Kuidas talvel enne pidude hooaega oma naha eest hoolt kanda?

06.12.2022

Iga aastaajaga käivad kaasas uued nahahooldusrutiinid- ja tooted. Talvel vajab meie keha ja organism pimeduse ja külma tõttu niisutamist ja turgutamist. Confido esteetilise meditsiini spetsialistid toovad sinuni soovitused, kuidas enda naha eest õigesti hoolt kanda.

  • Vali tugevamad ja suurema rasvasisaldusega kreemid

Talv on meie naha jaoks kõige karmim aeg. Tähtis on nahka hooldada ja kaitsta, sest naha niiskusesisaldus on vähenenud ja nahka kaitsev rasukiht on õhenenud. Külmal perioodil on ka rasunäärmete talitlus aeglustunud, muutes seeläbi naha kuivemaks. Koduses näohoolduses eelista suurema rasvasisaldusega kreeme, mis loovad nahale pindmise kaitsebarjääri. Oluline: talvine näokreem peab olema veevaba!

  • Talv teeb kõige rohkem kahju laienenud kapillaaridega punetavale nahale

Paljudele klientidele tuleb üllatusena, et nahapunetus võib jääda pikemaajaliseks probleemiks. Julgustame uudistama tundlikule ja punetavale nahale mõeldud näohoolduseid, et seda ei juhtuks. Talvistel ajal on kindel valik fotodünaamiline valgusteraapia, mille käigus stimuleeritakse naha loomulikku ainevahetust ning taastatakse kollageenirikas kude. Tulemuseks on tugevam ja tervem nahk.

  • Kui nahka koorida, siis õrnalt

Külma ilmaga väldi kangeid koorimiskreeme, asenda need vähemaktiivsete ja pehmetoimelistega. Pigem tasuks kodune koorimine suurema pakase ajal ära jätta ja tulla vahelduseks kosmeetiku juurde. Confido säraandev kerge koorimine on rahustav, elustav ja vananemisvastane. Kerge koorimine suhkruroohappega sobib kõikidele – noorele ja vanemale nahale, raseduse ajal, ideaalselt ka meeste naha hooldamiseks.

  • Kiireim viis pidudel hea välja näha

Imeravimit vananemise vastu ei ole, aga vananemise märke saab varjata ja selleks on just praegu õige hetk, sest siis on ka tulemusi näha. Dr Alina Brokk selgitab: “ Pärast botuliinisüste on märke näha minimaalselt. Võib kohe tööle tagasi minna, sest peale kerge punetuse ei ole midagi märgata. Esimesi miimika muutusi on tunda juba 3–4 päeva pärast protseduuri.” Seega kui tahad peol nooruslikum välja näha, siis varu selleks minimaalselt 4 päeva.

Täitesüstid ehk nn fillerid on nahaomast hüaluroonhapet sisaldavad süstid, millega on võimalik täita kortse, korrigeerida näojooni ja noorendada nahka. Taastumine on üldiselt kiire ja lihtne, seda nimetatakse ka “lõunapausi protseduuriks”. Sestap sobivad täitesüstid neile, kellel on vaja kiiret miimikajoonte korrigeerimist, et pidudel mitu aastat noorem välja paista.

  • Naha ja juuste tervena hoidmise võti peitub sinu sees

Sinu keha toimib tervikuna. Naha, juuste ja küünte tugevus sõltuvad mitmetest teguritest: vitamiinide tase, toitumine ja liikumine, immuunsussüsteemi tugevus. Viru Keskuse kliinikus pakume uuenduslikku infusioonteraapiat ehk veenisisest vedelikravi. IV teraapia puhul viiakse soolalahus vitamiinidega või ravimitega veeni teel otse inimese vereringesse. See on kiireim meetod manustada elutähtsaid vedelikke, elektrolüüte ja vitamiine, tagada optimaalne vedeliku tase organismis ning toetada immuunsüsteemi. Nõnda saad talvisel ja pimedal ajal enda tervist ja ilu toetada ka seesmiselt.

Kokkuvõtteks - ära jäta peoks ettevalmistust viimasele hetkele

Näohooldused ja ilusüstid aitavad sul peoks "vormi saada", aga seda tuleb teha teadlikult. Ülitundliku ja kuiva nahaga kaasneb mitteesteetiline välimus. Seda on keeruline meigiga varjata ja see mõjutab ka sinu enesekindlust. Seega talvisel ajal toeta enda nahka nii seespidiselt kui ka välispidiselt. Tuletame meelde, et parim ravi on ennetus – seda nii ilu kui tervisemaailmas!

Loe lisaks: