Nägu

Confido Meditsiinikeskuse esteetilise meditsiini kliinikus pakutakse enam kui 150 teenust, mille eesmärk on kõrvaldada üksikud defektid, korrigeerida vanusega seotud muutusi ja kortse, noorendada ja toniseerida nahka ning pingutada näokontuuri.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

Täitesüstid ehk kontuurplastika

Näita vabasid aegasid

Täitesüstid ehk nn fillerid on nahaomast hüaluroonhapet sisaldavad ilusüstid, millega on võimalik kortse täita, korrigeerida näo kuju ja kontuure, lisada volüümi, muuta huulte, põsesarnade ja lõua kuju ning parandada naha tekstuuri, toonust ja elastsust.

Kuidas täitesüstid toimivad?

Täitesüstide põhikoostisosa hüaluroonhape on naturaalne nahakomponent, mille eesmärk on hoida epidermises niiskust. Just niiskusekadu põhjustab naha vananemist ja lõtvumist ning just seetõttu ongi hüaluroonhapet lisades võimalik taastada naha elastsuse ja nooruslikku ilmet. Hüaluroonhape on koe loomulik osa, mis hoiab kinni veemolekuli. Vanusega jääb seda hapet inimese nahas vähemaks, mis tähendab, et nahk muutub kuivaks.

Hüaluroonhappe süstide abil on võimalik noorendada nahka näol ja dekolteel, aga ka kätel, põlvedel ja kas või jalalabadel. Võimalik on kõrvaldada nii väiksemad kui ka sügavamad kortsud ja voldid, tõsta põsesarnasid ja pinguldada lõuaovaali, kaotada vaod lõual, kaelal, põskedel ja laubal ning muuta näo, huulte ja lõua kuju.

Kontuurplastikas kasutatavad aktiivained jagatakse traditsiooniliselt kolme rühma:

 1. Sünteetilised geelid – pikatoimelised (biopolümeerne geel, silikoon-1000, autline jne). Need on preparaadid, mida saab nahast eemaldada ainult kirurgiliselt.
 2. Biolagunevad või bioühilduvad materjalid – hüaluroonhape, piimhape, naturaalne kollageen. Need ained lahustuvad organismis ajapikku ise. Selliste fillerite mõjuaeg on lühem kui eelnevatel, kuid nad on ka palju ohutumad. Kõige populaarsemad tooted, mis põhinevad hüaluroonhappel, on Perlane, Restylane, Surgiderm, Voluma, Teosyal, Rezoplast, Cosmoderm, Juvederm. Täiteainete mõju on 6 kuud kuni 1,5 aastat.
 3. Kombineeritud materjalid, mis koosnevad biolagunevast geelist ja sünteetilistest täiteainetest (Evolution, Artecoll, Dermalife, Reviderm, Martiderm, Martidex). Selline filler täidab tühimiku nahas ja taastab naha niiskusekadu, toimides rakutasandil. Tänu sellele nahk tõuseb ja on silutud – nagu nooruses.

Valik, millist täiteainet kasutada, sõltub kliendi vanusest, naha seisundist ja sellest, millist tulemust soovitakse saada. Tähtsat rolli mängib protseduuri teostav spetsialist, kes valib patsiendi vajadusele vastava preparaadi: mida sügavam on korts, seda jõulisem preparaat valitakse.

Confidos on kasutusel Fillmed, Belotero, Stylage ja Teosyal preparaadid.

Klientidele, kes on vanuses 35–45 a, kasutatakse kõige sagedamini biolagunevat materjali, pärast 50. eluaastat aga eelistatakse tihti kombineeritud materjale. Süste võib hakata tegema 25.–30. eluaastast (näiteks huulte kuju muutmiseks, esimeste kortsude eemaldamiseks) ning sel juhul valitakse kindlasti biolagunev filler.

Protseduuri kulg

Filleri nahka sisestamiseks kasutatakse süstalt, mis viib aktiivained naha sisse sügavamale ja teise nurga alt. Võrreldes näiteks mesoteraapiaga, mis samuti nahka niisutab ja noorendab, on kontuurplastika mõju seetõttu oluliselt tõhusam.

Protseduur kestab 15–40 minutit. Mida suuremat hulka ravimit kasutatakse, seda valusam on, seega näiteks täites suu- ja ninaümbrus kortse, kasutatakse lokaalanesteetikumi. Efekt on nähtav kohe. Vahetult pärast protseduuri võib esineda pisikesi ebatasasusi, turset ja verevalumeid, kuid need kaovad ise paari päevaga.

Taastumine on üldiselt kiire ja lihtne. Tavaliselt võib juba järgmisel päeval pärast protseduuri minna tööle ja kasutada meiki. Protseduuri lõpptulemus on näha 2–4 nädala möödudes.

Korduvad süstid kortsuravis viiakse läbi 8–12 kuu pärast, huulte puhul 6–8 kuu pärast. Samas on tulemused suuresti individuaalsed ning sõltuvad ka naha omadustest ja struktuurist.

Oluline teada!

 • Päev enne ja pärast protseduuri ei ole soovitatav tarbida alkoholi.
 • Paar tundi peale süstimist mitte heita pikali, samuti ärge puudutakse süstitud piirkonda. Masseerida ei tohi süstitud piirkonda vähemalt nädal.
 • Ei ole soovitatav tegeleda raske spordiga kuni nädal aega.
 • Mitte minna sauna ega päevitada vähemalt kaks nädalat.
 • Vaktsineerimisega peab olema vahe vähemalt kaks nädalat.
 • Raseduse ja imetamise ajal protseduuri ei teostata, imetamise lõpust peab olema möödunud vähemalt kuu.
 • Enne protseduuri tuleks võimalusel välja ravida kõik aktiivsed põletikud.
 • Kui tarvitad ravimeid, siis anna sellest teada enne protseduurile tulekut. Soovitame mitte tarvitada verd vedeldavaid ravimeid vähemalt nädal enne protseduuri (sh Aspirin, Hjertemagnyl), samuti soovitame mitte kasutada kalaõli ja E-vitamiini sisaldavaid toidulisandeid.
 • Antibiootikumiravi ajal protseduuri ei teostata.

Täitesüstide sooduspakkumine Confido Esteetika kliinikus -20%. Broneerimisel kasuta sooduskoodi “VIRUILU8”.
Pakkumine kehtib perioodil 01.08-31.08.2022
.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Viru Keskuse kliinik
Viru Väljak 4, Tallinn

Broneeri aeg online’is

Teenus: Täitesüstid ehk kontuurplastika

Otsi vabasid aegasid