Koroonaviiruse testid ja tõendid

Confido testimispunktides ja kiirkliinikutes teostatakse koroonateste ainult reisimise eesmärgil. Haigussümptomite korral palume ühendust võtta 1220 või oma perearstiga! Teeme nii PCR-teste kui ka antigeeniteste (kiirtest), negatiivse testitulemuse puhul väljastatakse reisi jaoks vajalik sertifikaat.

 • Koroona kiirtest ehk antigeenitest annab vastuse 30 minuti jooksul ning suure tõenäosusega tuvastab nakkusohtliku inimese. Koroonaviiruse olemasolu organismis sellega täielikult välistada ei saa. Test tehakse ninaneelust.
 • Koroonaviiruse PCR-test on viiruse RNA-d tuvastav test, mille tulemus kinnitab, et olete koroonaviirusest vaba. Vastus saabub Digiloosse 48 tunni jooksul peale testimist.

Väljastame ka koroonaviiruse läbipõdemist kinnitavaid, nn fit-to-fly tõendeid. Lisaks saab teha koroonaviiruse antikehade testi.

NB! Kõikideks koroonatestideks on vaja broneerida aeg!

Käisid Confidos testimas või tõendit saamas? Palun jäta meile oma tagasiside!

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Kvantitatiivne koroonaviiruse antikehade analüüs (IgG)

  Koroonaviiruse SARS-CoV-2 läbipõdemisel tekivad inimese verre viirusevastased IgG-tüüpi antikehad, mis näitavad organismi vastureaktsiooni viirusele. Sarnaselt tekivad antikehad ka vaktsineerimise järel. Antikehad tekkivad 2.-3. haigusnädalal või pärast vaktsineerimist ning jäävad püsima vähemalt pooleks aastaks.

  Koroonaviiruse IgG antikehade kvantitatiivne analüüs ei näita ainult antikehade olemasolu nagu antikehade kiirtest, vaid ka nende numbrilist taset. Nii on selle analüüsi abil võimalik tuvastada organismis tekkinud koroonaviiruse vastaste antikehade tase proovi andmise hetkel.

  Positiivne antikehade testi tulemus viitab koroonaviiruse SARS-CoV-2 poolt põhjustatud infektsiooni läbipõdemisele, hilises staadiumis COVID-19 haigusele või vaktsineerimisest tekkinud antikehade olemasolule.

  Kellele ja millal?

  IgG antikehade kvantitatiivset analüüsi soovitame teha mitte varem kui kolm nädalat peale sümptomite avaldumist, positiivset PCR testi või vaktsineerimist.

  IgG antikehade analüüs ei sobi koroonaviiruse olemasolu esmaseks diagnoosimiseks! Haiguse kahtluse korral tuleb teha PCR-test ninaneelumaterjalist.

  Kuidas test toimub?

  Antikehi määratakse veeniverest, mille andmiseks ei pea olema söömata-joomata.

  Kui kiiresti saab tulemused?

  Analüüsi tulemuse saad teada tavaliselt järgmisel tööpäeval. Tulemuse leiad Digilugu.ee keskkonnast, vajadusel saad ka paberkandjal vastuse ja sertifikaadi.

  Kus testi teha saab?

  Kõigis Confido kiirkliinikutes ja Confido peamajas. Märgi eelistatud asukoht broneerimisvormi või küsi lisa telefonil 1330!


  Hind

  21,5 €

  Kestus

  15 minutit

  Broneeri aeg

  Broneeri aeg