Nahaarst nahaarstid nahaarsti psoriaas dermatoloog rosaatsea akne soolatüüka ravi sünnimärgid

Dermatoloogia (naha ravi)

Dermatoloog tegeleb naha ja nahaaluse koe, naha derivaatide ning nahal avalduvate haiguste ja sümptomite diagnoosimisega, ravi ja haiguste ennetamisega. Dermatoveneroloogid on spetsialiseerunud sugulisel teel levivate haiguste diagnoosimisele, ravile ja ennetamisele.

Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse dermatoloogi vastuvõtule: näonaha probleemid, pigmendilaigud, sünnimärgid, nahamoodustise eemaldamine, pärilikud haigused, nahahaigused, sügelev nahk, psoriaas, ketendamine ja sügelemine.

Dermatoloogi vastuvõtule registreerimiseks ei ole vaja saatekirja.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Dermatoloogi vastuvõtt

  Näita vabasid aegasid

  Dermatoveneroloog on spetsialist, kellega poole pöördutakse nahahaiguste diagnoosimiseks või raviks. Nahaprobleemid on sageli organismi sügavamate probleemide esmane ilming. Varakult nahaarsti poole pöördudes on võimalik vältida tõsisemaid terviseprobleeme.

  Dermatoloogi ravitavad sümptomid

  Dermatoloogi vastuvõtule pöördumise põhjus võib olla naha või limaskestade ebatüüpiline muutus, sügelus, põletustunne, naha turse, samuti mitmesugused lööbed (ka lastel ja noorukitel). Dermatoloogi vastuvõtule on tungivalt soovitatav pöörduda uusmoodustiste ilmnemise kahtluse või tüügaste või sünnimärkide suurenemise korral.

  Ettevalmistus visiidiks

  Kui teil on paberkandjal meditsiinidokumente, võtke need võimaluse korral vastuvõtule kaasa. Koostage loetelu ravimitest, mida olete viimase 6 kuu jooksul tarvitanud. Ärge kasutage enne visiiti salve ega kreeme ning püüdke vältida rasvast ja vürtsikat toitu. Samuti soovitame teil oma küsimused arstile kirja panna, et mitte unustada neid koha peal küsida.

  Dermatoloogi vastuvõtul

  Rääkige arstile oma muredest ja sellest, millist ravi olete ise või teiste dermatoloogide soovitusel kasutanud ning kas see on olnud tõhus. Samuti on tähtis teave teie elustiili, halbade harjumuste ja pärilike haiguste kohta. Pärast vestlust uurib dermatoloog naha seisundit, samuti teie küünte, juuste ja rasunäärmete seisundit. Vajaduse korral määratakse testid ja muud diagnostilised meetodid, digitaalne siaskoopia või biopsia. Dermatoloog võib suunata teid lisakonsultatsiooniks teiste eriarstide juurde.

  Korduma kippuvad küsimused

  • Kas on vaja dermatoloogi juurde minekuks aeg kokku leppida, kui mitte miski mind ei häiri?
   Maailma Terviseorganisatsioon soovitab melanoomi ja nahavähi ennetamiseks iga-aastaseid nahauuringuid. Eesti kuulub suure nahavähiriskiga riikide hulka.
  • Kas rahulolematus naha kvaliteediga on põhjus dermatoloogi vastuvõtule pöördumiseks?
   Dermatoloogi poole pöörduvad peamiselt patsiendid, kelle nahal esineb tõsiseid probleeme: sügelus, ketendamine, põletik, lööbed, mädakolle, haavad, akne, samuti tuleb dermatoloogi poole pöörduda neoplasmade ilmnemisel või muutumisel. Juhul kui olete huvitatud naha välimuse kvaliteedi parandamisest, aitab laserterapeut.
  • Millistele lisauuringutele ja protseduuridele saab suunata Confido laserravi dermatoloog?
   Vere- ja muude bioloogiliste materjalide analüüsid, siaskoopia, ultraheli, biopsia (koos võimaliku järgneva tsütoloogia ja histoloogiaga). Confido laserravi dermatoloogid teevad tihedat koostööd laserterapeutide, laser- ja tavakirurgide, kosmetoloogide ning teiste eriarstidega, mis tagab parima kvaliteediga lahendused pea kõigile nahaprobleemidele. Kõik arstid ja spetsialistid tegutsevad Confido meditsiinikeskuse ühes hoones, mis on patsiendi jaoks väga mugav.

  Vaata lisaks:

  Dermatoloogi vastuvõtt
  80-110 €
  kuni 30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  6. korrus, Raatuse 21, Tartu

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Dermatoloogi vastuvõtt

  Otsi vabasid aegasid