Suvised näohoolitsused
Tihtipeale arvatakse ekslikult, et suvel peaks iluprotseduuridega pausi tegema. Levinud on müüdid, et mitte mingil juhul ei tohiks suvel teha happekoorimisi, kasutada retinooli, teha süsteprotseduure jne. Tegelikult vajab suvel meie näonahk erilist hoolt, kuna seda räsib päike, meretuul ja muutlik ilm. Väga päikeselised ilmad võivad olla nahale ka ootamatud, ehmatades pärast tuulist ja külmemat kevadperioodi. Vajame kindlasti pinna- ja süvaniisutust, üleüldiselt nahakihtide turgutust ning nahakvaliteedi “boostimist”.
Me saame stimuleerida ja elustada nahka sügavamate nahasiseste süstidega, et pidurdada ja ennetada vananemisprotsesse. Miks nahasiseste? Kuna hüaluroonhape, kollageen ja elastiin asuvadki suuremal määral sügavamas nahakihis, siis on kõige efektiivsem nende sünteesi ergutada just nende loomupärases asukohas ehk dermises. Kuigi tänapäeval on küll nahahooldus järjest kõrgtehnoloogilisem ehk näiteks hüaluroonhape on viidud ka nanoosakesteks, mis võiks jõuda sügavamale naha sisse, siis me ei saa selles 100% kindel olla. Süstemeetodil viime me hüaluroonhappe preparaadi või rakkude elutegevust stimuleeriva PRP preparaadi dermisesse, kus saab alata biostimulatsioon ehk uute rakkude süntees ja olemasolevate parandamine. Sellised protseduurid aitavad ka nahatervist parandada, muutes naha vastupidavamaks näiteks keskkonnamõjudele ja pidurdavad ka transepidermaalset veekadu.
Miks eelistada suvel just süste- ja biostimuleerivad protseduure?
Laserprotseduurid ja tugevamad happekoorimised tekitavad nahas taotluslikku põletikureaktsiooni, mis muudab melanotsüüdid aktiivsemaks ja UV kiirgusega koosmõjul on suur oht hüperpigmentatsiooni ja pigmendilaikude tekkeks. Me võime siis rohkem teha kahju kui kasu. Sellised protseduurid soovitame näopiirkonnas jätta sügiseks. Küll aga saab nendest eelistada õrnemaid ja niisutavamaid happekoorimisi. Biorevitalisatsiooni ja PRP plasmaliftingu protseduuri järgselt me seda ohtu ei tähelda, kuid see ei tähenda, et igapäevaselt ei peaks kasutama minimaalselt SPF 30 kreemi. Hüperpigmentatsiooni oht säilub niikuinii alati.
Biorevitalisatsioon ja PRP plasmalifting on ideaalsed protseduurid, et viia naha sügavamtesse kihtidesse vajalikke komponente juurde, samas stimuleerides loomulikku fibroblastide tööd ja kollageenikiudude, hüaluroonhappe ning elastiini sünteesi. Samuti turgutavad need ka ekstratsellulaarset maatriksit, mis on keskkond, kus nahale vajalikud komponendid paiknevad. Plasmaliftingut võivad eelistada inimesed, kes soovivad maksimaalselt naturaalset lähenemist, kuna tegemist on oma keha produktiga. Selleks võtame teie veenivere ja tsentrifuugimise teel eraldub sealt nö oma keha kuld - trombotsüüdid, kasvufaktorid, leukotsüüdid ja tüvirakud. PRP produkti saame süstida erinevatesse kihtidesse - pindmisemalt ja sügavalt hõlmates kõik piirkonnad näol, seda võib isegi silmalaugudele ja -alustele süstida, pannes sellises delikaatses ja õrnas piirkonnas efektiivselt noorenemisprotsessid tööle.
Biorevitalisatsioonis kasutatav hüaluroonhappe preparaat ei ole küll nö kliendi oma kehast eraldatud, kuid preparaadid, mida kasutatakse, on bioloogiliselt identsed loomupäraselt kehas olevate polüsahhariidide või hüaluroonhappe ahelatega. Sellel on võime lisada dermisesse hüaluroonhapet, mis seob endasse vett ja hoiab seda dermises. Samuti stimuleerib protseduur fibroblastide tööd, seega ka I ja III tüübi kollageeni ja elastiini sünteesi, mis on hädavajalikud nahatervise ja nooruslikkuse säilitamiseks. Preparaate saab valida ja liigitatakse hüaluroonhappe kontsentratsiooni, viskoossuse ja molekulaarmassi järgi. Heaks lisaks on HA preparaatidel ekstratsellulaarse maatriksi turgutamisel ja elastiini sünteesil aminohapped nagu L-alaniin ja L-valiin.
Alati otsustame ja valime sobiva protseduuri ja preparaadi põhjaliku konsultatsiooni käigus, arvestades kliendi soovidega, vanusega ja nahavananemise ulatusega.
Elli Maria Mäesalu, Confido esteetilise meditsiini õde
Soovitused suvisteks nöohooldusteks: