Iluteenuste üleküllus – kust alustada?

04.01.2024

Iluteenuste valik on viimaste aastate jooksul pöörase kiirusega kasvanud ning ilukliinikute kodulehekülgi külastades võib lausa silme ees kirjuks minna. Confido Esteetika kliiniku juht Mari Anton jagab nõuandeid, kuidas ilumaailmas orienteeruda ning mille põhjal valida endale sobiv teenus või protseduur.

Kliinikute teenuste lai valik võib esmapilgul ära ehmatada ja panna üldse teenusest loobuma. Kui aga kliinikut või teenust juba otsitakse, siis järelikult on olemas mingi mure, millele soovitakse leida lahendust. Kui valiku tegemine on keeruline, siis on hea alustada konsultatsioonist. Selleks, et konsultatsioon oleks võimalikult sisukas ja parima tulemusega, on hea põhjalik ettevalmistus. Enne konsultatsiooni võiks läbi mõelda järgneva.

  • Mis põhjusel soovitakse protseduuri teha ehk millise murega kliinikusse pöördutakse? Näiteks kuiv, punetav, rasune nahk, kortsud, väsinud ilme, liiga vähe või liiga palju volüümi kohtades, kus seda ei soovita jne.
  • Kui tihti ollakse valmis kliinikus käima ja kui palju on selle jaoks rahalist ressurssi? Selle põhjal saab spetsialist hinnata, mida on võimalik teha ja millised protseduurid paremini sobivad.
  • Mis on eesmärk? Eesmärk võib olla pikaajaline ja järjepidev naha eest hoolitsemine, et saavutada enda parim välimus, aga eemärk võib olla ka soov enne tähtsat sündmust nahka kiirelt ja efektiivselt turgutada.

Lähtuvalt eesmärgist tuleks hakata valima sobivat kliinikut. Kas soovitakse nautida mõnusat spaahoolitsust või hoopis hoolitsust, mis tegeleks konkreetse nahamurega, näiteks vistrikud, kuivus, punetus, kortsud vms. „Kui eesmärk on lahendada probleemse naha muret, siis soovitan otsida meditsiinilise taustaga kliiniku, kus protseduure teevad lisaks kosmeetikutele ka õed ja arstid,“ soovitab Anton ning lisab, et meditsiinilise taustaga kliinikutes tegeletakse nahaprobleemidega süvitsi. „Kui sobiv kliinik on leitud, aga endiselt ei tea, millise protseduuriga alustada, soovitan esmalt pöörduda konsultatsioonile. Enne tuleks veel läbi mõelda ja kirja panna järgmine: pöördumise põhjus, kodune nahahooldus ja soovitud eesmärk. Ettevalmistatult konsultatsioonile minnes on esteetilise meditsiini õel või kosmeetikul kergem nõustada ning sobivamaid protseduure ja tooteid leida,“ soovitab Confido Esteetika kliiniku juht.

Mari Anton toob välja sagedasemad ja populaarsemad protseduurid, millega tavaliselt nahahoolduse teekonda alustatakse. Alustada võiks lihtsamate ja nahka ettevalmistavate protseduuridega, nagu näiteks kerge happekoorimisega. Protseduuri nimi võib tunduda alguses küll hirmutav, kuid tegelikkuses ei pruugi õrna happega tehtud hoolduse järel jääda nahale isegi punetust. Hooldus aitab parandada naharakkude uuenemist, kollageeni tootmist ja paraneb niiskustasakaal. Lisaks aitab see ära hoida vistrike teket, kuperoosat ja vähendada pigmendilaike. Kui nahk on õrnemate happehooldustega harjunud, võib proovida tugevamaid happeid, et saavutada veelgi paremaid tulemusi. Happe tugevuse valib spetsialist vastavalt nahatüübile. Kui happehooldusega on juba kodusem tunne, võib liikuda järgmiste protseduuride juurde lähtuvalt nahamurest ja vajadusest. Näiteks punetuse ja väikeste kapillaaride korral aitab IPL-fotonoorendus või peenete kortsukeste ja nahakvaliteedi parandamiseks tasub proovida microneedling’ut. Kui on soov anda nahale pikaajalist sära ja niisutust, on efektiivsemateks protseduurideks ilusüstid, nagu mesoteraapia, redermalisatsioon, biorevitalisatsioon jm. Püsivate miimiliste kortsude korral tuleb appi botuliintoksiin.

Esimesed sammud ilumaailmas tunduvad esialgu väga keerulised, kuid vajaduse määratlemine, eesmärgi seadmine ning spetsialistiga konsulteerimine aitavad paremini orienteeruda. Oluline on kusagilt alustada ning ajapikku tekib selgem arusaam, millised protseduurid sobivad, millised meeldivad ning millised toovad soovitud tulemuse. Oluline on leida usaldusväärne kliinik ja spetsialist, kellega koos oma teekonda alustada.