Ele alustas oma kaalulangetuse teekonda selle aasta mais 81 kilo pealt, mis praeguseks on langenud 75 kilole. Suure muutuse ajendiks oli aina kasvav kehakaal: „Võtsin viis aastat tagasi lahutusega juurde kaheksa kilo ja n-ö vanad õlekõrred enam ei aidanud.“ Mure kehakaaluga oli seda pakilisem, et Ele on alati liikumisele ja toitumisele suurt tähelepanu pööranud: „Mu elustiil on olnud kogu elu mõõdukalt sportlik, kohati lausa fanaatiliselt. Toitumine on olnud eeskujulik, kui jätta välja magus, mida olen kasutanud stressi leevendajana. Ka tervis on mul olnud alati üldiselt eeskujulik.“
Esimese asjana kaardistas ta toitumisnõustajaga menüü. Ta nendib, et ega seal midagi uut õppida olnud, sest naine toitub tänagi üle keskmise tervislikult ja kvaliteetselt ning magab eeskujulikult. Sellegipoolest kiidab ta koostööd Anneli Kõivuga ja ütleb, et sai enda jaoks nii mõnegi hea soovituse: „Pean jälgima emotsionaalset söömist ja mõtlema enne toidu suhu pistmist, kas ma seda vajan. Aga kõige väärtuslikum nõuanne oli vee joomine ja joodud koguste jälgimine.”
Muutused
Kokku on Ele mõõdud kogu keha peale vähenenud 27 sentimeetrit. Ja kuigi kulgemine soovitud kaalusuunas veel kestab, naudib ta juba praegu uut tunnet oma kehas: “See on muutunud pehmest sitkemaks ja pringimaks. Ka meeleolu on teine – avastasin umbes kolmanda nädala lõpus, et minu meel on oluliselt rõõmsam.”
Palju mängib rolli Ele enda teadlikkus: „Kuna olen ka ise palju kaevunud oma kaalu põhjustesse ja uurinud seda nii vanuselisest kui ka emotsionaalsest aspektist, siis tean, et kalorid sisse-välja ei ole minu vanuses tingimata töötav lahendus. Võti peitub regulaarses treeningus, õnnelikus söömises ja üldises positiivses suhtumises.“ Tänu sellele mõistab ka Ele, et ei saa nõuda endalt muutusi üleöö: „Ma võtan asju mõistusega ning number kaalul ei ole algusest peale olnud omaette eesmärk. Hoopis trenniga hoo sisse saamine oli. Confido Kaalukeskuse treener Grete Vahter tegi õnneks suurepärast tööd ja oli minu jaoks ideaalne – nõudlik ja laiapõhjaliste teadmistega nii treeningu kui ka keha ja vaimu koosluse alal.“
Vaimse tervise mõjud
Füüsilise tervise kõrval ei ole vähem tähtis emotsionaalne tervis. Esiteks mõjuvad tagasilöögid kurnavalt, teiseks kipume vahel oma tundeid toiduga lämmatama. Paljud inimesed on oma kaalulangetuse teekonnal möönnud, et kui trenniga saab hea tunde ja rütmi üsna lihtsasti sisse, siis raskeim on kontrollida emotsioone, mis isusid mõjutavad. Juhtuda võib sedagi, et inimene tunneb end paksuna, kuigi reaalsuses ta seda ei ole. Seepärast on kaaluteekonnal olulised toetavad lähedased ja abivalmis keskkond. Kui lähedasi napib või ei oska nad piisavalt nõu anda, saab alati otsida professionaalset tuge, näiteks coach’ilt, nõustajalt või psühholoogilt.
Kaalulangetuse teekond on Elele meenutanud, et liigutamine teeb õnnelikuks: „See parandab meeleolu kõige paremini ja tunne, et olen paremas vormis, innustab toiduga mitte liialdama – iga üleliigne amps annab ju trennis tunda.“ Kõik see on aidanud Elel eesmärke selgelt silme ees hoida: „Olen alati tahtnud elada võimalikult pika elu parimas vormis. Tulin Confidosse, et teha terviseaudit, saada inspiratsiooni ning valideerida terviseteemalisi mõtteid. Tahtsin saada trenniga hoo sisse. See kõik on õnnestunud. Aga kolm kuud kaalupaketti on alles algus ning muutunud elustiil on pikem eesmärk, mille suunas püüdlen iga päev.“