Töötervishoiu info töötajale

Inimene veedab tööl umbes kaheksa tundi päevas, 40 tundi nädalas ja 160 tundi kuus. Kuu aja peale on see kogu ajast veerand – see on suur osa meie elust. Kui veeta tööl nii palju aega, siis peab töökoht olema töötaja tervisele ohutu, kuid vastutus lasub nii tööandja kui ka töötaja õlul.

Paljud terviseprobleemid saavad alguse töölt, sest ka pealtnäha väga ohutul tööl on tegelikult oma ohud. Näiteks kontoris töötades on üsna ebatõenäoline murda jalaluu või saada ohtlik mürgistus, kuid kuvar, liigne tööstress, öötöö ja sundasendid (istumine, seismine, ühetaolised liigutused) mõjutavad tervist samavõrd.

Kuvariga töö mõjutab silmi ja kuvari vale asend hoiab lihaseid pinge all väga pikka aega. Liigne tööstress ja stressi maandamise võtete mitte kasutamine võib viia läbipõlemiseni, depressioonini, ärevuseni. Samuti kaasneb sellega oluline efektiivsuse vähenemine töötamisel. Sundasendites töötamine võib põhjustada valusid seljas, kaelas, kätes ja jalgades ning pikaajaliselt ka rühihäireid ja kroonilist valu. Öötöö mõjutab bioloogilist ööpäeva rütmi ning võib viia unetuseni, mis omakorda põhjustab kurnatust. Öötööga esineb palju sagedamini ülekaalulisust, mis suurendab oluliselt südame-veresoonkonnahaiguste, diabeedi, insuldi, mitmete kasvajate ja paljude muude haiguste riski.

Töötervishoiu tervisekontrollides keskendutakse just nendele küsimustele. Peamised küsimused, millele meie spetsialistid vastuseid otsivad, on järgmised:

  • Milliste ohuteguritega töötaja seoses tööga kokku puutub?
  • Milline on töötaja üldine tervislik seisund?
  • Kuidas töökeskkond mõjutab või on mõjutanud töötaja füüsilist ja vaimset tervist?
  • Millised on lahendused, et töökeskkond oleks töötajale võimalikult ohutu?
  • Kas ja kuidas oleks võimalik töötaja tervist edendada, et parandada töö efektiivsust?

Lisaks sellele saab meie spetsialistidelt nõuandeid enesejuhtimise teemadel, kuidas ise enda tervist hoida ja/või parandada ning stressi maandamise võtteid. Meie tervis on suuresti meie enda kätes. Hoidke seda ja tulge tervisekontrolli!

Meelespea töötervisekontrolli tulijale

Hea tervisekontrolli tulija! Siit leiate meelespea, kuidas valmistuda töötervishoiuarsti külastuseks Confido Meditsiinikeskuses.

Tervisekontrollis tehtavate uuringute maht sõltub ohuteguritest, millega tööelus kokku puutute, ja ettevõtte soovidest. Lisaks kohustuslikele analüüsidele-uuringutele on ettevõttel võimalus valida täiendavaid tervisekontrolli teenuseid.

Töötajate tervisekontrolli viivad läbi kogenud erialaspetsialistid. Tervisekontrolli käigus saate personaalset tervisenõu, hinnangu oma tervislikule seisundile ning vajadusel ka ennetusplaani terviseprobleemide vältimiseks. Meie arstid aitavad lahendada teie tervisemuresid ka siis, kui need ületavad tööandja nõutava terviseauditi mahu. Kokkuleppel oleme valmis aitama ja jälgima teie tervist ning andma soovitusi ja suuniseid vajalikeks täiendavateks tegevusteks ja uuringuteks.

Põhjalikuks terviseteenuse pakkumiseks tutvub arst teie terviseandmetega juba enne kohtumist. See võimaldab anda teile parimat tervisenõu ning lühendab tervisekontrollile kuluvat aega.

Kuidas valmistuda töötervishoiuarsti külastuseks?

Palun täitke küsimustik kohe või mitte vähem kui kolm päev enne tervisekontrolli tulekut.
Täitke tervisedeklaratsiooni siin.

Vereanalüüs

Vereanalüüs aitab diagnoosida haigusi, hinnata keha funktsioone ning ennetada ja avastada võimalikke terviseprobleeme.Tervisekontrolli käigus tehakse kindlasti vere kliiniline analüüs (hemogramm) ning mõõdetakse veresuhkrutaset.

  • Vereandmisele eelnenud päeval võib süüa ja juua tavapäraselt, kuid piirata tuleks alkoholi, kohvi ja rasvase toidu tarbimist.
  • Vereanalüüside tulemuste objektiivsuse huvides ei ole soovitatav süüa vähemalt kaks tundi enne analüüside andmist.
  • Juua võib puhast gaseerimata vett.

Rohkem infot analüüside tegemise kohta leiate siit.

Nägemiskontroll

Silmade esmase kontrolli viib läbi töötervishoiu valdkonna õde, kes kasutab selleks silmade tabelkontrolli. Kui tabelkontrolli käigus selgub, et nägemisteravus on muutunud või on töötajal muid silmadega seotud kaebusi, on töötajal võimalus kohe pärast õe vastuvõttu pöörduda meie optometristi konsultatsioonile. Optometristi konsultatsioon töötervishoiu tervisekontrolli raames ei too kaasa lisakulusid.

  • Palume prillikandjatel silmakontrolli tulles prillid kaasa võtta.
  • Palume eemaldada silmast kontaktläätsed paar tundi enne vastuvõttu.
  • Optometristi konsultatsioonile ei pea minema töötajad, kes on juba silmaarsti jälgimisel.

Audiomeetria uuring

Uuring on mõeldud kuulmisteravuse määramiseks töötajatel, kes töötavad mürarikkas keskkonnas.

  • Palume uuringule tulla puhanud kõrvadega. See tähendab, et vähemalt 12 tundi enne uuringut ei ole soovitatav viibida mürarikkas keskkonnas.

Koormustest

Koormustest on diagnostiline meetod, mille abil saab hinnata südame-veresoonkonna seisundit, selgitada välja rütmihäirete või rindkerevalude jm südamekaebuste tekkepõhjuseid.

  • Kandke avarat, jalgade liikumist mittesegavat kerget sportlikku riietust.
  • Võtke oma tavapärased ravimid, kui teie raviarst ei ole soovitanud teisiti.
  • Koormustesti tehakse sportlikes jalanõudes (kui neid ei ole, siis sobivad ka kinnised madala kontsaga kingad).
  • Kolm tundi enne uuringut ei ole soovitatav palju süüa, lubatud on kerge eine ja vedeliku tarbimine.
  • Kui kannate prille, võtke need kindlasti uuringule kaasa, et saaksite jälgida skaala näite.
  • Võtke kaasa ka varasemate EKG-de ja koormustestide tulemused, kui neid on tehtud ja tulemused on teie käes (Digiloos olevate uuringute tulemustega saab arst ise tutvuda).
  • Kohapeal on riietusruum ja pesemisvõimalus (dušš ja käterätik).

Enne vastuvõttu võite võtta oma igapäevaseid ravimeid.
Tervisekontrolli käigus võivad arstid soovitada täiendavaid uuringuid, analüüse või eriarstide ja spetsialistide konsultatsioone. Nende läbiviimine lepitakse teiega eelnevalt kokku ja broneeritakse sobivad vastuvõtuajad.

Ootame teid vastuvõtule kümme minutit varem. Palun ärge unustage kaasa võtta isikut tõendavat dokumenti (ID-kaart/pass).
Palume tervisekontrolli mitte tulla haigena või töövõimetuslehel olles ega puhkuse ajal.