Kuidas vältida sundasendeid ja lihaspingeid?

28.04.2022

Toome välja viis olulist punkti, kuidas vältida sundasendeid ja lihaspingeid. Kui sul on istuv töö, siis on oluline, et istuksid korrektselt.

Liiguta! Põhiline roll on liikumisel, liiguta end regulaarselt! Alusta lihtsatest asjadest, näiteks paiguta prügikast kontori teise otsa. Lõunapausi ajal tee väike jalutuskäik.

Istumise asend. Pikalt laua taga istudes jälgi, et istuksid õige nurga all. Asendeid tuleb regulaarselt vahetada, aeg-ajalt 110° -120°  nurga all istumine aitab selga säästa.

Pausid teevad head. Tee puhkepause ning iga poole tunni tagant ringuta ennast. Näiteks suru õlad tahapoole kokku nii, et abaluud liiguvad kokku ja rindkere esimene osa venib.

Kuidas käsi käib? Arvutihiire kasutamisest tekkinud pinget randmepiirkonnas aitab leevendada ja ära hoida randmemati kasutamine.

Hoia silmi. Arvutiga töötades tuleb oma silmadele puhkust anda. Silmade kuivuse ennetamiseks on tähtis silmi regulaarselt pilgutada. Aeg-ajalt sulge silmad või vaata kaugustesse.

Kontorilaua taga istudes jälgi, et teeksid seda õigesti. Valesti istumine ja ebasobival kõrgusel olev kuvar kahjustavad sind! Kui tunned, et sul on tekkinud lihaspinged, siis sea sammud füsioterapeudi või perearsti juurde!

Vaata ka: