Plasmaliftinguga saab ennetada naha ja juuste vananemist

20.09.2022

Pikaajalised kliinilised uuringud näitavad plasmaliftingu tõhusust erinevate probleemide ravimises. Näiteks akne, väsinud ja vananenud naha, juuste väljalangemise, armide ravi puhul ning naha taastamisel ja puhastamisel.

Plasmaliftingu eesmärk on ennetada naha ja juuste vananemist. Protseduuriks kasutatavat plasmat valmistatakse patsiendi enda vereplasmast. Plasmaliftingu süstimistehnikat nimetatakse loomulikuks “noorendamiseks”, mille tagajärjel ei teki rasket nahatraumat. Lisaks on meetod väga turvaline ja kõige looduslikum alternatiiv erinevate vitamiinide nahka viimiseks. 

Kuidas plasmalifting toimub?

Plasmaliftingu metoodika põhineb trombotsüütides olevate kasvufaktorite mõjul, mis stimuleerivad naha uuendamist, noorendamist ja naha regenereerimist, parandades ka nahal olevaid haavu. 
Protseduuri teostamiseks võetakse patsiendilt verd, tsentrifuugi abil eemaldatakse verest plasma, milles on leukotsüüdid ja trombotsüüdid. Seejärel viiakse plasma mesoteraapia tehnika abil probleemsetesse kohtadesse, kus rakud hakkavad jagunema ja areneb uus mikrotsirkulatsioon. Kõik protseduurid viiakse läbi etappidena.

Patsiendi enda verest saadud plasmal on mitmeid unikaalseid eeliseid. Esiteks, vereliistakud on tugeva kaitsva mõjuga, mis aitab vähendada naha taastumisaega süstimise kohal. Lisaks sisaldab vereliistakutest plasmavalkudega geel kasvufaktoreid, mis stimuleerivad rakkude jagunemist naha sees, samuti annavad hormoonid, vitamiinid ja mikroelemendid “noorendava” efekti.

Kuna autoplasma valmib ilma kemikaalide kasutamiseta, välistab meetod allergilisi reaktsioone. Sellepärast on plasmalifting patsiendile kõige ohutum mesoteraapia protseduur.
Süstekohal stimuleerib plasma ainevahetust, verevarustust, rikastab hapnikuga nahka, kiirendades rakkude jagunemist. Nahas toimub intensiivne kollageeni ja elastaani tootmine, mis noorendab nahka, silub kortse, stimuleerib peanahas karvakasvu, suurendades naha elastsust ja tõstab naha toonust.

Paar päeva enne ja pärast protseduuri tuleks vältida tugevalt maitsestatud ning rasvaseid toite, et saada verest kõige kvaliteetsem plasma parima tulemuse saavutamiseks.
Peale protseduuri tuleks samal päeval vältida treenimist, meikimist, juuste pesemist ning nädala jooksul vältida basseini ja sauna kasutamist.

Plasmalifitngu vastunäidustuseks on rasedus, rinnaga toitmine, vähk, endokriinsüsteemi haigused, kroonilised haigused ning aktiivne herpes.

Millal on tulemust näha ?

Peale protseduuri on tulemust näha juba pärast esimest seanssi, kuid muidugi sõltub kõik naha eripärast. Taastumisperioodile võib eelneda lühiajaline probleemi süvenemise faas, näiteks akne ravis, kuid soovitud tulemuseni jõutakse juba pärast 3-4 ravikuuri.
Vaatamata väga kõrgele turvalisusele võivad tekkida kõrvalmõjud, mis tavaliselt mööduvad kiiresti. Süstekohal võib tekkida väike hematoom, mis kaob 2-3 päevaga.
Plasmaliftingu ravi kontrollib arst iga patsiendi puhul individuaalselt ja keskmiselt kestab ravi paar nädalat.

Uuri protseduuri kohta siit.