Füsioteraapia ja taastusravi

Füsioterapeut tegeleb liigutuste funktsiooni taastamisega, kasutades selleks kehalisi harjutusi ja erinevaid teraapia võimalusi (sooja- ja külmaravi, ultraheli-, magnet- ning elektriravi jm).

Füsioterapeut tegeleb liigutuste funktsiooni taastamisega, kasutades selleks kehalisi harjutusi ja erinevaid teraapia võimalusi (sooja- ja külmaravi, ultraheli-, magnet- ning elektriravi jm). Füsioterapeut aitab patsiendil kujundada sobivad liikumisharrastused, vajadusel saab selleks kasutada ka lisaabivahendeid.

Kiropraktik keskendub liigeste-, ligamentide-, lihaste- ja närvidepõhiste tervisehäirete diagnoosi ja raviga. Kiropraktik tegeleb peamiselt peamiselt selja- ja kaelaprobleemidega.

Manuaalne teraapia on kombinatsioon probleemi ja selle tekkepõhjuse peendiagnostikast ning väga täpselt konkreetse probleemi lahendamisele suunatud manuaalsetest tehnikatest. Sihipärased ja õigesti doseeritud manuaalsed võtted aitavad manuaalterapeudil taastada liigeste ja lihaste ning neid ümbritsevate struktuuride normaalset tööd ning tasakaalu.

Põhilised probleemid, miks füsioteraapia ja kiropraktika spetsialiste külastatakse: lihasprobleemid (lihasrebend, lihaspinge), alaseljavalu, seljavalu, kaela- ja õlavaevused (ülekoormus, trauma jms), liigeste probleemid, taastusravi ja kasvu eas tekkivad probleemid.

Füsioterapeudi või kiropraktiku vastuvõtule pöördumiseks ei ole vaja saatekirja.

Ravivõimlemine

Otsi vabasid aegasid

Ravivõimlemine on raviliik, mille eesmärgiks on patsiendi häirunud funktsioonide taastamine, valu leevendamine,  liigeste liikuvuse ja lihasjõudluse säilitamine ja suurendamine. Tõsiste terviseprobleemide puhul vajab inimene kvalifitseeritud arsti abi, kuid sageli ei muutu ta pärast ravi lõppu ja terviseprobleemi lahendamist täielikult terveks ja aktiivseks. Ravivõimlemine toimub individuaalse harjutuste programmi alusel, mida kogenud spetsialist koostab arvestades patsiendi diagnoosi või/ja taastusarsti soovitusi.

Kellele on ravivõimlemine suunatud?

  • südamehaigetele
  • liigestehaigetele
  • lülisamba haigetele
  • halvatuste korral ning traumade ja operatsioonide järgselt
  • liigeste liikuvuse ja lihasjõudluse säilitamiseks või taastamiseks
  • lülisamba ja liigeste valeasendite tekkimise vältimiseks

Miks tasub ravivõimlemisse tulla?

Ravivõimlemine arendab füüsilise vormi kõiki aspekte: tugevust, painduvust, koordinatsiooni, kiirust ja vastupidavust. See tõstab füüsilist enesetaju ning suurendab kontrolli oma keha üle. Kõik need eelised aitavad teil paremini taastuda ning ennetada tõsisemaid terviseprobleeme.

Ühtlasi parandab ravivõimlemine tasakaalu ning liigesliikuvust. Läbi aktiivse liikumise on võimalik ergutada hingamiselundite tööd ja verevarustust. Ravivõimlemise eeliseks on ka asjaolu, et see alandab kõrget vererõhku ning samas tõstab madalat vererõhku.

Ravivõimlemise abil on võimalik masseerida kogu keha ning seeläbi parandada ka ainevahetust.

Kuidas valmistuda?

Ravivõimlemisele palume tulla mugavate riietega ning võimalusel eelistada trenniriideid. Jalga panna mugavad jalanõud.

Pärast ravivõimlemist üldjuhul väsimust ei teki ning pärast treeningut võib jätkata oma igapäevaseid toiminguid.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Ravivõimlemine
60 €
60 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses