaseid kaebusi on Teil võimalus kutsuda Confido Koduvisiit, kes aitab esmaste toimingutega (haavahooldus, valuravi, tervislik läbivaatus) ja teostab visiiti 24/7 või telefonikonsultatsiooni saamiseks helistage tasulisel numbril 1500, kus teie kõnele vastab arst (9-21). Kriitilises oukorras pöörduge lähimasse Naistekliinikusse erakorralise meditsiini osakonda (Tallinnas: Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tn 18 või Lääne-Tallinna Keskhaigla ehk Pelgulinna sünnitusmaja Sõle tn 23) või kutsuge kiirabi numbril 112.

  Kusiti fikseerimine uriinipidamatuse puhul
  Alates 2200 €
  Kirurgi vastuvõtt
  100 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Kusiti fikseerimine uriinipidamatuse puhul

  Otsi vabasid aegasid