Kirurgia kirurgiakliinik operatsioon lõikus narkoos laserravi bariaatria plastiline kirurgia rinnaoperatsioon neerukivid

Üldkirurgia

Üldkirurgia hõlmab naha ja pehmete kudede, rinna, seedetrakti, kõhuseina, veresoontesüsteemi, endokriinsüsteemi haiguste diagnostikat ja ravi. Lisaks pakume kirurgilise onkoloogia teenuseid.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Nabasonga eemaldamine

  Näita vabasid aegasid

  Nabasong on siseorganite väljasopistumine naba kaudu. Nabasonga tekkimisel on palju põhjusi: näiteks rasedus, sagedane kõhukinnisus, suur füüsiline koormus, pärilikkus, rasvumine ja veel mitu muud põhjust.

  Kuidas see toimib?

  Operatsiooni käigus eemaldab kirurg naha sisselõigete kaudu songakoti. Seejärel sisestab kirurg nahaava kaudu võrkproteesi, mis minimeerib songa kordumise riski.

  Näidustused

  Nabasonga võib kahtlustada järgmiste tunnuste põhjal: köhimise või aevastamise ajal valu naba piirkonnas, sage kõhukinnisus, naba suuruse muutumine. Algstaadiumis saab nabasonga lamavas asendis ise kõhuõõnde tagasi lükata, kuid see ei kaitse songa kordumise eest, seetõttu on väga tähtis hoolikalt jälgida oma tundeid ja pöörduda aegsasti arsti poole. Song võib igal ajal pitsuda, seetõttu on soovitatav selle avastamisel nabasong eemaldada.

  Vastunäidustused

  • Südamehaigus
  • Krooniline neeruhaigus
  • Rasedus
  • Maksatsirroosi kaugelearenenud staadium
  • Lõpliku otsuse operatsiooni otstarbekuse kohta teeb Confido kliiniku arst

  Protseduurist

  Enne protseduuri on vajalik tulla meie kliiniku arsti juurde läbivaatusele ja konsultatsioonile. Arst diagnoosib ja määrab songa eemaldamise meetodi sondeerimise, koputamise ja kuulamise abil. Lisaks võib vajaduse korral välja kirjutada röntgenograafia, ultraheli või kompuutertomograafia. Enne operatsiooni tuleb süüa kergemat toitu. Viimane söögikord peaks olema eelmisel õhtul, operatsiooni hommikul ei tohi juua ega süüa. Raseerige karvad kõhu piirkonnas.

  Protseduuri sammsammuline kirjeldus

  Operatsiooni ajal on võimalik kasutada kohalikku või üldanesteesiat. Sobiva võimaluse valivad patsient ja raviarst. Confido kliiniku kogenud kirurg teeb kõhu eesseina kolm väikest sisselõiget. Arst eemaldab songakoti ja tugevdab seejärel kõhuseina võrguga, mis kaitseb songa kordumise eest. Songavõrk – alloprotees – kinnitatakse lihastele ja sidemetele, kahjustamata seejuures patsiendi kudede terviklikkust ning funktsioone. Võrk leevendab lihaste ja liigeste pingeid.

  Mõjud

  Laparoskoopia võimaldab patsiendil kiiresti taastuda ja naasta senise elustiili juurde (7–14 päeva pärast). Protseduur traumeerib nahka minimaalselt. Kubeme piirkonnas olev koormus jaotub võrgule ühtlaselt, mis välistab probleemi kordumise ohu.

  Enne protseduuri

  Enne protseduuri on vajalik tulla meie kliiniku arsti juurde läbivaatusele ja konsultatsioonile. Arst diagnoosib ja määrab songa eemaldamise meetodi sondeerimise, koputamise ja kuulamise abil. Lisaks võib vajaduse korral välja kirjutada röntgenograafia, ultraheli või kompuutertomograafia. Enne operatsiooni tuleb süüa kergemat toitu. Viimane söögikord peaks olema eelmisel õhtul, operatsiooni hommikul ei tohi juua ega süüa. Raseerige karvad kõhu ja kubeme piirkonnas.

  Pärast protseduuri

  Pärast operatsiooni võib järgmise 24 tunni jooksul olla vajalik jääda statsionaarsele jälgimisele. Juba päev pärast operatsiooni saate teha kergeid jalutuskäike. Esimesed 14 päeva vältige raskuste (üle 15 kg) tõstmist, ärge tõstke midagi äkki. Haava kohas võib esineda valu, esimese 14 päeva jooksul on see normaalne.

  Korduma kippuvad küsimused

  • Kas väikelastel võib nabasonga eemaldada?
   Kuni 5-aastaseks saamiseni pole soovitatav nabasonga eemaldada nabanurka, sest see võib ise taanduda. Soovitatav on pidada nõu Confido kliiniku arstiga.
  • Kas pärast songa eemaldamist tohib jätkata sportimist?
   Intensiivsest spordist on soovitatav alatiseks loobuda, keelatud on raskuste tõstmine. Hästi sobib sörkimine, kepikõnd ja jalutamine.
  • Kas on võimalik songa mitte eemaldada?
   Kui songa ei eemaldata õigel ajal, on võimalik pitsumine ja turse. Seejärel võib areneda kiire infektsioon ja koe kärbumine.
  • Miks tasub nabasong eemaldada just Confido kliinikus?
   Mitteprofessionaalide poole pöördudes on oht saada halva kvaliteediga töö. Meie kliinikus töötavad vaid kõrgema meditsiinilise meditsiinivarustust.
  Kirurgi konsultatsioon (protseduuri eelne)
  50 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Nabasonga eemaldamine

  Otsi vabasid aegasid