Kehakontuuride korrigeerimine krüolipolüüsiga

08.11.2023

Krüolipolüüs, tuntud ka kui „rasva külmutamine“, on protseduur, mille käigus toimub rasvarakkude hävitamine kontrollitud külmutamise abil. Confido esteetilise meditsiini õe Terje Kruusi sõnul seisneb protseduuri edu võti selles, et see on mitteinvasiivne ehk sellega ei vigastata nahka, vaid toimetatakse naha pinnal. Tegu on kiire, kergesti talutava ja efektiivse protseduuriga, mis sobib nii naistele kui ka meestele.

Krüolipolüüs ei ole mõeldud kaalu langetamiseks, vaid tegu on lokaalse rasvamahu vähendamisega. Protseduur on mõeldud neile, kes on üldiselt oma kehaga rahul, aga kelle kehal leidub piirkondi, mis ei allu treeningule ega dieedile. Enamasti on sellised kohad kõht, puusad (nn sangad), reie sise- ja välisküljed, selg (seljavoldid) ja ka lõug (lõualott). Siinkohal tasub teada, et kliendid, kelle kehamassiindeks on üle 30, ei pruugi selle protseduuriga soovitud tulemust saavutada.

Protseduurist

Confido esteetilise meditsiini õe sõnul selgitatakse protseduurile tulles esmalt välja patsiendi soovid ja vajadused, seejärel tehakse mõõtmised ning märgitakse kohad, kuhu protseduuri käigus kinnitatakse aparaadi otsikud. Klient heidab voodile pikali, märgistatud ala kaetakse fliisiga, mis on immutatud külmageeliga, ja sinna peale asetatakse otsik, mis tõmbab selle koha vaakumisse. „Temperatuur otsikus alaneb -5 kraadini, mis on piisav selleks, et osad rasvarakud langeksid apoptoosi ehk raku loomulikku surma. Umbes 25–30% rasvarakkudest, mis on saanud nn külmakahjustuse, hävinevad, lõhustuvad ja liiguvad lümfiringe kaudu kehast välja,“ selgitab spetsialist.

Vaakumist vabanevat nahka masseeritakse ning nahk taandub kiiresti. Küll aga soovitab esteetilise meditsiini õde lisaks protseduure, mis mõjuvad nahale pinguldavalt: „Meil on selleks lööklaineteraapia, mida võib teha kohe pärast krüolipolüüsi. Samuti soovitame EMLS-i, mis on mõeldud lihaste pinguldamiseks. Alahinnata ei tasu ka keha kuivharjamist ja kreemitamist.“

Peale protseduuri ei tohi nädal aega käia saunas ega solaariumis. Protseduuri järel tuleb juua vett vähemalt 1,5–2 liitrit päevas, et kehal oleks kergem jääkaineid väljutada. „Samal päeval tuleks vältida trenni tegemist ja võtta pigem rahulikult,“ selgitab spetsialist.

Tulemused

„Tulemused ei teki kohe, vaid aegamööda. Silmaga nähtav muutus tuleb 1–1,5 kuu möödudes,“ ütleb spetsialist ning lisab, et lõplik tulemus võib võtta aega kuni 90 päeva ning mõningatel andmetel lausa kuni kuus kuud. „Kui tegemist on üldiselt saleda inimesega, kellel on väike kõhuke või voldike puusadel, siis saabubki soovitud tulemus pärast esimest protseduuri. Kui aga esimesel konsultatsioonil on näha, et kliendile ei piisa ühest protseduurist, siis seda me alati ka ütleme,“ selgitab Terje Kruus. Täpselt samasse kohta võib teha protseduuri kuni kolm korda ja vahe peaks olema umbes kuu või poolteist.

Protseduur sobib ka meestele

„Paljud mehed kurdavad, et isegi sagedased treeningud ei kaota üleliigset rasvakihti nende kõhult ja „sangasid“ puusadelt,“ toob esteetilise meditsiini õde välja peamise põhjuse, miks mehed protseduurile tulevad. Samuti on mureks olnud abaluude alla kogunev rasvavolt ja ka lõualott.

„Kui tegemist on sportliku inimesega, kes jälgib oma toitumist ja on liikuva eluviisiga, siis 1–2 protseduuri võibki olla täiesti piisav soovitud tulemuse saavutamiseks,“ toob Terje Kruus välja ning lisab, et kui vastuvõtule tuleb inimene, kes liigub vähe, on rasvunud, sööb ebakorrapäraselt ja kellel on protseduuri suhtes kõrgendatud ootused, siis tuleb esmalt koos arutada, kuidas oleks võimalik oma eluviise muutes end selleks protseduuriks ette valmistada. Terje Kruusi sõnul kohtutakse selliste patsientidega uuesti mitu kuud hiljem, kui elustiilimuutused on andnud juba positiivseid tulemusi ning krüolipolüüs annab neile hea lisatõuke ja motivatsiooni edasi tegutseda.

Esteetilise meditsiini õde toob meeste puhul välja ka ühe suure probleemi, milleks on kõva ja punnis nn õllekõht. „Kahjuks selliseid mehi me aidata ei saa, kuna siin on tegemist vistseraalse rasvaga, mis on kogunenud ümber siseorganite nagu maks, pankreas, sooled ja on peidus kõhuseina taga,“ selgitab spetsialist ning lisab, et sellisel juhul võib abi olla pigem spetsiaalsest dieedist ja füüsilise aktiivsuse suurendamisest, mis võiks saada püsivaks elustiili osaks.

Spetsialisti soovitus

Esteetilise meditsiini õde julgustab protseduurile tulema kõiki neid, kes vajavad väikest tõuget oma kehakontuuride korrigeerimisel – kõiki neid, kes teevad trenni, aga kelle väiksed „sangad“ ei kao kuhugi ning kelle kõhuvolt häirib neid juba pikka aega.

 

Korduma kippuvad küsimused

Kas protseduur on valus?
Pigem veidi ebamugav. Protseduurist tekkiv külmatunne on lühiajaline ja pigem talutav, kuna temperatuuri langus antud kohas teeb naha tundetuks.

Kas see kahjustab organeid?
Protseduur organeid ei kahjusta, kuna mõjutatakse ainult naha all olevat rasvakihti. Organite ümber asuv rasvakiht on palju sügavamal ja sinna aparaadi toime ei ulatu.

Kas rasv tuleb tagasi?
Need rasvarakud, mis langesid apoptoosi, nn surnud rasvarakud, ei ärka enam ellu, vaid eemaldatakse meie kehast lümfide kaudu. Kui inimene võtab kaalus juurde, siis paisuvad allesjäänud rasvarakud ja me võime märgata, et kohad, kus protseduur tehti, paisub jälle. Seetõttu on väga oluline, et pärast protseduuri jätkaks inimene oma tervislike eluviisidega ja hoiaks silme ees valitud sihti.

Vaata lisaks: