Confido Kirurgiakliinikus tehakse operatsioone 10 erialal

29.09.2022

Confido värskelt avatud Kirurgiakliinikus tehakse operatsioone 10 erialal: bariaatria, günekoloogia, rinnakirurgia, kõrva-nina-kurgukirurgia, ortopeedia, proktoloogia, seljakirurgia, uroloogia, veresoonte kirurgia ja üldkirurgia. Lisaks pakutakse mitmeid narkoosis uuringuid. Operatsioonide teostamiseks on olemas tipptehnoloogia ning operatsioone teostavad anestesioloogid ja kirurgid, kelle igapäevatööks on lisaks lõikustele ka enda järjepidev arendamine ja täiendamine.

Patsientidele on tagatud mitmed mugavused nii operatsiooni eelselt kui ka hiljem taastudes. Erapalatites on olemas kõik mugavused ning võimalus ise ka endale sobiv menüü koostada.

Mitmel erialal on saadaval ka Tervisekassa rahastatud teenused, ehk patsient ei pea enda ravimise eest ise tasuma. Operatsiooni jaoks tuleb esmalt külastada eriarsti, kes väljastab esmalt selgitab välja patsiendi vajadused ja paneb paika parima raviteekonna ja vajadusel väljastab saatekirja operatsiooniks.

Abi saab erinevate murede korral

Näiteks hemorroidide eemaldamine on üks kõige populaarsemaid teenuseid, millega Confido Kirurgiakliinikusse jõutakse, sest ootejärjekord on lühem ning patsient saab oma delikaatse mure kiiremini lahendada.

Eestis avastatakse keskmiselt üle 1000 neerukivihaige aastas. Confido Kirurgiakliiniku juhi ja uroloogi dr Leonhard Kuke sõnul saab tipptehnoloogiasse investeerinud Confido nüüd omalt poolt kaasa aidata, et näiteks neerukivihaigete jaoks lahendada koroonapandeemia tõttu kuhjunud ravivõlga ja lühendada järjekorda plaanilistele protseduuridele. „Oleme juba mõnda aega kasutanud testaparaate neerukivide lõhkumiseks uue põlvkonna laseriga ja nüüd oleme ostnud ka Eesti kaasaegseima Thulium-laseri selleks,“ märkis kogenud uroloog, kes on varem ligi kaks aastakümmet Põhja-Eesti Regionaalhaigla Kirurgiakliinikut juhatanud ning PERHI-s uroloog-ülemarstina töötanud.

Lastele tehakse näiteks adenoidide eemaldamist, aga ka mandlite eemaldamist, mis on laialt levinud teenus ka täiskasvanutele. Meie kõrva-nina-kurgukirurgia teenustest on sagedased veel ninavaheseinakarbikute kõrvetamine ja ninavaheseina operatsioon.

Confido gruppi kuuluvad Ortopeedia Arstid. Tegemist on Eesti tipp-ortopeedidega, kes alates sellest sügisest teevad operatsioone just Confido Kirurgiakliinikus. Palju tehakse endoproteesimist ehk aidatakse inimest artroosi (liigeseid moondav haigus) korral.  Täielik endoproteesimine tähendab (mõlema liigese poole) moondunud liigese eemaldamist ja asendamist tehismaterjalist (enamasti metallist ja erilisest polüetüleenplastikust) liigesega. Kõige sagedamini endoproteesitakse puusa- ja põlveliigest.

Hemorroidide eemaldamine on üks kõige populaarsemaid teenuseid, millega Confido Kirurgiakliinikusse jõutakse, sest ootejärjekord on lühem ning patsient saab oma delikaatse mure kiiremini lahendada. Kui tavapärased ravimeetodid ei tööta, siis hemorroidid saab eemaldada nii tavapärasel kirurgilisel teel, kui ka laseroperatsiooniga.

Uue teenusena on lisandunud plastika- ja ilukirurgia

Confidos pakutakse nii rinnaoperatsioone, silmalaugude korrigeerimist, rinoplastikat ehk ninaoperatsioone, maovähenduskirurgiat ja ka kõhuseinaplastikat, mida tehakse pärast suuremat kaalukaotust. Maovähenduskirurgia tegeleb rasvumise kirurgilise raviga. Maovähendusoperatsioon võib vähendada riski haigestuda rasvumisega kaasnevatesse haigustesse nagu diabeet, vähktõbi ja südameveresoonkonna haigused. Mitmete inimeste jaoks võib kirurgiline sekkumine olla ainuvõimalik viis kaaluprobleemi lahendamiseks.

Loe lisaks: