Endokrinoloogia endokrinoloog hormoonid hormoonravi diabeet kilpnäärme ületalitus kilpnäärme alatalitus kilpnäärmehaigus suhkruhaigus esimese tüübi diabeet suhkruhaigele endokriin

Endokrinoloogia (hormoonravi)

Endokrinoloogid tegelevad hormonaalsete häirete diagnoosimise ja raviga. Sisenõrenäärmete haigused kulgevad kas hormoonide liiga suure või liiga vähese toimega, mistõttu organismi normaalne talitlus saab häiritud. Endokrinoloog ravib ka diabeeti.

Endokrinoloogia õde ehk diabeediõde annab toitumise- ja elustiili alast nõu, juhendab diabeeditarvikute kasutamist ning jälgib ka diabeediravi.

Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse endokrinoloogi vastuvõtule: kilpnäärmehaigus, diabeet ehk suhkruhaigus.. Endokrinoloogi tasulisele vastuvõtule saab pöörduda Tallinnas ja Tartus saatekirjata. Tervisekassa (Haigekassa) poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid Tallinnas saatekirja olemasolul.

Vaata lisaks:

  Endokrinoloogi vastuvõtt (Tervisekassa lepingu raames)

  Endokrinoloog tegeleb sisenõrenäärmete (ajuripats, kilpnääre, neerupealsed, mees- ja naissugunäärmed ja kõhunääre) haigustega. Sisenõrenäärmed on olulised organismi sisekeskkonna stabiilsuse tagajad.

  Sisenõrenäärmete haigused kulgevad kas hormoonide liiga suure või liiga vähese toimega, mistõttu organismi normaalne talitlus on häiritud. Sagedasemad ja tuntumad haigused on kilpnäärmehaigused ja suhkruhaigus, millega tegeleb endokrinoloog.

  Confidos endokrinoloog konsulteerib, diagnoosib, ravib ja nõustab diabeedihaigeid, kilpnäärmehaigeid ning teisi endokriinseid haigusi põdevaid patsiente. Vajadusel määrab arst täiendavaid analüüse ja uuringuid.

  Tervisekassa lepinguga rahastatud vastuvõtte saab broneerida ainult telefonil +372 666 27 27 või Digiregistratuuris »

  NB! Tervisekassa poolt rahastatud endokrinoloogi vastuvõtud toimuvad ainult Tallinnas. Patsiendil tuleb tasuda visiiditasu 5 €. Vastuvõtule registreerimiseks on vajalik saatekiri. Rohkem infot Tervisekassa vastuvõttude kohta siin.

  NB! Lapsi võtame vastu alates 16. eluaastast.

  Endokrinoloogi konsultatsioon Ainult saatekirjaga patsiendid
  5 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn