Külmutades saledaks

25.07.2022

​​Krüoteraapia ehk krüolipolüüs on alternatiivne viis rasvaimule. See on väheinvasiivne figuuri korrigeerimise meetod, mille abil saab vormida keha kaunimaks ja muuta neid kehapiirkondi, kuhu rasv kipub püsivalt kogunema.
Krüolipolüüsi protseduuris pole midagi uut ning leitutati see juba 1970. aastatel. Esteetilisse meditsiini jõudis see aga võrdlemisi hiljuti, 2009. aastal.

Kuidas krüolipolüüs täpselt toimib?

Esteetilise meditsiini õed seletavad: “Protseduuri käigus külmutatakse rasvarakke vaakumkeskkonnas. Rasvarakk on külmale äärmiselt tundlik, mistõttu ta külmaga väheneb. Rasvarakkude täielik lagunemine ja eemaldamine toimub loomulikul teel lümfisüsteemi kaudu, mis kestab umbes 10–12 nädalat. Kuna ümbritsev kude ei reageeri külmaravile samamoodi nagu rasvkude, peetakse ravi ohutuks, õrnaks ja mitteinvasiivseks.”

Kui inimene ei ole kindel, kas eelistada rasvaimu või krüolipolüüsi, tasubki tal tulla spetsialisti jutudele. “Konsultatsiooni käigus selgitame välja, kumba protseduuri valida. Kõige sobilikum on krüolipolüüs keskmise kehatüübiga inimesele, kellel on konkreetsed rasvakogumikud piirkondades, mis ei allu trennile ja toitumisele väga hästi,” seletavad Vahur ja Merimaa. Muide, krüolipolüüs sobib suurepäraselt ka meestele ning algul oligi fookuses meeste günekomastia ravi.

Pärast krüolipolüüsi tuleb kindlasti jälgida spetsialisti soovitusi – sel juhul on protseduurist, mis on tugevasti seotud ainevahetusega, kõige rohkem kasu. Igatahes peaks inimene hiljem ka tasakaalustatult toituma, nendivad Vahur ja Merimaa. Ning kui inimene on füüsiliselt aktiivne, on protseduur veelgi tõhusam ning annab suurema tõenäosusega väga häid tulemusi juba pärast esimest protseduuri.

Kellele sobib ja tulemused?

Krüolipolüüs sobib keskmise kehaehitusega inimesele, kes soovib lokaalselt rasvaladestusi eemaldada kõhul, reitel, puusadel, tuharatel, kätel või meestel ka rinnapiirkonnas.

Krüolipolüüsi hoolduse puhul on tulemused tavaliselt nähtavad juba esimese protseduuri järel. Enamik kliente vajab keskmiselt 2–3 raviseanssi piirkonna kohta. Vajalike raviprotseduuride arv sõltub sellest, kui palju rasva on vaja vähendada, teie eesmärkidest ja ootustest ning sellest, kuidas teie keha ravile reageerib. Esimese ja teise raviseansi vahe on 4 nädalat.

Confidos on kasutusel uuenduslik krüolipolüüs Z Lipo Zimmer. See meetod külmutab ladestunud rasvarakud kontrollitud temperatuurivahemike abil pikema aja vältel, mis muudab protseduuri võimalikult ohutuks. Sihipärane külmtöötlus põhjustab rasvarakkude hävimise. Rasvarakkude täielik lagunemine ja eemaldamine loomulikul teel lümfisüsteemi kaudu võtab aega umbes 10-12 nädalat. Kuna ümbritsev kude ei reageeri külmaravile samamoodi kui rasvkude, peetakse ravi ohutuks, õrnaks ja väheinvasiivseks.

Krüoteraapia protseduuri teostame Confido Viru Keskuse kliinikus.
Uuri teenuse kohta lähemalt siit.