Optometrist silmaarst silm orbita optometrist silmapõletik hallkae katarakt silmauuring halb nägemine eritis silmast silmaoperatsioon prillid prillide määramine prillide kirjutamine silmarõhk

Oftamoloogia, optomeetria (silmad)

Oftalmoloog ehk silmaarst tegeleb silma, silmalaugude, orbita ja pisarateede patoloogiate ning refraktsioonihäirete diagnostika ja raviga. Silmaarsti poole tuleb pöörduda, kui esineb ootamatu nägemise halvenemine, valu või punetus silmades, kroonilise silmahaiguse sümptomid, põletik. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse silmaarsti vastuvõtule: hallkae ehk katarakt, silmaoperatsioon, silmauuringud, nägemislangus, eritis silmast, udune nägemine, silmatrauma jne.

Optometrist tegeleb eelkõige nägemisteravuse kontrolliga ja prillide määramisega. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse optometristi vastuvõtule: prilliretsepti väljastamine, läätsede määramine, prillide määramine, värvitaju test, silmarõhu mõõtmine.

Optometristi või silmaarsti vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Silmaarsti vastuvõtt

  Näita vabasid aegasid

  Regulaarne silmade kontroll ja läbivaatus silmaarsti poolt on tähtis silmahaiguste ennetamisel. Ennetavate kontrollidega saad ise palju ära teha oma silmade tervise hoidmisel.

  Confidos tegeleb silmaarst silmahaiguste ennetamise, silmahaiguse kahtlusel vajadusel täpsemate diagnostiliste uuringute ja raviplaani koostamisega.

  Silmaarsti poole tuleks kindlasti pöörduda, kui märku annab mõni nägemisega seotud probleem (nt nägemisteravuse langus või põletik silmades). Mitmed tõsised silmahaigused, samuti mitme süsteemse haiguse puhul (suhkruhaigus, kilpnäärme- ja liigeseprobleemid) tekkivad silmakahjustused kulgevad valu ja sümptomiteta. Silmaarst saab aidata vaid õigeaegse sekkumisega.

  Vastuvõtule on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud.

  NB! Vastuvõtu hinnale lisandub uuringute ja protseduuride hind. Uuringute ja protseduuride vajalikkus otsustatakse koostöös arstiga kohapeal.

  UuringudHind
  Silmasisese rõhu mõõtmine10 €
  Keratomeetria10 €
  Refraktomeetria10 €
  Silmapõhja uuring Volk läätsega20 €
  SCHIRMERI TEST (ühe silma uuring)10 €
  ProtseduuridHind
  Parabulbaarsed ja subkonjuktiivsed süstid50 €
  Pisarakanalite sondeerimine ja loputus (1 silm)40 €
  Sarvkesta abrasioon, sügavalt sarvkestast võõrkeha eemaldamine30 €
  Sarvkesta ja valgekesta õmbluste eemaldamine25 €
  Eylea/Lucentis intravitreaalne süstimine800 €
  Mitmete haigustega võivad kaasneda silmakahjustused ja vaid regulaarne silmade kontroll aitab silmaprobleeme õigeaegselt tuvastada ning raviga alustada.

  NB! Vastuvõtu käigus võib tekkida vajadus panna silma tilkasid, mis laiendavad pupilli. Pärast seda on nägemine mõnda aega udune ja näiteks auto juhtimine ning töö silmadega võib ülejäänud päeva jooksul olla häiritud. 

  Vastuvõtule palume tulla ilma kontaktläätsedeta!

  Silmaarsti konsultatsioon
  Hind täiskasvanule
  90 €
  30 minutit
  Hind kuni 16 a lapsele
  70 €
  30 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Silmaarsti vastuvõtt

  Otsi vabasid aegasid