Monika kogemuslugu: ausalt mesoteraapia protseduurist

03.11.2022

Monika käis Confidos esteetilise meditsiini õe Polina Sokolova vastuvõtul ja proovis esimest korda mesoteraapiat. Mesoteraapia on nahka värskendav ja noorendav protseduur, mida nimetatakse ka vitamiinisüstideks. Monika pani oma loo kirja ja jagame seda ka teistega.

„Siiani olen saanud käsi südamel öelda, et olen hästi säilinud. 30-aastasena pakuti ikka minu vanuseks 25 ja suuremaid nahaprobleeme ka polnud. Reaalsus tabas aga tugeva hoobina 31-aastasena, kui märkasin esimest kortsu otsmikul. Siis juba kulmude vahel ja sealt edasi läks olukord aina halvemaks. Minu „parim enne“ kuupäev jõudis lõpuks kätte,“ rääkis Monika, kes käis oktoobris Confidos esimest korda noorenduskuuri tegemas.

„Ilusüstid tundusid minu jaoks midagi rikastele ja kuulsatele, kes ei suuda noorusest lahti lasta. Aga tegelikkuses see nii ei ole, ilusüste ja noorendavaid ilurituaale teevad ju kõik – iseasi, kus ja millega. Esmase uurimise käigus välistasin enda jaoks Botoxi. See tundus mulle liiga suure sammuna. Pärast konsultatsiooni kosmeetikuga jäid lauale veel mesoteraapia ja biorevitalisatsioon.“

„Monikal on kergelt punetav ja tundlik nahk. Näha on ka esmaseid vananemismärke otsmikul, kus on tekkinud miimikajooned,“ selgitas Confido esteetilise meditsiini õde Polina Sokolova. „Patsient ei ole varasemalt süsteprotseduure teinud ja on piirdunud koduse näohooldusega. Temaga vesteldes sai selgeks, et ta pelgab täite- ja ilusüste. Põhjust selleks tegelikult ei ole, sest tulemused jääksid loomulikud ja protseduur on täiesti ohutu. Aga alustuseks sobis ideaalselt ka mesoteraapia.“

Mis on mesoteraapia ja kuidas seda tehakse?

Mesoteraapia on noorendav ja sügavniisutav protseduur, mille käigus viiakse vitamiinid, aminohapped, mineraalid ja hüaluroonhape süstemeetodiga sügavamale naha kihti. Mesoteraapia protseduur hooldab väsinud, lõtvunud, õhukest nahka.

„Lihtsamalt öeldes süstiti kasulikke aineid mulle naha alla,“ selgitas Monika. „Alguses räägiti mulle, mida protseduur endast kujutab. Siis pandi mind pikali ja puhastati nahk. Öeldi, et tehakse ka happekoorimine, mis veidi ehmatas, sest ma polnud happekoorimist varem proovinud.“

Happekoorimine ehk keemiline koorimine on nahka uuendav protseduur. Nahale kantakse õhuke kiht õrna happelahust, mis aitab eemaldada naha välimised kahjustatud kihid ning stimuleerib uute, tervemate rakkude paljunemist.

„Happekoorimine on mesoteraapia üks osa, sest nii saame patsiendi näo justkui puhta lõuendina – eemaldatud on mustus ja rasu ning hiljem on ka naha taastumine kiirem,“ rääkis Polina Sokolova. „Pärast happekoorimist kantakse näole tuimestav geel ja lastakse sellel 10–15 minutit mõjuda. See on selleks, et protseduur patsiendile veelgi mugavamaks teha.“

Monika jagas muljeid protseduurist: „Tuimestav geel oli naljakas, nägu tundus veider. Ootamise ajal kippusin tukkuma jääma, aga see pidi üsna tavaline olema. Seejärel puhastati nägu geelist ja alustati süstimisega. Esialgu ei olnud midagi tunda, süstal on ju imetilluke. Kui pool nägu sai tehtud, siis hakkasin juba veidi valu tundma. Tuimestus hakkas kergelt kaduma. Õnneks oli Polina väga julgustav ja rahustas mind. Kui protseduur sai tehtud, siis tabas mind kerge ehmatus. Nägu oli üleni täpiline, seega tööle ma otse protseduurilt minna ei soovinud.”

Millal on tulemusi näha?

Õde selgitas, miks punased mummukesed näole tekkisid: „Me nimetame neid täpikesi paapuliteks, need tekivad süstekohale. Punetus kaob paari tunniga ja paapulid kaovad tervikuna enamasti järgmiseks päevaks. 12 tundi pärast protseduuri ei ole soovituslik kasutada meigitooteid ning nädal pärast protseduuri tuleks vältida sauna- ja spaaprotseduure.“

mesoteraapia ilusüstid täitesüstid süsteprotseduur näohooldus kehahooldus ilu kortsude vastu botuliin botox hüaluroon naha noorendamine

„Tulemused on näha juba paari päeva jooksul, nahk on pinguldatud ning miimikajooned vähem märgatavad. Püsivamate tulemuste saavutamiseks ja märgatavateks muutusteks soovitatakse protseduuri korrata. Näole sobib teha mesoteraapiat üks kord nädalas kahe-kolme nädala tagant. Kuna Monika on veel üsna noor, siis pole vaja protseduuri nii tihti korrata, aga oluline on paika panna kodune näohooldusrutiin. Õiged hooldusvahendid on siin märksõna.“

 „Kohe pärast protseduuri tundsin näol kerget surinat, see sarnaneb hambaarsti tehtava tuimestuse kadumisega. Järgmiseks päevaks oli punetus kadunud, mummukesi oli väga vähe ning needki taandusid õhtuks. Hommikul oli kusjuures näha, et otsaees olevad kortsud olid juba väiksemad ja nahk oli rohkem pingul. Ka kolleegid märkasid ja uurisid, et mida ma näole teha lasin, “ võttis Monika oma kogemuse kokku.

Kui tunned, et ka sinu nägu vajaks värskenduskuuri, siis loe lähemalt ja broneeri aeg: