Aktiivsus- ja tähelepanuhäire test – QbTest

Otsi vabasid aegasid

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

QbTest on objektiivne viis aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) kolme põhitunnuse – hüperaktiivsuse, tähelepanu puudulikkuse ja impulsiivsuse – mõõtmiseks lastel, noorukitel ja täiskasvanutel.

Testi tegemise vajaduse otsustab Teiega tegelev vaimse tervise spetsialist (psühhiaater, psühholoog, vaimse tervise õde)

Testist üksi ei piisa, et vastata küsimusele, kas esineb aktiivsus- ja tähelepanuhäire, testisüsteemi kasutatakse diagnoosi toetamiseks ning ravivastuse ja ravi edenemise kindlaks määramiseks. Testi vastused on inglisekeelsed ja meditsiiniliseks kasutamiseks, testi tulemusi tõlgendab selleks vastava väljaõppe saanud spetsialist.

Testi viib läbi vaimse tervise õde. Testi tulemuste tõlgendamine ei sisaldu testimise hinnas, selleks palun broneerige aeg psühhiaatri vastuvõtule.Vajadusel annab vaimse tervise õde info edasiste ATH diagnostikaga seotud tegevuste kohta.

Uuritavatele, kes ei ole ravil Confido Vaimse Tervise Keskuses, väljastame testi tulemused seitsme tööpäeva jooksul e- kirja teel.

Testi kestus on 45 minutit ning on kasutatav vanusevahemikus 6-60 eluaastat.

Oluline teada enne testimist:

  • Tulge testile puhanuna
  • Sööge ja jooge piisavalt
  • Palume eemaldada kõik ehted
  • Palume kanda rõivaid, kus ei oleks läikivaid/sätendavaid elemente
  • Ärge tarvitage eelnevalt aineid, mis võiks mõjutada teie keskendumisvõimet, kui see on siiski vajalik või olete seda teinud, informeerige sellest testi läbiviijat
  • Juhul kui teid on suunatud Qb-testile juba tarvitatava ATH ravimi efektiivsuse hindamiseks, võtke määratud ravim tavapärasel ajal
  • Informeerige testi läbiviijat enda tarvitatavatest ravimitest ning ka muudest ainetest, mis võivad mõjutada teie keskendumisvõimet

Testi tulemuste tõlgendamine ei sisaldu testimise hinnas.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Aktiivsus- ja tähelepanuhäire test - QbTest
170 €
kuni 45 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses