Botox, täitesüst, ilusüstid, ilusüst, kortsude vastu. kortsude eemaldamine, marju karin ilusüstid, kaasaegne ilukliinik, decus kliinik, medemis, kortsude vähendamine, kortsud näos, azzalure, cena, vistabel botox, meditoxin, näohooldus, näo hooldus, kehahooldus,

Ilusüstid

Täitesüst või ilusüst on tõhus vahend kortsude vastu ja näojoonte korrigeerimiseks. Sõltuvalt näohooldusest, geenidest ja tervislikust seisukorrast tekivad esmased kortsud enamasti 20.-30. eluaastal. Parima tulemuse saab kui ilusüste hakata tegema esimeste kortsude ja joonte tekkimisel.

Botuliinisüsti (nt Botox või Dysport) võib teha ainult arst. Ilusüste (sh huulte täitesüstimine) tehakse kehaomase hüaluroonhappega ja neid võib teha ka medõde.

Täitesüstide ja ilusüstide liigid:

 • Botoxi süstid ehk botuliinisüstid – kortsude eemaldamine botuliintoksiiniga, näojoonte korrigeerimine
 • Täitesüstid ehk fillerid – näojoonte korrigeerimine (sh huuled), kortsude täitmine
 • Biorevitalisatsioon – naha sügavuti niisutamine hüaluroonhappega
 • Plasmalifting ehk plasmasüstid – loomulik noorendamine patsiendi enda vereplasma abil
 • Mesoteraapia – naha sügavuti niisutamine vitamiinide, aminohapete, mineraalide ja hüaluroonhappega vitamiinid, aminohapped, mineraalid ja hüaluroonhape

Lisaks: liighigistamise vastased ravisüstid, microneedling kollageenteraapia, lipolüüs ja mesoniidid.

Vali

Botoxi süstid

Näita vabasid aegasid

Botoxi (botuliinitoksiini) süstide abil on võimalik võidelda kortsude vastu kirurgilise sekkumiseta. Botoxit toodab Ameerika ettevõte Allergan. Preparaati on põhjalikult uuritud, see on täiesti ohutu ja esteetilises meditsiinis on seda kasutatud juba aastaid. Botox nõrgestab impulsside ülekannet närvilõpmetest näolihastesse, lõdvestades neid ja siludes tulemusena miimikakortse.

Näidustused Botoxi süstimiseks

Protseduur aitab vabaneda pikikortsudest laubal, nn vihakortsudest, väikestest silmaümbruse kortsudest ja isegi näojoonte asümmeetriast. Protseduur on näidustatud miimiliste ja ealiste kortsude, samuti hüperhidroosi (peopesade või kaenlaaluste liighigistamine) korral.

Botoxi süstide vastunäidustused:

 • rasedus ja imetamine
 • ägedad nakkushaigused
 • põletikulised protsessid nahal
 • neuromuskulaarsed ülekandehäired
 • onkoloogilised haigused
 • preparaadi individuaalne talumatus

Lõpliku otsuse protseduuri sobivuse kohta teeb Confido kliiniku arst pärast esmast läbivaatust.

Protseduurist

Protseduur viiakse läbi väga peenikese nõelaga süstlaga, ravim süstitakse kindlale sügavusele naha alla. Süstid ei jäta nahale jälgi. Protseduuri kestus sõltub vajalike süstide arvust.

Mõju muutub märgatavaks juba järgmisel päeval pärast protseduuri, suureneb järk-järgult ja muutub kahe nädala pärast maksimaalselt märgatavaks. Ravimi toime kestab keskmiselt 2–4 kuud, võõrutades samal ajal patsienti harjumusest tarbetult näolihaseid pingutada ja kulme kortsutada. Ajaks, kui ravim on täielikult imendunud, on kulmukortsutamise harjumus vähenenud või täielikult kadunud ja uued kortsud tekivad palju aeglasemalt.

Pärast protseduuri Esimesed 6–8 tundi pärast protseduuri ei tohi magama heita ega tasu kätega nägu puudutada. Esimese 24 tunni jooksul ärge mingil juhul võtke vere hüübimist mõjutavaid ravimeid. Esimesed kolm päeva ei tohi käia vannis, saunas ega solaariumis. Vältige otsese päikesevalguse käes viibimist, samuti loobuge füüsilisest pingutusest ja alkoholist.

Korduma kippuvad küsimused

 • Millised on Botoxi süstide puudused?
  Näolihaste töö takistamise tulemusena ei ole näoilmed enam nii vaheldusrikkad. Botoxit ei tohi ülemäära sageli kasutada.
 • Mille poolest erineb Botox Dysportist?
  Üks Botoxi ühik on tõhusam kui üks Dysporti ühik. Botoxit kasutatakse sagedamini näo ülemise kolmandiku (otsmik, kulmud, silmalaud) kortsude, samuti suu ümbruse kortsude korrigeerimiseks, Dysporti näo alumise kolmandiku korrigeerimiseks, samuti suurenenud higistamise korral (jalatallad, peopesad, kaenlaalused, käed). Mõlemad preparaadid on siiski väga sarnased.
 • Mis määrab toime kestuse?
  Toime sõltub preparaadi annusest. Mida suurem on annus, seda kauem püsib toime (samas suureneb ka kõrvaltoimete oht).
 • Millisest vanusest alates soovitatakse ilusüste?
  Pärast 30. eluaastat. Tasub teada, et sügavalt väljendunud kortsudega (pärast 60. eluaastat) väheneb protseduuride efektiivsus.

Loe lähemalt:

Näo ilukirurgi vastuvõtt
110 €
30 min
Botuliinisüstide konsultatsioon
40 €
20 min

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Viru Keskuse kliinik, keskuse 4. korrus
Viru Väljak 4, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

Broneeri aeg online’is

Teenus: Botoxi süstid

Otsi vabasid aegasid