Glass skin efekt – mis on mesobotoks?

07.03.2024

Confido Esteetika ja laserravi kliinik laiendab oma teenuste valikut, pakkudes nüüd uuenduslikku mesobotoksi protseduuri. Confido üldarst Anett Ehrberg selgitab, millised on botuliinisüstide (nn Botox) ja mesobotoksi erinevused, ning tutvustab, kuidas on võimalik nende protseduuride abil muuta nahk siledamaks ja säravamaks.

Mis on mesobotoks?
Mesobotoks on uuenduslik protseduur, mis ühendab mesoteraapia mõju nahale siledust andva botuliintoksiini omadustega. Protseduuri käigus süstitakse väga peente nõelatorgete abil suurema lahjendusega botuliintoksiini naha ülemistesse kihtidesse. Erinevalt tavapärastest botuliinisüstidest, mis sihivad konkreetseid lihasgruppe, jaotub mesobotoks nahas ühtlasemalt, halvamata lihaseid, parandades naha tekstuuri, vähendades punetust ning peeneid jooni. Tulemus on glass skinefekt: sile, ühtlane ja ahenenud pooridega nahk. Kuna kasutatakse tuimestavat kreemi, on protseduur valutu.

Botuliinisüstide ja mesobotoksi erinevused
Botuliinisüstid on tuntud oma võime poolest lõõgastada näolihaseid, vähendades seeläbi kortsude ja joonte sügavust. Botuliinisüstidega on võimalik keskenduda konkreetsele probleemsele piirkonnale, näiteks otsmik, kulmude vaheline ala ja silmaümbrus. Mesobotoks aitab parandada naha üldist kvaliteeti, vähendades samal ajal peeneid jooni ja kortse kogu näos, kaelal või dekolteel.

Lisaks tavapärasele näo ülemise poole noorendamisele teeme botuliinitoksiini süste ka näo alumisel poolel, et vähendada naerujooni, parandada lõua kontuuri ja vähendada peenikesi kortse kaelal. Samuti on mälumislihaseid (m. masseter) süstides võimalik ravida hammaste krigistamist ehk bruksismi, see on eriti tõhus lahendus neile, kes kannatavad liigse lihaspinge või näo alumise osa laienemise all, kuna aitab saavutada loomulikult peenema ja harmoonilisema näokontuuri. DAO (depressor anguli oris) Botox aitab parandada suunurkade allavajumist, mis võib jätta näole kurva või vihase ilme. Selle protseduuriga lõdvestatakse suunurkade lähedal asuvat lihast, aidates tõsta suunurki.

Loomuliku tulemuse saavutamine
Nii mesobotoks kui ka botuliinisüstid võimaldavad saavutada loomulikku tulemust, kui protseduure tehakse oskuslikult. Mesobotoks on eriti tõhus peente joonte ja naha tekstuuri parandamisel, pakkudes samas õrna lõõgastust, mis ei mõjuta näo loomulikku väljendusvõimet. Tegemist on tõeliselt naha kvaliteeti parandava protseduuriga, mille efekt on märgatav. Tulemuse püsimine on individuaalne, kuid eeldatavalt kestab see 1–3 kuud.

Lugege lisaks: