Mida teha väljaveninud naha või venitusarmidega?

21.04.2023

Sageli on välimuse pärast mures inimese esimene siht kaalu langetada. Ent kui eesmärk on saavutatud, tõuseb päevakorda järgmine mure – kaalulangus on kaasa toonud väljaveninud naha või venitusarmid. Mida sel juhul ette võtta?

Sageli seostatakse lõtva kõhtu ja venitusarme sünnitusjärgse kehaga, ent tegelikult piisab sellest, et inimene kaalus kiiresti alla võtab või hoopis kõvasti sporti teeb. Muidugi oleks parim olla oma kehaga sõber ning mitte lasta end esteetilistest muredest häirida – seda enam, et tervist need ju ei ohusta. Ent ebakindlus oma keha suhtes võib tekitada sama ka töö- ja eraelus, mis omakorda rusub vaimset tervist. Siis leiabki abi iluprotseduuridest.

Järsu kaalumuutusega ähvardavad inimesi näiteks venitusarmid. “See juhtub, kui keha peab kiiresti kasvama, näiteks 14–15aastastel noortel. Või kui inimene on rase ja kõht kasvab. Või hoopis sportlastel,” räägib Confido laserravi kliiniku juht dr Uskov. Nii on eri uuringute järgi 40–80 protsendil naistest venitusarmid, mis tähendab sisuliselt iga kolmandat naist. Kahjuks ei anna venitusarme ennetada, eriti ka mitte kreemidega, sest armide teke sõltub suuresti geneetikast. Küll aga saab armidest vabaneda – või täpsemalt öeldes, neid maskeerida – laserravi abil.

Millega arvestada?

Igale patsiendile koostatakse individuaalne raviplaan: “Kõik armid on erinevad ning ravi sõltub väga paljudest detailidest – kas arm on just tekkinud või on juba lõpufaas. Või kas armi soovib eemaldada naine või mees. Samuti, kus arm asub ja kui sügav ta on ning kas inimene on terve või hoopis äsja sünnitanud rinnaga toitev naine,” seletab Uskov.

Vahel piisab armi eemaldamiseks kolmest-neljast protseduurist. Teine kord tuleb laseri all käia lausa 15 korda. Kõigi kordade vahele peab jääma minimaalselt üks kuu, vahel ka kolm-neli. Mõnda laseprotseduuri tohib teha suviti, teisega tuleb päikest vältida. “Siis tuleb ka vaadata, kus arm asub, näiteks kas rindadel nähtaval kohal või riiete all kõhul. Konsultatsiooni tuleks muidugi pöörduda kohe, kui armid üldse tekkima hakkavad, sest kui reageerime kiiresti, võtab ravi tavaliselt palju vähem aega ja tekitab ka inimesele vähem kulutusi,” teab Uskov.

Ühe armi eemaldamiseks võib minna tarvis mitut erinevat laserit. “See on müüt, et kusagil on üks hea laser, mis aitab iga hädaga. Meie kasutame oma kliinikus aktiivselt vähemalt viite laserseadet, mis kõik on erinevad,” seletab Uskov. Mõni laser on valutu, teine valus ja kolmas väga valus – ent inimese jaoks vahet ei ole, sest arst kasutab alati tuimestuskreemi või patsiendi soovil hoopis üldnarkoosi.

Võimalusi on teisigi

Confidost leiab teisigi protseduure, mille abil nahamuresid lahendada. “Näiteks lööklaineteraapia, millega parandatakse naha kvaliteeti ning tehakse tselluliidiravi, ja elektromagneetilist lihasstimulatsiooni, millega on võimalik parandada lihaste toonust,” toob Confido Esteetika kliiniku juht Mari Anton näite.

(Kangekaelsema) keharasva puhul leiab abi krüolipolüüsist, millega saab vähendada eri kehapiirkondades rasvakogumikke. “See on leebe alternatiiv rasvaimule, et vormida keha kaunimaks, eriti seal, kuhu rasv kipub püsivalt kogunema, näiteks kõhul. Krüolipolüüsi tulemusi näeb tavaliselt juba esimese protseduuri järel, ent enamik inimesi vajab keskmiselt kahte kuni kolme raviseanssi,” selgitab Anton. Veel paremate tulemuste saavutamiseks on võimalik krüolipolüüsi kombineerida lööklaineteraapiaga.


Confido Kaalukeskuses on lai valik võimalusi oma eesmärkide saavutamiseks – teid toetavad tipptasemel spetsialistid, arstid, õed, toitumisnõustajad ja personaaltreenerid.