Confidos saavad nüüd tasuta vaktsineerida kõik välismaalased 

13.04.2022

Confido kliinikutes ja kiirkliinikutes saavad nüüdsest end koroonaviiruse vastu tasuta vaktsineerida kõik Eestis viibivad välisriikide kodanikud.

Confido testimis- ja vaktsineerimistegevuse juht Martin Talu tõdes, et Eestisse on jõudnud ligikaudu 30 000 Ukraina sõjapõgenikku, mistõttu on selline areng ainumõeldav.

"Ukraina elanikkonnast oli enne sõja puhkemist COVID-19 vastu vaktsineeritud vaid umbes kolmandik, mistõttu on Eesti riigi poolt väga õige samm pakkuda kõigile soovijaile koroonaviiruse vastu kaitset," selgitas Martin Talu, lisades, et välismaalastele avas uue võimaluse valitsuse poolt märtsi lõpus vastu võetud määrus. "Mul on hea meel, et Confido saab riigi juba kogenud koostööpartnerina siingi kaasa aida,” ütles Martin Talu.

“Nakatumise tase on küll praegu taandumas, kuid me ei tohiks endiselt COVID-19 osas valvsust kaotada, nagu oleme paraku juba korduvalt näinud nii Eesti kui teiste riikide näitel. Vaktsineerimine on endiselt kõige efektiivsem viis koroonaviiruse potentsiaalset kahju vähendada,” sõnas Martin Talu.

Valitsuse määruse alusel saavad EL COVID vaktsineerimise tõendi endale nüüd luua ka välismaalased, kellel puudub Eesti isikukood. Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktid võtavad vastu avaldusi EL COVID tõendite loomiseks Eestis vaktsineeritud inimestelt, kellel ei ole võimalik tõendit endale patsiendiportaalis luua.

COVID-19 haiguse vastu vaktsineerimise võib inimese soovil korral kanda ka paberkandjal kollasesse immuniseerimispassi, mille inimese soovi korral väljastab talle vaktsineerimist läbiviiv tervishoiutöötaja. Kui inimesel on immuniseerimispass juba olemas, siis saab vaktsineerija teha sinna vastava sissekande.

Eraldi tuleb vaktsineerimiseks saada arstipoolne hinnang kõigil neil välismaalastel, kes on varasemalt kaitsesüstitud mõne meil tunnustamata vaktsiiniga (näiteks Sputnik) ning soovivad Eestis saada lisa- või tõhustusdoosi.

Confido pakub vaktsineerimisvõimalust Tallinnas, Veerenni terviselinnakus asuvas Confido Meditsiinikeskuses ning Lasnamäe Centrumi, Nautica ja Rocca al Mare keskuse kiirkliinikutes. Tartus toimub vaktsineerimine Confido Raatuse kliinikus. Lisaks on võimalik vaktsineerida end mitmes Südameapteegis. Sobiva vaktsineerimise koha ja kellaaja saate valida Confido broneeringusüsteemist.