Confido treening- ja heaolukeskuse treeningute valik täieneb

13.05.2022

Confido Heaolukeskuse koordinaator ja treener Grete Truu ja osakonnajuhi Triinu Stanfordi eestvedamisel on Confidos järjest loomisel uusi keha ja vaimu kosutavaid teenuseid. “Tervisepaketid, toitumisnõustamine, 13 erinevat massaažiliiki, beebide ujumine, massaaž ja võimlemine beebidele, rühmatreeningud ja muidugi ka personaaltreeningud,” loetleb Vahter erinevaid heaolukeskuse poolt juba praegu pakutavaid võimalusi, kuidas oma tervise eest hoolt kanda.

Küsimusele, miks tasub Confido treening- ja heaolukeskusesse tulla, vastab Grete, et nii vaimse kui füüsilise tasakaalu hoidmiseks ja loomiseks on vajalik treenida regulaarselt, süüa täisväärtuslikku toitu ja puhata, ning tervisemurede korral pöörduda abi saamiseks arsti või spetsialisti poole. "Confidos on see kõik ühes majas olemas – võimalus tervist hoida, tervisemuresid ennetada, diagnoosida ja ravida. Meie maja erinevad osakonnad teevad omavahel tihedat koostööd. Näiteks kui füsioterapeut näeb, et tervisemure on tõsine ning vajab eriarsti juurde pöördumist, saab majasiseselt kohe õige inimese juurde suunata,” kommenteerib Vahter. 

Confidos on kõik ühes majas olemas – võimalus tervist hoida, tervisemuresid ennetada, diagnoosida ja ravida.

Ta lisab, et ka toitumisnõustajad teevad koostööd erinevate meditsiinikeskuse osakondade ja eriarstidega. ”Näiteks toidutalumatuse paketti pakutakse koos toitumisnõustaja konsultatsiooniga, sest vereanalüüsi tulemused ei pruugi ilmtingimata tähendada, et teatud toiduained tuleks menüüst täielikult elimineerida. Hästi oluline on spetsialistiga nõu pidada, kes aitab teha vajalikud menüümuudatused teadlikult ning vajadusel ütleb, kui probleem vajab mõne teise spetsialisti või eriarsti abi.”

Täienenud teenuste valik: uued rühmatreeningud ja personaaltreeningud

Igaühele sobib liigutamiseks erinev aeg sõltuvalt päevaplaanist või energiatasemest, samuti sobib igaühele erinev treeningstiil. “Hetkel on meil kokku 7 erinevat personaaltreeningut ja 6 erinevat rühmatreeningut, sealhulgas jooga, pilates, ravivõimlemine ja tempokamad suuremat koormust andvad rühmatreeningud. Uusimad neist on CoreStrength30 ja nii meestele kui naistele mõeldnud üliefektiivne personaaltrenn PowerPlate. Soovime olla kliendile kättesaadavamad, seepärast tekitame ka trenne ajakavas rohkem juurde, et inimestel oleks võimalus valida, kas trenn hommikul, lõunapausi ajal või hoopis pärast tööd.” räägib Vahter.

Confido Meditsiinikeskuse treeningud on loodud silmas pidades teadlikku treenimist – olulist rõhku pööratakse harjutuste õigesti tegemisele, individuaalsele lähenemisele ning tervise toetamisele. Küsimusele, kuidas kiiresti ideaalvormi saada, vastas Grete, et kiire kaalulangetus ja ületreenimine ei ole tervislik, vaid nõuab äärmuslikke ja vahel ka tervist kahjustavaid võtteid. “Seepärast pöörame siin erilist rõhku harjutuste õigesti tegemisele ja üleüldiselt treeningprogressile, et jõuda võimalikult turvaliselt ja püsivalt soovitud tulemusteni. Võimalik on liita ka omavahel toitumisnõustamine, treeningud ja füsioteraapia, et saada maksimaalne kasu,” selgitab Vahter.

Hea treener ei aita kiiresti toonusesse, vaid õpetab, kuidas teadlikult ja järjepidevalt õigesti treenida

Treener suunab protsessi nautima. “Kui trenni tegemiseks motivatsiooni pole, on hea koht alustamiseks rühmatreeningud,” ütleb Vahter. Olulisel kohal on personaalne lähenemine, treeninggrupid on väikesed – kuni 10 inimest, et treeneril oleks aega iga inimesega individuaalselt tegeleda. Grete lisab, et väikses rühmas treenides tekkiv grupivaim annab ka motivatsiooni ja jõudu juurde, mis iganes eesmärk on – hea enesetunne, parem tervis, väiksem keha rasvaprotsent, parem vastupidavus, stressi maandamine vm. 

Grete kiidab kolleege, kes tegelevad järjepidevalt enesetäiendamisega ja loovad sellega suuremat väärtust teenusekvaliteedile. ”Funktsionaalse pilatese, seljakooli ja ravivõimlemise treener Ekaterina Dushko õpib näiteks füsioterapeudiks. Joogaõpetaja Marika Tamm on lõpetamas õenduseriala.”

Confido Treening- ja Heaolukeskus asub Confido Meditsiinikeskuse 5. korrusel

“Confido Treening- ja heaolukeskus asub Tallinna kesklinna äärel, Veerenni 51 V korrusel. Ühistransport toob siia erinevatest linnaosadest bussiga nr 16, 13 ja 12. Samas Tallinna südalinnast mõnusa jalutuskäigu kaugusel, ca 20 minutit,” annab Grete ülevaate, kuidas Confidosse ilma autota tulla. 

Grete lisab, et kuigi hetkel on treeningsaal ja jõusaal Tallinnas, siis ka kõik tartlased saavad oma tervise ja heaolu jaoks abi Confidost. Tartu Raatuse kliinik pakub lisaks arstiabile ka erinevaid Treening- ja heaolukeskuse teenuseid: tervisekontrollipaketid, toitumisnõustamine, massaažid, füsioteraapia ja kiropraktika.