Uroloogia

Uroloog tegeleb meeste kuse- ja suguelundite ning naiste kuseelundite haigustega, samuti neerupealise haiguste kirurgilise raviga. Uroloogi töö hõlmab elu vältel tekkinud haigusi ja ka kaasasündinud arenguhäireid.

Munandikoti veenilaiendite operatsioon

Otsi vabasid aegasid

Varikotseele on haigus, mille puhul laienevad munandikotis olevad veenid. Enamikel juhtudel on tegemist vasakpoolse varikotseelega, kuid mõnikord võib esineda ka parempoolset varikotseelet. Veenilaiendite põhjuseks on nõrgenenud veenide klapid, mille tulemusena tekib veenides vere tagasivool, mis omakorda põhjustab veenide laienemist.

Vanemas eas võib munandikoti veenilaiendite tekke põhjuseks olla ka neerukasvaja. Enamikel juhtudel ei põhjusta varikotseele vaevusi. Klassikaline sümptom on valu, mis suureneb istumisel või seismisel.

Kuni 20% juhtudest võib varikotseele põhjustada sperma kvaliteedi langust ja viljatust ehk infertiilsust. Kuigi varikotseele esineb tavaliselt vaid ühes munandis, võib see mõjutada spermatogeneesi ehk sperma tootmist mõlemas munandis. Ilma sümptomiteta ehk asümptomaatiline varikotseele ravi ei vaja.

Ravivõimalused

Kirurgiline ravi – vasakule alakõhu piirkonda tehakse nahalõige, otsitakse üles laienenud munandi veen ning lõigatakse see läbi ja ligeeritakse. Protseduur tehakse üldnarkoosis.

Operatsiooni võib teha ka laparoskoopilisel meetodil, kus 3 nahalõike kaudu viiakse kõhuõõnde spetsiaalne kaamera ja instrumendid, mille abil avastatakse munandi veen ning lõigatakse see läbi ja ligeeritakse. Kui esmane kirurgiline ravi osutub ebaefektiivseks, siis tehakse angiograafia ja veresoone sulgemine ehk emboliseerimine. Protseduur teostatakse lokaalse tuimastusega.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Uroloogi vastuvõtt
Eelneb operatsioonile
130 €
30 min
Munandikoti veenilaiendite avatud operatsioon
alates 1100 €
Munandikoti veenilaiendite laparoskoopiline operatsioon
alates 2400 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses