Retsepti pikendamine Confido Digikliinikus on nüüd soodsam

08.01.2024

Tervise hoidmine ja vajaliku meditsiinilise abi saamine on tänapäeval muutunud lihtsamaks kui kunagi varem tänu digitaalsetele platvormidele. Nii on ka möödunud aastal tegutsemist alustanud Confido Digikliiniku arstid olnud abiks nii Eestis kui välismaal viibivatele patsientidele, kes on vajanud arstiabi näiteks ägeda haigestumise, mõne kroonilise tervisemure, viirussümptomite, nahaprobleemide või lapse haigestumise tõttu või soovinud lihtsalt pikendada retsepti.

Märkamatult aegunud ravimiretsepte või kordusretsepte saab pikendada Confido Digikliinikus 10 euro eest. Pikendada saab enamikke igapäevaseid või hooravi ravimeid. Eesti digiretsept kehtib ka Soomes, Horvaatias, Portugalis ja Poolas. Kui aga patsient vajab psühhotroopseid ravimeid (rahustid, uinutid, opioidsed valuvaigistid jms), siis nende kordusretseptide väljastamiseks peaks pöörduma oma raviarsti või perearsti poole.

Põletikulise haiguse kahtlusel, kui küsimus on antibiootikumravi vajaduses, palume broneerida Digikliiniku arsti konsultatsiooni, kus arst saab anda esmase hinnangu ning panna koos patsiendiga paika parima plaani, et inimene saaks vajalikku abi ning terveneks ootuspäraselt.

Digikliinikust saab abi eriti just reisil olles või nädalavahetusel

Teenuse eelised tulevad eriti esile reisides või nädalavahetustel, mil tavapärane arsti külastus võib osutuda keeruliseks. Digikliiniku üldarst dr Hanna Rimm ütleb, et arstiga saab nõu pidada iga reisil tekkinud mure korral. „Näiteks oleme nõustanud inimesi viirushaiguste sümptomite, seedeprobleemide ja nahamurede korral,“ toob ta näiteid ja lisab, et videokonsultatsioon võimaldab näidata arstile video teel nahaprobleemi ja selle ulatust ning saada kiiret tagasisidet. Võimalusel annab arst nõu ka sihtriigis müüdavate käsimüügiravimite kasutamise kohta.

Ühendust saab võtta nii telefoni- ja videokonsultatsiooni kui ka veebivestluse teel – nii on igal patsiendil võimalik valida endale sobivaim viis arstiga suhtlemiseks. See on eriti kasulik olukordades, kus patsiendil ei ole võimalust või soovi arsti juurde füüsiliselt kohale minna või kui on vajadus kiirelt nõu pidada. Kui näiteks välisriigis olles on telefonikonsultatsiooniks vaja kohalikku võrguühendust ja kaugekõne võib olla väljastpoolt Euroopa Liitu kallis, siis videokõne saab teha interneti teel ootamatute kulusteta, vajalik on vaid wifi-ühenduse olemasolu.

Digikliiniku arstid on kättesaadavad iga päev kell 9–21, seda ka nädalavahetustel ning pühade ajal. Lisainfo ja teenuse kasutamise võimalused on saadaval Confido Digikliiniku veebilehel aadressil confido.ee/digikliinik.