Kiropraktik pole vaid selja- ja kaelavalu spetsialist, vaid vaatab inimest kui tervikut. Olgu tegu rühiveast tuleneva kroonilise vaevusega, pea-, kaela- või seljavaludega või muude liigeseprobleemidega. Kiropraktikult võivad abi saada igas eas patsiendid.
Kiropraktika on meditsiiniharu, mis keskendub lihaste, luustiku ja närvisüsteemiga seotud probleemide diagnoosile ja ravile. Kiropraktikult võivad abi saada kõik, sh nii rasedad, lapsed kui ka eakamad inimesed. Sageli jõuavad kiropraktiku juurde patsiendid, kes pole mujalt abi saanud.
Oluline on teada, et kiropraktik pole vaid selja- ja kaelavalu spetsialist, vaid vaatab inimest kui tervikut. Olgu tegu rühiveast tuleneva kroonilise vaevusega, pea-, kaela- või seljavaludega või muude liigeseprobleemidega, ärevusest tekkinud valudega või lõualuu pingetega, n-ö sipelgatega kätes või valutava varbaga – kiropraktiku käest võib ikka nõu küsida!
Kiropraktik vaatab patsiendi üksikasjalikult läbi ning koostab patsiendi terviseloo ja hetkeseisundi põhjal täpse raviplaani. Kiropraktik oskab hinnata probleemi sügavust, soovitada paranemiseks parimat ravimeetodit ning vajadusel suunata patsiendi teise spetsialisti poole.
Kiropraktika ravimeetod hõlmab manuaalselt liigeste korrigeerimist, mis parandab liigeste ja lihaste funktsionaalsust ja taastab närvisüsteemi optimaalse töö. Ravimeetod on väga efektiivne ja uuringud näitavad, et inimesed naasevad oma igapäevaellu palju kiiremini, kui pelgalt valuvaigistavat tabletti võttes.
Kiropraktikast on abi raseduse ajal ja pärast sünnitust
Rasedus on naise jaoks suurte muutuste ja kohanemise aeg. Naised kipuvad valu ja vaevustega leppima kui raseduse lahutamatu osaga. Tegelikult löövad raseduse ajal välja vanad, kroonilist laadi hädad.
Kiropraktika ei keskendu ainult seljavaludele, vaid aitab tasakaalustada ka vaagna ja lülisamba vahelist liikuvust ja vajadusel lõdvestada sidekudesid. See lisab optimaalset ruumi lapse arenguks raseduse vältel. Raseduseaegne kiire ja suur kaalutõus (40 nädala jooksul keskmiselt 13–18 kg) koormab naise lülisammast ja muudab rühti. See omakorda muudab lihaste ja liigeste liikuvust. Raseduse ajal kaldub ka gravitatsioonikese ettepoole: hilises rasedusfaasis naine kipub seistes end tahapoole kallutama, et korrigeerida alaselja kumerust, mis loote raskuse ja asendi mõjul süveneb. See aga tekitab alaseljas ebamugavust ja vahel ka kiirgavat valu jalgadesse.
Ka käte valu, tuimus ja pinged kaelas on tingitud muutunud rühist, mida kiropraktika abil saab korrigeerida. Alahinnata ei tohi ka emotsionaalset tuge, mida kogenud kiropraktik saab pakkuda nii raseduse ajal kui ka taastumiseks pärast sünnitust.
Seljavalusid on erinevaid
Akuutne alaseljavalu on valu, mida patsient pole varem kogenud, see halvab liikumise ja kiirgab varvasteni. Kui valu mõjutab urineerimist või põie kontrolli, siis tuleb kiiremas korras pöörduda arsti poole. Kui valu jääb selga ega kiirga põlvest allapoole, siis võib pöörduda kiropraktiku poole. Vajadusel suunab tema teid lisauuringutele või teise spetsialisti poole.
Krooniline seljavalu on patsiendile tuttav, sest see tuleb ja läheb juba pikemat aega. See on küll tuntav – kael on kange, selg pinges –, aga otseselt liikumist ei häiri. Kiropraktika koos sidekoe massaaži (MER) ja füsioteraapiaga leevendab kroonilisi seljavalusid. Tervenemisel mängib muidugi suurt rolli inimese enda soov muuta oma igapäevaharjumusi – oluline on võtta taastusravi harjutusi väga tõsiselt.
Broneerin aja kiropraktiku konsultatsioonile